Świątek nie dała rady! Barty zwycięża w dwóch setach w Madrycie [ZAPIS RELACJI]

• poniedziałek, 03 maja 2021
  • To był naprawdę dobry mecz z obu stron, ale liderka rankingu Ashleigh Barty w decydujących momentach pokazała, dlaczego to ona jest aktualnie numerem 1 na świecie. W kluczowych piłkach Barty okazywała się lepsza od Świątek, która nie musi być jednak zmartwiona swoim występem mimo odpadnięcia z turnieju singlowego w Madrycie. To już wszystko z naszej strony. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl.

• 5:7, 4:6 Wyrzuca return Świątek i to Ashleigh Barty melduje się w ćwierćfinale turnieju WTA w Madrycie!

• 5:7, 4:5, 15:40 Podwójny błąd serwisowy rywalki.

• 5:7, 4:5, 0:40 Punktowy serwis Barty i trzy piłki meczowe!

• 5:7, 4:5, 0:30 Kolejny dobry atak Australijki.

• 5:7, 4:5, 0:15 Idealny odwrócony forhend Barty.

• 5:7, 4:5, 0:0 Punktowy serwis Świątek! To jeszcze nie koniec. Ale teraz serwuje rywala, która może skończyć to spotkanie.

• 5:7, 3:5, 40:15 Minimalnie przestrzeliła slajsem Barty.

• 5:7, 3:5, 30:15 Mocne forhendy przyniosły teraz punkt Idze.

• 5:7, 3:5, 15:15 Teraz psuje Australijka.

• 5:7, 3:5, 0:15 Mocny, ale niecelny forhend Polki.

• 5:7, 3:5, 0:0 Punktowy serwis. Niesamowita seria i gem dla Australijki.

• 5:7, 3:4, 30:40 I jeszcze jeden as serwisowy liderki rankingu!

• 5:7, 3:4, 30:30 As Barty. Milimetry w narożniku!

• 5:7, 3:4, 30:15 Slajs w aut Australijki.

• 5:7, 3:4, 15:15 Dobry serwis i kończące uderzenie Barty.

• 5:7, 3:4, 15:0 Bardzo dobra akcja przy siatce Polki!

• 5:7, 3:4, 0:0 Długa wymiana z obu stron! Kończy świetnym bekhendem Iga!

• 5:7, 2:4, 40:30 Minimalne nietrafione kończące uderzenie forhendem Polki. Szkoda!

• 5:7, 2:4, 40:15 Punktowy return Barty.

• 5:7, 2:4, 40:0 Kolejne uderzenie w siatkę Australijki.

• 5:7, 2:4, 30:0 Return w siatkę Barty.

• 5:7, 2:4, 15:0 Znowu świetna wymiana z obu stron. Broniła się Barty, ale w końcu uderzyła w aut.

• 5:7, 2:4, 0:0 Atak forhendowy w siatkę Świątek. Szkoda. Gem dla Barty.

• 5:7, 2:3, 40:40 Kapitalna wymiana złożona z kilkunastu mocnych uderzeń! Iga bekhendem zaskakuje Barty!

• 5:7, 2:3, 40:AD Wyrzuciła forhend Świątek. Szkoda tych niewykorzystanych szans w tym gemie.

• 5:7, 2:3, 40:40 Prosty błąd bekhendem Igi! Ależ szkoda...

• 5:7, 2:3, 40:30 Świetny serwis Australijki.

• 5:7, 2:3, 40:15 Minimalnie niecelny kończący bekhend Polki!

• 5:7, 2:3, 40:0 Slajs w siatkę Barty! Trzy break pointy!

• 5:7, 2:3, 30:0 Genialne kończące uderzenie forhendem wzdłuż linii! Brawo Iga!

• 5:7, 2:3, 0:0 Barty uderza w aut i gem dla Świątek.

• 5:7, 1:3, 40:15 Kapitalna długa wymiana wygrana drive-volleyem przez Igę!

• 5:7, 1:3, 30:15 Punktowy serwis Igi.

• 5:7, 1:3, 15:15 Aj, nieudany atak Polki. Forhend w siatkę.

• 5:7, 1:3, 15:0 Ścięty serwis Polki i bekhend w cały otwarty kort.

• 5:7, 1:3, 0:0 Bardzo szybko wygrany gem przez Barty. Nie wygląda to dobrze.

• 5:7, 1:2, 0:30 Punktowy serwis Barty i po chwili dobra akcja Australijki zakończona smeczem.

• 5:7, 1:2, 0:0 Barty zagrała po siatce, a po chwili wykorzystała konieczność pójścia do siatki Polki i świetnie ją minęła. Przełamanie.

• 5:7, 1:1, 15:40 Barty uderza w linię, Iga w aut. Break pointy dla Australijki.

• 5:7, 1:1, 15:30 Zbyt długie zagranie Barty.

• 5:7, 1:1, 0:30 Spudłowany forhend Świątek.

• 5:7, 1:1, 0:15 Mądrze zagrała pod nogi Australijka i zaskoczyła tym Igę.

• 5:7, 1:1, 0:0 Kolejny popsuty return Igi i gem dla rywalki.

• 5:7, 1:0, 30:40 Return w siatkę Polki.

• 5:7, 1:0, 30:30 Cudowny slajs tuż za siatkę Australijki. To jest naprawdę bardzo dobre spotkanie!

• 5:7, 1:0, 30:15 Wyczuła Iga kierunek ataku Barty i fenomenalnie ją skontrowała!

• 5:7, 1:0, 15:15 Slajs minimalnie w aut Polki.

• 5:7, 1:0, 15:0 Perfekcyjny return Polki!

• 5:7, 1:0, 0:0 Kończy pięknym skrótem Iga! Gem na sucho na początek drugiego seta.

• 5:7, 0:0, 40:0 Świetna akcja Igi zakończona smeczem!

• 5:7, 0:0, 30:0 Druga partia rozpoczyna się od dwóch dobrych zagrań Polki! Godzina gry za nami.

• 5:7, 0:0 Świątek uderza forhendem w aut! Po 18 kolejno wygranych setach na "mączce" Polka przegrywa pierwszą partię w starciu z nr 1 rankingu WTA.

• 5:6, 30:40 I jeszcze jedno doskonałe uderzenie forhendem Barty. Piłka setowa.

• 5:6, 30:30 Teraz znakomity kończący forhend Australijki.

• 5:6, 30:15 Świetny atak Świątek zakończony kończącym odwróconym forhendem!

• 5:6, 15:15 To samo uczyniła teraz Iga.

• 5:6, 15:0 Zaatakowała Barty, ale nie trafiła w kort.

• 5:6, 0:0 Barty zagrywa w linię, Polka w aut. Przełamanie Australijki.

• 5:5, 30:40 Znowu podwójny Polki...

• 5:5, 30:30 Minimalnie pomyliła się forhendem Barty! Uffff....

• 5:5, 15:30 Punktowy serwis Igi!

• 5:5, 0:30 Jeszcze jeden podwójny błąd Polki...

• 5:5, 0:15 Podwójny błąd serwisowy Igi.

• 5:5, 0:0 Poślizgnęła się Polka i zagrała w aut. Gem dla Australijki.

• 5:4, 15:40 Punktowy return Igi!

• 5:4, 0:40 Spudłowała kończący forhend Iga...

• 5:4, 0:30 Znowu nieudany return Polki.

• 5:4, 0:15 Autowy return Świątek.

• 5:4, 0:0 Skuteczny drugi serwis Igi i gem na jej konto!

• 4:4, 40:30 Świetny bekhend po linii Polki!

• 4:4, 30:30 Ładna akcja Igi!

• 4:4, 15:30 Podwójny błąd serwisowy Polki.

• 4:4, 15:15 Spudłowała forhend Świątek. Chwilę wcześniej zagrała agresywnie i skutecznie.

• 4:4, 0:0 Bardzo ładna akcja Barty i szybko wygrywa ona swoje podanie.

• 4:3, 15:40 Piękny kończący return bekhendem Igi.

• 4:3, 0:40 Punktowy serwis Australijki.

• 4:3, 0:30 Kolejny punkt dla Barty.

• 4:3, 0:15 Bekhend w aut Igi.

• 4:3, 0:0 Autowy return Australijki i Świątek znowu prowadzi!

• 3:3, 40:30 "Slajsowa" wymiana z obu stron, popsuła Barty.

• 3:3, 30:30 As Świątek!

• 3:3, 15:30 Zaryzykowała Polka bekhendem i nie trafiła.

• 3:3, 15:15 Autowy return Barty.

• 3:3, 0:15 Znowu minimalny błąd forhendowy Świątek. Barty przejęła inicjatywę w tym meczu.

• 3:3, 0:0 I już mamy remis w gemach po minimalnym błędzie Polki.

• 3:2, 30:40 Dobra akcja Barty zakończona kończącym forhendem.

• 3:2, 30:30 Wspaniały return bekhendem Polki! Nie do obrony!

• 3:2, 15:30 Nie najlepiej ustawiła się do woleja Australijka i zagrała w siatkę.

• 3:2, 0:30 Punktowy serwis Barty.

• 3:2, 0:15 Ładna wymiana z obu stron, ale kończy się ona niecelnym bekhendem Świątek.

• 3:2, 0:0 Podwójny błąd serwisowy Polki i przełamanie powrotne dla Barty.

• 3:1, 15:40 Minimalnie zbyt długi forhend Polki i dwa break pointy dla Barty.

• 3:1, 15:30 Dobry forhend Igi jeszcze obroniony przez Barty, ale Polka kończy smeczem!

• 3:1, 0:30 Dobre uderzenie forhendem po linii Barty. Polka nie odebrała.

• 3:1, 0:15 Podwójny błąd serwisowy Igi.

• 3:1, 0:0 Pierwszy gem dla Australijki.

• 3:0, 30:40 Dobra akcja Igi zakończona smeczem!

• 3:0, 15:40 Podwójny błąd serwisowy Australijki.

• 3:0, 0:40 As Barty.

• 3:0, 0:30 Teraz dwa punkty z rzędu zdobywa Barty.

• 3:0, 0:0 Pięknie rozrzuciła Polka rywalkę bekhendem i wygrała trzeciego gema!

• 2:0, 40:30 Niecelny return Barty.

• 2:0, 30:30 Teraz niewykorzystana szansa Igi, bekhend w siatkę.

• 2:0, 30:15 Dobry serwis i kończący bekhend wzdłuż linii Polki!

• 2:0, 15:15 Bekhend aut Igi, a następnie świetny serwis.

• 2:0, 0:0 Forhend w siatkę Australijki! Przełamanie dla Świątek!

• 1:0, AD:40 Slajs Barty w siatkę. Kolejna szansa dla Igi.

• 1:0, 40:40 Barty zagrała teraz piłkę pod nogi Igi i ta zagrała w aut.

• 1:0, AD:40 Dobra akcja Polki przy siatce! Trzeci break point!

• 1:0, 40:40 I kolejny as serwisowy Australijki!

• 1:0, AD:40 Trzeci podwójny błąd serwisowy Barty w tym gemie! Kolejny break-point!

• 1:0, 40:40 Znakomity forhend Polki, z którym Barty nie dała sobie rady!

• 1:0, 40:AD Autowy return Świątek.

• 1:0, 40:40 Ratuje się Australijka asem serwisowym!

• 1:0, AD:40 Barty posyła forhend w aut! Pierwszy break-point dla Polki!

• 1:0, 40:40 Kapitalny return Igi!

• 1:0, 40:AD Świetna akcja Barty zakończona wolejem bekhendowym przy siatce.

• 1:0, 40:40 Kolejny podwójny błąd Barty!

• 1:0, 30:40 Mocny bekhend Igi, ale w siatkę.

• 1:0, 30:30 Świetne kończące uderzenie forhendem Świątek!

• 1:0, 15:30 Podwójny błąd serwisowy Australijki.

• 1:0, 0:30 As Barty.

• 1:0, 0:15 Świątek zagrywa bekhend w aut.

• 1:0, 0:0 As serwisowy! W sam narożnik! I pierwszy gem dla Polki!

• 0:0, 40:15 Punktowy serwis Świątek!

• 0:0, 30:15 Próbowała zaskoczyć skrótem Barty, ale zagrała w siatkę.

• 0:0, 15:15 Teraz za mocno weszła w piłkę Świątek i uderzyła bekhendem w aut.

• 0:0, 15:0 Zagrywa Iga Świątek. Autowy forhend Barty.

• Zaczynamy!

• Trwa rozgrzewka Polki i Australijki.

• Obie tenisistki są już na korcie głównym w Madrycie. W ćwierćfinale zwyciężczyni tego pojedynku zmierzy się z Czeszką Petrą Kvitovą, która pokonała Rosjankę Weronikę Kudiermietową 6:3, 4:6, 6:4.

• "To będzie tak, jakby Iga Świątek grała z Agnieszką Radwańską". Wojciech Fibak nie wyłączy telewizora

- Przestałem ten mecz oglądać. Wiedziałem, że Siegemund nie jest w stanie nic Idze zrobić, więc pojechałem na amatorski turniej - przyznaje się Wojciech Fibak. Po zwycięstwie nad Niemką 6:3, 6:3 Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy turnieju w Madrycie. W poniedziałek zagra z liderką światowego rankingu WTA Ashleigh Barty. - To będzie trochę tak, jakby Iga grała z Agnieszką Radwańską - przekonuje Fibak.

• Najtrudniejszy mecz w karierze Igi Świątek. Ekspert: Zaryzykuję, stawiam na Polkę!

Iga Świątek zagra w poniedziałek z liderką rankingu Ash Barty w trzeciej rundzie turnieju w Madrycie. - Barty wygrała w tym sezonie trzy turnieje, w tym jeden na mączce, ale zaryzykuję i stawiam na Igę - mówi w rozmowie ze Sport.pl brytyjski ekspert tenisowy George Bellshaw.

• Leciutkie opóźnienie meczu, o 5 minut.

• Dzisiaj jednak rywalka Polki jest niezwykle mocna. Australijka Ashleigh Barty to numer 1 światowego rankingu, która wygrała Rolanda Garrosa w 2019 roku, a w bieżącym sezonie zdołała już triumfować w turnieju na kortach ziemnych w Stuttgarcie.

• Iga Świątek kontynuuje fantastyczną serię na kortach ziemnych. Od początku ubiegłorocznego Rolanda Garrosa Polka nie przegrała nawet seta na tej nawierzchni. W Madrycie zdołała już pokonać Amerykankę Alison Riske (6:1, 6:1) oraz Niemkę Laurę Siegemund (6:3, 6:3). W sumie na kortach ziemnych 19-letnia tenisistka ma na koncie już dziewięć wygranych meczów z rzędu i ani jednego przegranego seta.

• Początek spotkania koło godz. 19.

• Dla Polki to mecz wyjątkowy, bo z zawodniczką z pozycji numer 1. w rankingu WTA jeszcze nie grała.

• Dobry wieczór, państwu! Zapraszamy na mecz 3. rundy turnieju WTA w Madrycie. Iga Świątek zagra z liderką rankingu WTA, Ashleigh Barty.