Iga Świątek rozkręcała się wolno, ale wygrała pewnie. Polka w 3. rundzie turnieju w Rzymie [ZAPIS RELACJI]

• środa, 12 maja 2021
  • Nie był to wybitny mecz Polki, ale najważniejszy jest awans do 3. rundy. W niej rywalką Świątek będzie Barbora Krejcikova.

• 2. set. Świątek 6:1 Keys. I już! Pierwsza piłka meczowa wystarczyła, by Świątek awansowała do kolejnej rundy!

• 2. set. Świątek 5:1 Keys. Jest honorowy gem dla Keys, która przerwała serię 9. z rzędu wygranych gemów przez Polkę.

• 2. set. Świątek 5:0 Keys. Doskonały, perfekcyjny gem Świątek, której zwycięstwo może odebrać już tylko totalny kataklizm.

• 2. set. Świątek 4:0 Keys. Drugie przełamanie! Bardzo długi gem, jednak Świątek wykorzystała drugiego break pointa i jest o krok od wygrania meczu!

• 2. set. Świątek 3:0 Keys. Kolejny gem pewnie wygrany przez Polkę. Keys kompletnie się rozregulowała i jej sytuacja w tym secie staje się coraz trudniejsza.

• 2. set. Świątek 2:0 Keys. Świątek przełamała rywalkę i jest już w komfortowej sytuacji!

• 2. set. Świątek 1:0 Keys. Bardzo pewny początek drugiego seta w wykonaniu Polki! Świątek skorzystała z własnego serwisu i prowadzi.

• 1. set. Świątek 7:5 Keys. Świetny gem Świątek, która wygrała 1. seta! Wolno rozkręcała się Polka, ale w decydujących momentach zagrała na najwyższym poziomie! Brawo!

• 1. set. Świątek 6:5 Keys. Znowu zaczęło się źle, bo Świątek przegrała dwie pierwsze piłki w gemie, ale ostatecznie udało się go uratować i wygrać. Prowadzimy i jesteśmy bliżej wygrania 1. seta.

• 1. set. Świątek 5:5 Keys. Udało się, remis! Dużo gorszy gem w wykonaniu Keys, dużo lepszy ze strony Świątek i Polka, mimo że broniła trzech piłek setowych, wciąż jest w grze!

• 1. set. Świątek 4:5 Keys. Uff, było gorąco. Polka przegrywała 0:40, jednak wygrała pięć piłek z rzędu i uratowała tego seta.

• 1. set. Świątek 3:5 Keys. Kłopoty Igi Świątek. Kolejny przegrany gem. Keys dobrze serwuje, Polka popełnia sporo błędów.

• 1. set. Świątek 3:4 Keys. Perfekcyjny gem w wykonaniu Świątek, która nie przegrała teraz punktu. Wciąż jednak ma stratę jednego przełamania.

• 1. set. Świątek 2:4 Keys. Kolejny gem dla Amerykanki. Tylko jeden punkt przy jej podaniu wywalczyła Świątek. Nie najlepiej wygląda gra naszej tenisistki, która wciąż popełnia sporo błędów.

• 1. set. Świątek 2:3 Keys. Świątek niestety przełamana po raz drugi. Polka na razie popełnia sporo niewymuszony błędów i nie może uspokoić swojej gry.

• 1. set. Świątek 2:2 Keys. Kolejny gem grany na przewagi. Tym razem dla Keys i mamy kolejny remis.

• 1. set. Świątek 2:1 Keys. Dobry gem serwisowy Polki, która pewnie wyszła na prowadzenie.

• 1. set. Świątek 1:1 Keys. Szybka odpowiedź Polki. Walka na przewagi przyniosła Świątek dwa zmarnowane break pointy, jednak za trzecią próbą się udało.

• 1. set. Świątek 0:1 Keys. Fatalny początek Polki. Świątek przełamana w pierwszym gemie, który zakończyła podwójnym błędem serwisowym.

• Gramy!

• Obie zawodniczki już na korcie. Za kilka chwil zaczynamy.

• Martić - Mladenović 7:5, 6:3. Oczekujemy już na wejście na kort Igi Świątek.

• Mecz Świątek rozpocznie się po spotkaniu Martić - Mladenović. Ten mecz zdaje się powoli zmierzać ku końcowi, więc już niedługo na korcie powinna pojawić się Polka.

• Udany debiut Łukasza Kubota z nowym partnerem w turnieju w Rzymie

Udany debiut Łukasza Kubota z nowym partnerem w turnieju w Rzymie

Od zwycięstwa rozpoczął wspólne granie debel polsko-chorwacki: Łukasz Kubot/Franco Skugor. Pokonał on w I rundzie turnieju na kortach ziemnych w Rzymie braci Tsitsipasów 7:6 (9:7), 6:3.

• Iga Świątek awansowała do II rundy turnieju WTA w Rzymie. Jej rywalką na tym etapie będzie Madison Keys, która wygrała z Sloane Stephens. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo. Początek meczu planowany jest na 15.30.