Wygrany set i zapaść. Świątek przegrała z Kasatkiną w Eastbourne [ZAPIS RELACJI]

• środa, 23 czerwca 2021
  • Teraz przed Igą Świątek już tylko wielkoszlemowy Wimbledon, który rozpocznie się w poniedziałek. To już wszystko z naszej strony, zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl.

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:4, 0:6, 1:6 Koszmar Igi Świątek. Polka odpada w II rundzie turnieju w Eastbourne. W drugim i trzecim secie 20-letnia tenisistka wygrała tylko jednego gema.

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:4, 0:6, 1:5 Kasatkina wygrywa własne podanie do zera...

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:4, 0:6, 1:4 Niestety, kolejne przełamanie. Znów za sprawą błędów Świątek w decydującym momencie.

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:4, 0:6, 1:3 Kasatkina może już jednak tego nie wypuścić. Wygrane podanie do 15.

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:4, 0:6, 1:2 Nareszcie! Świątek szybko wygrywa swoje podanie i pokazuje, że jeszcze nie zamierza składać broni! A że odrabiać straty, widzieliśmy już wczoraj!

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:4, 0:6, 0:2 Jest i ósmy... Tym razem Idze nie można odmówić walki, miała nawet break-pointa, ale później w długich wymianach lepsza okazywała się Rosjanka. Robi się bardzo nieciekawie. Trzeba w końcu wygrać swój serwis!

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:4, 0:6, 0:1 Siódmy gem przegrany z rzędu przez Polkę. Znowu przy własnym serwisie. Rosjanka gra lepiej, a Świątek popełnia sporo błędów. Gema zakończyła niewymuszonym błędem - uderzeniem w siatkę.

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:4, 0:6 Demolka w drugim secie stała się faktem. Kasatkina wygrywa swój serwis do 30, wykorzystując drugą piłkę setową. Będzie trzecia partia.

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:4, 0:5 Przegrany serwis do 15. Tu nawet niespecjalnie jest co opisywać.

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:4, 0:4 Kolejny gem dla Rosjanki. Iga Świątek przeżywa kryzys w tym meczu.

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:4, 0:3 Teraz gra Igi nie wygląda najlepiej. Długi gem przy jej serwisie, rozgrywany na przewagi, ale znowu decydujące piłki padają łupem Rosjanki.

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:4, 0:2 Niestety, to Kasatkina przerywa serię przełamań i wygrywa gema do 30. Iga w decydującym momencie zagrała daleko w aut.

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:4, 0:1 I kolejne przełamanie, tym razem dla Rosjanki... Wygrywa ona do 30!

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:4. SET DLA IGI! I czwarte z rzędu przełamanie! Polka prowadziła już 30:0 przy serwisie rywalki, ale szybko Kasatkina doprowadziła do gry na przewagi! W niej Rosjanka popełniła dwa niewymuszone błędy i w ten sposób pierwszy set jest już historią!

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 5:4. I trzecie przełamanie z rzędu... Posypała się obu zawodniczkom gra przy własnym serwisie. Świątek nie zdobyła nawet punktu.

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 5:3. Przełamanie powrotne! Świątek prowadziła 40:15, ale popełniła dwa błędy i trzeba było grać na przewagi! Wtedy ślicznym odwrotnym forhendem zdobyła punkt, a następnie zmusiła rywalkę do błędu! O gema od wygranej w secie!

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 4:3. Oho! Robi się groźnie! Kasatkina zdołała przełamać Igę Świątek do 15. Z ostatnich 9 punktów Rosjanka wygrała 8.

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 4:2. Rosjanka wygrywa swoje podanie do zera.

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 4:1. Tym razem Świątek miała problemy przy własnym serwisie. Prowadziła wprawdzie 40:15, ale Kasatkina potrafiła doprowadzić do gry na przewagi. W niej Rosjanka zagrała w siatkę, a następnie po ślicznym skrócie Polka zdobyła decydujący punkt zagrywając na odkryty kort.

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 3:1. Kasatkina zdobywa pierwszego gema w tym meczu. Przy własnym podaniu wygrywa do 15.

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 3:0. Podwyższa przewagę polska tenisistka. Znowu ze spokojem wygrała swoje podanie. Tym razem do 15!

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 2:0. I od razu przełamanie! Polka doprowadziła do gry na przewagi, a w niej najpierw zdobyła punkt dobrym bekhendem, a następnie ustawiła sobie dobrymi uderzeniami grę, aby wykorzystać break-pointa ślicznym skrótem!

• Iga Świątek - Daria Kasatkina 1:0. Dobry początek Polki. Dwuminutowy gem przy własnym podaniu i zwycięstwo do 30.

• Rozpoczynamy mecz!

• - Iga Świątek wygrała cudem - mówił o meczu Polki z Watson Wojciech Fibak. Najlepszy tenisista w historii Polski wytłumaczył również, z czego wynikają problemy Świątek na tej nawierzchni.

"Iga Świątek wygrała cudem". Dlaczego Polka nie jest tak groźna na trawie? Fibak tłumaczy

- Iga Świątek wygrała cudem - mówi Wojciech Fibak. Ale po chwili się poprawia. - Znów pokazała, że jedną z jej największych broni jest waleczność. I odwaga w najtrudniejszych sytuacjach. W I rundzie turnieju w Eastbourne nasza najlepsza tenisistka pokonała Heather Watson 6:3, 6:7, 7:5. W decydującym secie Iga przegrywała 1:4 i 0:40. To jej pierwsze w karierze zwycięstwo na trawie w głównym tourze.

• Rywalką Polki będzie 34. zawodniczka światowego rankingu - Rosjanka Daria Kasatkina, która w 2018 roku zdołała awansować do ćwierćfinału Wimbledonu. To pokazuje, że Kasatkina grać na trawie potrafi, więc i dziś Igę Świątek czeka bardzo trudne zadanie.

Iga Świątek poznała kolejną rywalkę na WTA w Eastbourne! To była ćwierćfinalistka Wimbledonu

Iga Świątek udanie rozpoczęła rywalizację w turnieju WTA w Eastbourne. Polska tenisistka po trudnym pojedynku w trzech setach pokonała Heather Watson (6:3, 6:7, 7:5). W kolejnej rundzie Polka zagra z Darią Kasatkiną (34. WTA), która w 2018 roku doszła do ćwierćfinału Wimbledonu i na trawie umie grać

• Dla Igi Świątek będzie to dopiero drugi mecz w turnieju głównym WTA na trawie w całej karierze. Pierwszy miał miejsce wczoraj i był niezwykle dramatyczny! Polka pokonała Heather Watson 6:3, 6:7, 7:5, mimo że w trzecim secie przegrywała 1:4 i 0:40! Całe spotkanie trwało trzy godziny!

Niewiarygodne zwycięstwo Świątek w Eastbourne! Przegrywała już 1:4 i 0:40 w decydującym secie!

Iga Świątek wygrała pierwszy mecz turnieju głównego WTA na kortach trawiastych w swojej karierze! I to jaki mecz! Polska tenisistka po niesamowitej trzysetowej walce pokonała w I rundzie turnieju w Eastbourne Brytyjkę Heather Watson 6:3, 6:7, 7:5, mimo że w decydującej partii przegrywała już 1:4 i 0:40!

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu III rundy turnieju WTA w Eastbourne, w którym Iga Świątek zmierzy się z Darią Kasatkiną.