Świątek nie obroni tytułu [ZAPIS RELACJI]

• 2 set

Piłka meczowa dla Sakkari!

• 2 set

Sakkari 5:4 Świątek

Jest gem dla Igi! Ale też warto zwrócić uwagę na niesamowitą statystykę Sakkari.16 z 18 punktów wygranych przez Greczynkę przy własnym serwisie w tym secie

• 2 set

Sakkari 5:3 Świątek

Co za bomby! Bomby serwisowe Sakkari dają jej wygranego gema. Sytuacja Świątek jest już bardzo, bardzo trudna.

• 2 set

Sakkari 4:3 Świątek

Widać, że Sakkari dużo pracowała na siłowni, bo uderza piłkę z wielką siłą. Ale tym razem wygrała precyzja Igi. Co za skrót Świątek! Polka wraca na właściwe tory.

• 2 set

Sakkari 3:2 Świątek

Wydawało się, że to spotkanie już ucieka Polce, ale Iga zagrała tak, jak na obrończynię tytułu przystało. Po kilku udanych zagraniach Świątek odwracała się do publiczności i prosiła o ich energie. Wygląda na to, że dodali jej skrzydeł. Dobry gem Polki. Sytuacja jest trudna, ale do odwrócenia

• 2 set

Sakkari 3:1 Świątek

Ależ szalony mecz! Teraz gema wygrała Sakkari. I to bez straty punktów!

• 2 set

Sakkari 2:1 Świątek

Powrót królowej! Wróciła i wygrała gema! Polka sprytnymi uderzeniami zmusiła rywalkę do biegania po całym korcie

• 2 set

Świątek wróciła na kort!

• 2 set

Sakkari 2:0 Świątek

Polka ma uraz pachwiny. To bardzo nieprzyjemna kontuzja, a jeśli nie pomoże jej interwencja fizjoterapeuty, który ma na to pięć minut, to Świątek prawdopodobnie nie będzie mogła kontynuować gry.

• 2 set

Chwaliliśmy Sakkari za bekhend, to teraz trzeba pochwalić ją za kilka mocnych zagrań forhendem. Światek przegrała kolejnego gema, ale co gorsze: chyba przytrafiła się jej kontuzja.

• 2 set

Sakkari 1:0 Świątek

Greczynka ładnie pracuje bekhendem, a Idze wciąż brakuje precyzji

• 1 set
  • Sakkari 6:4 Świątek

22 sety. I na tym koniec pięknej serii Igi Świątek. W swoim 23. secie rozegranym na kortach w Paryżu okazała się gorsza od Sakkari.

• 1 set
  • Sakkari 5:4 Świątek

Jest przełamanie! Sakkari po raz pierwszy obejmuje prowadzenie

• 1 set

Sakkari 4:4 Świątek

Greczynka wyrównała za sprawą mocnych uderzeń z bekhendu, ale żeby nie było tak smutno, to pokażemy wam piękną akcję Igi:

• 1 set

Sakkari 3:4 Świątek

Perfekcyjny gem Świątek, w którym wygrała każdy punkt. Oby już nie miała zawahań formy

• 1 set

Sakkari 3:3 Świątek

Polka dwa razy trafiła w siatkę! Gema kończy perfekcyjny skrót Sakkari

• 1 set

Sakkari 2:3 Świątek

Polka kończy bardzo długiego gema piękną akcją. Problem w tym, że - oprócz tej sytuacji - Świątek nie miała zbyt wielu świetnych uderzeń. Po prostu popełniła trochę mniej błędów niż rywalka.

• 1 set

Sakkari 2:2 Świątek

Kolejny wyrównany gem, ale niestety przegrany przez Polkę. Greczynka przegrywa raczej długie wymiany, ale ma naprawdę groźny serwis

• 1 set

Sakkari 1:2 Świątek

Trzeci gem zaczął się od nieudanego forhendu Sakkari. Ale później to Iga zmarnowała doskonałą sytuację, nie trafiając piłką w kort. Chwila dekoncentracji kosztowała Polkę stratę kolejnych punktów. Nerwowy początek. Statystycy naliczyli aż 12 niewymuszonych błędów z obu stron.

• 1 set

Sakkari 0:2 Świątek

Bardzo dobry gem Świątek, która wysokim tempem wymusiła na rywalce błędy. Sakkari dwa razy trafiła w siatkę

• 1 set

Sakkari 0:1 Świątek

Greczynka popisała się ładnym returnem, ale kolejny już przestrzeliła. Pierwszy gem dla Polki!

• 1 set

Sakkari 0:30 Świątek

Iga wygrała pierwszą akcję, a później popisała się pięknym serwisem

• Jeśli Iga zagra na swoim normalnym poziomie, to powinna wygrać dzisiejsze spotkanie

• Iga Świątek wygrywa dzięki niesamowitej sztuczce. Francuzi zachwyceni jej trikiem

"Najważniejszy w tenisowym meczu jest punkt, który za chwilę możesz zdobyć. Trzeba zatem zrobić wszystko, by być na niego przygotowanym" - mawiał Bjorn Borg, zwycięzca 11 turniejów wielkoszlemowych. Tu do gry wkracza głowa zawodnika i wizualizacje. Iga Świątek jest w nich świetna.

• Od początku poprzedniej edycji Roland Garros Świątek wygrała 22 sety z rzędu. Dzisiaj liczymy na 23. i 24. set!

• W pierwszym półfinale w czwartek Anastazja Pawluczenkowa (WTA 32.) zagra z Tamarą Zidansek, największą rewelacją tegorocznego RG (WTA 85.).

• "Najważniejszy w tenisowym meczu jest punkt, który za chwilę możesz zdobyć. Trzeba zatem zrobić wszystko, by być na niego przygotowanym" - mawiał Bjorn Borg, zwycięzca 11 turniejów wielkoszlemowych. Tu do gry wkracza głowa zawodnika i wizualizacje. Iga Świątek jest w nich świetna, co zauważają Francuzi.

• - W ubiegłym roku Iga nie powiedziała: "Och, wygrałam French Open! Zamierzam świętować" - zauważa Chris Evert. - Ona nie daje się ponieść emocjom - podkreśla Mats Wilander.

Zwycięzcy 25 turniejów wielkoszlemowych nie mogą wyjść z podziwu nad Igą Świątek! "Niewiarygodne"

Razem zdobyli 25 tytułów wielkoszlemowych. Oboje wierzą, że za kilka dni swój drugi tytuł w karierze wywalczy Iga Świątek. - W ubiegłym roku Iga nie powiedziała: "Och, wygrałam French Open! Zamierzam świętować" - zauważa Chris Evert. - Ona nie daje się ponieść emocjom - podkreśla Mats Wilander. W środę w ćwierćfinale Roland Garros Polka zagra z Greczynką Marią Sakkari. Mecz około godziny 13, relacja na żywo na Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

• Świątek jest faworytką tego spotkania - w rankingu WTA jest notowana na 9. miejscu, podczas gdy 25-letnia Sakkari zajmuje 25. miejsce.

• To starcie Igi Świątek z najsłynniejszym bicepsem WTA Tour. Ale w grze Marii Sakkari jest dużo więcej niż siła uderzeń i biegi sprinterskie po korcie. A tenis przechodzi w tej rodzinie z pokolenia na pokolenie - pisze Paweł Wilkowicz, przybliżając kim jest Greczynka.

To jest Sparta! Rywalka Igi Świątek ma najsłynniejszy biceps WTA

W środę starcie Igi Świątek z najsłynniejszym bicepsem WTA Tour. Ale w grze Marii Sakkari jest dużo więcej niż siła uderzeń i biegi sprinterskie po korcie. A tenis przechodzi w tej rodzinie z pokolenia na pokolenie.

• Na zwyciężczynię starcia Świątek - Sakkari czeka w półfinale Barbora Krejcikova, która w zakończonym przed chwilą meczu pokonał Cori Gauff 7-6(6), 6:3.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację ze spotkania Iga Świątek - Maria Sakkari, którego stawkę będzie półfinał Roland Garros! Spotkanie powinno rozpocząć się ok. 13:00.