Iga Świątek w półfinale turnieju w Adelajdzie. Doskonała gra Polki i krecz rywalki [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 25 lutego 2021
  • 6:2, 3:0 i krecz, to wynik meczu. Polka jest w półfinale turnieju w Adelajdzie, gdzie zagra z Jil Teichmann.

• Collins wróciła do gry, jednak nie była w stanie jej kontynuować przez ból pleców.

• KONIEC MECZU!

• Przerwa meczu. Collins zgłosiła problemy z plecami, razem z fizjoterapeutką udała się do szatni. Tam zeszła też Iga. Kilka minut przerwy.

• 2. set. Świątek 3:0 Collins. Niezwykła była pierwsza piłka tego gema. Collins miała ogromną przewagę, Świątek biegała za piłką i chociaż wydawało się to niemożliwe, to Polka ostatecznie wygrała ten punkt. Punkt, który ustalił przebieg gema. Sfrustrowana Collins popełniła kolejne błędy, Świątek gra bezbłędnie i bez straty punktu podwyższyła na 3:0.

• 2. set. Świątek 2:0 Collins. Coraz lepiej wygląda sytuacja w tym meczu. Iga gra doskonale, zagrywa dużo wygrywających piłek, a Collins denerwuje się. Amerykanka miała pretensje do publiczności, spowalniała grę, ale w tym gemie była bezradna! Amerykanka nie wygrała punktu przy swoim serwisie i przegrywa 0:2!

• 2. set. Świątek 1:0 Collins. Kolejny trudny gem serwisowy Świątek, ale kolejny wygrany! Collins miała trzy breakpointy, jednak Iga za każdym razem wybroniła się, w końcu zagrała asa i wygrała pierwszą partię w 2. secie.

• 1. set. Świątek 6:2 Collins. I już! Set dla Igi Świątek! Mocno zdenerwowana wyszła Collins na 8. gema, popełniła dużo niewymuszonych błędów i już Polka prowadzi 1:0 w meczu! <3

• 1. set. Świątek 5:2 Collins. Kolejny długi, trudny gem przy serwisie Świątek. Było naprawdę ciężko, bo szybciej i mocniej gra Collins, ale Polka wybroniła breakpointy i prowadzi 5:2!

• 1. set. Świątek 4:2 Collins. Natychmiastowa, doskonała reakcja Igi! Collins wygrała tylko jeden punkt przy swoim serwisie, a gema zakończyła podwójnym błędem! Drugie przełamanie na korzyść Świątek!

• 1. set. Świątek 3:2 Collins. Niestety. Trochę błędów wdarło się w grę Polki, gem zakończony podwójnym błędem serwisowym i mamy przełamanie ze strony Collins.

• 1. set. Świątek 3:1 Collins. Dobry serwis rywalki Świątek i pierwszy gem dla niej.

• 1. set. Świątek 3:0 Collins. Długi, trudny gem. Polka zaczęła go od dwóch przegranych piłek, jednak kiedy wrócił dobry, pierwszy serwis, Świątek wygrała trzy punkty z rzędu. Ostatecznie gem rozstrzygnął się po kilku przewagach. Najważniejsze jednak jest to, że Świątek prowadzi już 3:0.

• 1. set. Świątek 2:0 Collins. Pierwszy raz serwowała w tym meczu Collins i już przełamanie! Świątek wykorzystała pierwszą szansę i prowadzi 2:0!

• 1. set. Świątek 1:0 Collins. Doskonały początek Polki, która wygrała gema bez straty punktu. Brawo!

• Zaczynamy mecz od serwisu Igi Świątek.

• Świątek i Collins już na korcie. Krótka rozgrzewka i zaraz zaczynamy mecz.

• W drugim półfinale Cori Gauff zagra ze zwyciężczynią meczu Storm Sanders - Belinda Bencic. To spotkanie po zakończeniu meczu Świątek - Collins.

• Zwyciężczyni meczu Świątek - Collins w półfinale zagra z Jil Teichmann, która w ćwierćfinale pokonała Anastasiję Sevastovą 6:4, 6:7 (8), 7:5.

• Teraz Polkę czeka dużo trudniejsze zadanie. Danielle Collins w pierwszym meczu pokonała Saisai Zheng 7:6 (5), 6:1, a w kolejnym rozstawioną z numerem 1., liderkę światowego rankingu, Ashleigh Barty 6:3, 6:4.

• Dla Świątek to trzeci mecz w tym turnieju. We wcześniejszych dwóch Polka pokonała najpierw Madison Brengle 6:3, 6:4, a później Maddison Inglis 6:1, 6:3.

• Polka jest obecnie 18. rakietą damskiego tenisa, Danielle Collins zajmuje 37. pozycję w rankingu WTA.

• Dzień dobry, państwu! Zapraszamy na ćwierćfinałowy mecz tenisowego turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Iga Świątek zagra w nim z Danielle Collins.