Świątek w ćwierćfinale! Popis tenisa Polki [ZAPIS RELACJI]

• środa, 24 lutego 2021
  • ZAPIS RELACJI
    Kolejny świetny mecz Świątek! Polka nie dała rywalce żadnych szans i jest w ćwierćfinale!

Iga Świątek bez większych kłopotów pokonała Australijkę Maddison Inglis 6:1, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Adelajdzie. Teraz przed nią bardzo trudna rywalka: Amerykanka Danielle Collins, która niespodziewanie wyeliminowała liderkę rankingu Ashleigh Barty.

• 2 set

6:3

Udało się! Polka pokonała Inglis i awansowała do najlepszej ósemki! W ćwierćfinale zmierzy się nieoczekiwanie nie z Ashleigh Barty, a z Danielle Collins. Broniąca tytułu Barty przegrała 3:6, 4:6, w obu setach pozwalając rywalce na odwrócenie biegu meczu i wygranie pięciu ostatnich.

2:2

WOW! Co za ekspresowe tempo! Świątek w wersji pendolino! Najpierw Polka popisała się pięknym bekhendem, później wygrała punkty potężnym forhendem. Mamy remis

• 2 set

1:2

Niestety, Świątek przegrywa. Trzeba zwrócić uwagę na świetne serwisy Australijki, które sprawiły Polce wiele problemów

• 2 set

1:1

Co się dzieje z Igą?! Autowe zagrania Polki

• 2 set

1:1

Ładny epizod Polki! Najpierw popisała się ładnym wolejem, a później asem serwisowym! Wreszcie!

• 2 set

0:1

15:15

Piękny bekhend Świątek, na który Australijka nie potrafiła odpowiedzieć. Ale w kolejnej akcji Świątek nie trafia w kort

6:1

Inglis dzielnie się broniła, ale Świątek przycisnęła Australijkę i wygrała pierwszego seta! Niby pewnie, bo 6:1, ale z drugiej strony, kilka gemów było stykowych.

• Przerywamy program, by nadać ważny komunikat:

Jeśli Iga Świątek wygra z Maddison Inglis, to w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Adelajdzie zmierzy się nieoczekiwanie nie z Ashleigh Barty, a z Danielle Collins. Broniąca tytułu Barty przegrała 3:6, 4:6, w obu setach pozwalając rywalce na odwrócenie biegu meczu i wygranie pięciu ostatnich.

AD:40

Perfekcyjny skrót w wykonaniu Świątek! Piłka setowa!

• 1 set

5:1

15:15

Chwile dekoncentracji u obu pań. Najpierw Inglis trafia w siatkę, a w kolejnej akcji to Świątek traci punkty w ten sam sposób

• 1 set

5:1

Co za wymiana na korzyść Polki! Świątek jest już o krok, a raczej kroczek, od wygrania pierwszego seta!

• 1 set

4:1

30:15

Piękny return Świątek! Chwilę później Maddison Inglis nie trafia w kort

• 1 set

4:1

Coraz więcej błędów popełnia Australijka! Kolejny gem dla Świątek!

• 1 set

3:1

15:15

Zaczęło się od nieudanego returnu Australijki, ale potem niewymuszony błąd popełniła Iga

• 1 set

3:1

Udało się! Przełamanie! Świątek wygrywa kolejnego gema!

15:15

Najpierw Świątek wygrała dłuuuugą wymianę, ale później przeciwniczka popisała się mocnym bekhendem

• 1 set

2:1

Udało się! Drugi gem dla Świątek! Ale nie było łatwo. Mecz zaczyna się robić zacięty

• 1 set

1:1

30:30

Świątek zagrała piłkę z wsteczną rotacją bardzo blisko siatki, ale Inglis skutecznie skontrowała Polkę

• 40:15

Świetny serwis Świątek! Rywalka odbija, ale później riposta Polki była nie do obrony

• Mecz ma się rozpocząć za kwadrans

• Na turnieju WTA 500 w Adelajdzie Świątek jest rozstawiona z numerem piątym. Zwyciężczyni rywalizacji Świątek - Inglis w III rundzie może trafić na nr 1 światowego rankingu, Australijkę Ashleigh Barty, która zagra z Danielle Rose Collins (WTA 37). Spotkanie obecnie najlepszej tenisistki w rankingu z Amerykanką zostanie rozegrane tuż przed meczem Świątek z Inglis.

• - Najważniejsze było, by zachować spokój. Madison jest taką tenisistką, która gra siłą przeciwniczek i nie mogłam wkładać za dużo tej siły. Jestem zawodniczką agresywną, a agresywni popełniają błędy - tłumaczyła Iga Świątek, gdy po 78 minutach walki z Amerykanką stanęła do wywiadu na korcie. Młoda tenisistka zrewanżowała się za przegraną 1:6, 1:6 sprzed trzech lat w Charleston.

• Iga Świątek (18. WTA) awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 500 w Adelajdzie, pokonując Amerykankę, Madison Brengle 6:3, 6:4. Kolejną rywalką 19-latki będzie Madison Inglis (136. WTA), która wygrała z Samanthą Stosur w trzech setach 5:7, 7:5, 6:4. Początek spotkania około 10:15