Iga Świątek idzie jak burza. Polka i Bethanie Mattek-Sands w 3. rundzie debla w Paryżu! [NA ŻYWO]

• piątek, 04 czerwca 2021
  • 2. set Świątek & Mattek-Sands 6:3 Friedsam & Wang. Mają to! "Gem na sucho", Świątek i Mattek-Sands w 3. rundzie deblowego Rolanda Garrosa!

• 2. set Świątek & Mattek-Sands 5:3 Friedsam & Wang. Szybszy gem przy dobrym serwisie Wang. Iga Świątek serwuje i staje przed szansą zakończenia tego meczu na korzyść swoją i Mattek-Sands.

• 2. set Świątek & Mattek-Sands 5:2 Friedsam & Wang. Wreszcie dobry serwis Mattek-Sands, który pozwolił Polce i Amerykance na wygranie piątego gema w drugim secie. Świąte i jej koleżanka są o krok od awansu do kolejnej rundy.

• 2. set Świątek & Mattek-Sands 4:2 Friedsam & Wang. Przełamanie powrotne! Kolejny długi gem i trzeci z rzędu taki, w którym serwujący tracą podanie. Znowu na przewagi, a ostatnią akcją gema był efektowny lob Świątek, do którego nie zdążyła Wang. Nie zdążyła, bo przewróciła się, ale na szczęście obyło się bez kontuzji.

• 2. set Świątek & Mattek-Sands 3:2 Friedsam & Wang. Pierwsza taka sytuacja w meczu, by Polka i Amerykanka przegrały gema przy serwisie Świątek... Dużo słabsza gra i znów stan meczu niemal nam się wyrównuje.

• 2. set Świątek & Mattek-Sands 3:1 Friedsam & Wang. Wreszcie przełamanie! Bardzo długi, chyba najdłuższy gem w tym meczu. Były cztery przewagi i w końcu Polce i Amerykance udało się przełamać. Teraz serwować będzie Świątek, czym może przybliżyć siebie i koleżankę do awansu do kolejnej rundy.

• 2. set Świątek & Mattek-Sands 2:1 Friedsam & Wang. Kolejny bardzo zacięty gem w tym secie, kolejny wygrany przez serwującą parę. Ostatnią akcję smeczem skończyła Świątek, za chwilę serwować będzie Wang.

• 2. set Świątek & Mattek-Sands 1:1 Friedsam & Wang. Mamy wyrównanie po serwisie Friedsam. Chociaż Polka i Amerykanka ugrały dwa punkty, radząc sobie nieźle, to ostatecznie przewyższyła dobra zagrywka Niemki.

• 2. set Świątek & Mattek-Sands 1:0 Friedsam & Wang. Polka i Amerykanka kontynuują dobrą grę, wygrywając 1. gema 2. seta. Zdecydował bardzo dobry serwis Świątek i przytomność Mattek-Sands w uderzeniach wolejem.

• Początek drugiego seta.

• 1. set Świątek & Mattek-Sands 7:5 Friedsam & Wang. Set dla Polki i Amerykanki! Przy serwisie rywalek duet ten oddał tylko jedną piłkę, m.in. dzięki niesamowitemu zagraniu Świątek, która uderzyła piłkę spod linii końcowej, plecami do siatki! Pierwszy set dla Świątek i Mattek-Sands.

• 1. set Świątek & Mattek-Sands 6:5 Friedsam & Wang. Kolejny trudny gem przy serwisie Amerykanki. Nie zabrakło w nim błędu Świątek i niezłych zagrań przeciwniczek, ale ostatecznie, na przewagi triumfował polsko-amerykański duet.

• 1. set Świątek & Mattek-Sands 5:5 Friedsam & Wang. Dziwny był to gem. Zaczęło się od 40:0 dla Niemki i Chinki. Później dwie piłki wygrały Świątek i Mattek-Sands i kiedy wydawało się, że zobaczymy tu jeszcze solidną walkę, Amerykanka w prosty sposób popsuła bekhend.

• 1. set Świątek & Mattek-Sands 5:4 Friedsam & Wang. Trudny, ale wygrany gem dla Świątek i Mattek-Sands. Gem zakończony na przewagi, po dobrym serwisie Polki i jeszcze lepszym woleju Amerykanki.

• 1. set Świątek & Mattek-Sands 4:4 Friedsam & Wang. Szybka odpowiedź Niemki i Chinki. Na razie bardzo wyrównany mecz.

• 1. set Świątek & Mattek-Sands 4:3 Friedsam & Wang. Gem "na sucho" dla polsko-amerykańskiej pary.

• I set

3:3, 30:0 - kolejna dobra akcja.

• I set

3:3, 15:0 - dobra akcja Świątek.

• I set

3:3 - rywalki wyrównują stan mecz w I secie.

• I set

Wznawiamy mecz.

• 3:2 i AD rywalek Polki i Amerykanki.

• Powoli kończy się rozgrzewka. Pozostała jedna minuta.

• Arbiter przekazał tenisistkom informację, ze mają wznowić rywalizację za trzy minuty.

• Na razie tenisistki rozpoczęły rozgrzewkę.

• Powoli przygotowują się do wznowienia meczu.

• Tenisistki wracają na kort!

• Na razie tenisistki jeszcze nie pojawiły się na korcie.

• Jeszcze mamy chwilę przerwy, ale mecz powinien zaraz zostać wznowiony.

• Na kort wrócili sędziowie i plandeki z kortu zostały już zdjęte.

• Wygląda na to, że zaraz mecz zostanie wznowiony.

• Tymczasem do III rundy Rolanda Garrosa w deblu awansowała już druga Polka, Magda Linette. W parze z Amerykanką Bernardą Perą rozbiły Kazaszkę Zarinę Diyas i Rosjankę Warwarą Graczewą 6:0, 6:2. Potrzebowały do tego zaledwie jedną godzinę i pięć minut!

Linette idzie jak burza! W parze z Perą rozbiły rywalki w II rundzie Rolanda Garrosa

Magda Linette nie zwalnia tempa również w grze deblowej. Polka w parze z Amerykanką Bernardą Perą pokonały Kazaszkę Zarinę Diyas i Rosjankę Warwarą Graczewą 6:0, 6:2 i awansowały do III rundy turnieju Roland Garros w godzinę i pięć minut!

• W meczu cały czas mamy przerwę ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

• Tenisowa legenda wychwala Igę Świątek. "Czy to możliwe, by ktoś ją pokonał?"

Tenisowa legenda wychwala Igę Świątek. "Czy to możliwe, by ktoś ją pokonał?"

Dwie polskie tenisistki - Iga Świątek i Magda Linette zagrają w III rundzie Roland Garros. Byli tenisiści - Mats Wilander i Barbara Schett, a obecnie eksperci Eurosportu ocenili szanse obu zawodniczek w starciach z kolejnymi rywalkami. Świątek zmierzy się z Estonką Anett Kontaveit, a Linette z Tunezyjką Ons Jabeur. Oba mecze w sobotę 5 czerwca. Relacje na żywo na Sport.pl, transmisje w Eurosporcie.

• Kolejna sensacja w Paryżu! Światowa "czwórka" znów nie sprostała zadaniu

Kolejna sensacja w Paryżu! Światowa "czwórka" znów nie sprostała zadaniu

Aryna Sabalenka (4. WTA) nie poradziła sobie z rolą jednej z faworytek Roland Garros i sensacyjnie odpadła w III rundzie turnieju, przegrywając z Rosjanką Anastasią Pawluczenkową (32. WTA) 1:2 (w setach 4:6, 6:2, 0:6).

• A czekając na wznowienie meczu, polecamy:

Francuzi zachwyceni niepozorną Świątek. "Z dziewczynki przeistacza się w zabójcę"

Francuskie media żalą się na najgorszy w historii występ swoich zawodników na French Open, w zamian zachwycając się Igą Świątek. "Jest inteligentna, ma świetny forhend, jakby wyćwiczony pod wpływem jej idola Rafaela Nadala" - piszą dziennikarze. I widzą w niej nową faworytkę turnieju.

• Czekamy na wznowienie rywalizacji.

• PILNE

I set

3:2. Spotkanie w szóstym gemie - przy wyniku 40:40 i przewadze Freidsam i Wang - zostaje przerwane z powodu deszczu.

• I set

3:2. Polka i Amerykanka znowu na prowadzeniu. Przy dobrym serwisie Świątek wygrywają gema do 15.

• I set

2:2. Nieudany wolej Świątek i mamy remis. Teraz serwis Polki.

• I set

2:1. No i niestety przełamanie powrotne. Mattek-Sands traci swój serwis.

• I set

2:0. Dwie świetne akcje Świątek dają dwa breakpointy. No i przełamanie już na samym początku spotkania! Brawo!

• I set

1:0. Świątek zaczyna od utrzymania podania. Pierwszy gem w tym meczu dla Polski i Amerykanki.

• Tenisistka aresztowana podczas French Open! Miała ustawiać mecze

Tenisistka aresztowana podczas French Open! Miała ustawiać mecze

Rosyjska tenisistka została zatrzymana przez policję. Jest podejrzewana o ustawienie meczu podczas French Open - informuje agencja AFP.

• Tenisistki są już na korcie, właśnie trwa rozgrzewka.

• Iga Świątek w parze z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands awansowały do II rundy rywalizacji deblowej na Roland Garros 2021. Zmierzą się w niej z Niemką Anną-Leną Friedsam i Chinką Yafan Wang. A początek meczu już w piątek około godz. 13.45. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!