Zwycięski powrót Igi Świątek. Polka w 3. rundzie turnieju w Melbourne [ZAPIS RELACJI]

• wtorek, 02 lutego 2021
  • W 3. rundzie Świątek zagra z Jekatieriną Aleksandrową.

• Początek był bardzo nerwowy w wykonaniu Polki, ale ostatecznie udało się jej opanować emocje i wrócić do swojej gry. Świątek odblokowała sięw połowie 2. seta i później pewnie rozbiła rywalkę. Brawo!

• Ostatecznie Iga Świątek pokonała Kaję Juvan 2:6, 6:2, 6:1!

• Iga wygrała w ostatnim gemie na przewagi i 3. seta 6:1.

• KONIEC MECZU!

• 3. set. Świątek 5:1 Juvan. Kolejny gem dla Świątek. Polka rozbija rywalkę i już tylko gema brakuje jej do zwycięstwa w meczu!

• 3. set. Świątek 4:1 Juvan. Drugie przełamanie! Iga o krok od zwycięstwa!

• 3. set. Świątek 3:1 Juvan. Ufff. Było 0:40, ale udało się obronić i mamy 3:1 dla Świątek.

• 3. set. Świątek 2:1 Juvan. Przełamanie! Iga Świątek bliżej zwycięstwa!

• 3. set. Świątek 1:1 Juvan. Jest szybka odpowiedź Igi i remis.

• 3. set. Świątek 0:1 Juvan. Słaby początek seta w wykonaniu Igi. Porażka "na sucho".

• 2. set. Świątek 6:2 Juvan. I już! 4 gemy wygrane z rzędu i Świątek doprowadza do remisu. Świetny czas Polki i zaraz 3. set.

• 2. set. Świątek 5:2 Juvan. Rozkręciła się Iga! Podwójne przełamanie i wszystko wskazuje na to, że Polka zaraz doprowadzi do 3. seta!

• 2. set. Świątek 4:2 Juvan. Ufff. Długi trudny gem, ale ostatecznie wygrany na przewagi przez Świątek!

• 2. set. Świątek 3:2 Juvan. NARESZCIE! Iga Świątek przełamała Juvan już przy 1. break-poincie i wyszła na prowadzenie 3:2 w 2. secie. Brawo! Wreszcie lepszy fragment gry Polki musiał zaowocować poprawą wyniku. Oby tak dalej.

• 2. set. Świątek 2:2 Juvan. Jeden z lepszych gemów Świątek w tym meczu. Polka oddała rywalce tylko jeden punkt. Oby teraz pociągnęła dobrą serię i rozpoczęła pogoń za rywalką.

• 2. set. Świątek 1:2 Juvan. Kolejne błędy Świątek, która na razie nie może zbliżyć się do Juvan w trakcie jej serwisu. Tym razem Polka ugrała punkt. Nasza zawodniczka wciąż bez break-pointa w tym spotkaniu.

• 2. set. Świątek 1:1 Juvan. I mamy remis. Lepsza gra Igi poskutkowała tylko jednym punktem wygranym przez Juvan.

• 2. set. Świątek 0:1 Juvan. Juvan pewnie rozpoczęła 2. seta od zwycięstwa przy własnym podaniu i to bez straty punktu.

• Gramy dalej!

• Iga Świątek opuściła kort. Krótka pauza w trakcie przerwy między setami.

• 1. set. Świątek 2:6 Juvan. Niestety kolejne przełamanie i Iga Świątek przegrała pierwszego seta. Dużo nerwów, niewymuszonych, prostych błędów po stronie Polki. Słowenka prezentuje dużo więcej luzu, dzięki czemu prowadzi grę i kontroluje ją. Za kilka chwil początek drugiego seta.

• 1. set. Świątek 2:5 Juvan. Kolejny gem dla Słowenki. Za chwilę Świątek będzie broniła się przed porażką w 1. secie.

• 1. set. Świątek 2:4 Juvan. Pierwsze przełamanie w meczu. Niestety na korzyść Słowenki.

• 1. set. Świątek 2:3 Juvan. Kolejny gem dla Słowenki. Chociaż Juvan prowadziła już 40:0, to gema wygrała dopiero po oddaniu Idze kolejnych dwóch punktów.

• 1. set. Świątek 2:2 Juvan. Coraz więcej luzu u Igi. Znakomity gem wygrany "na sucho".

• 1. set. Świątek 1:2 Juvan. Słowenka pewnie wygrała gema serwisowego, oddając Idze tylko jeden punkt.

• 1. set. Świątek 1:1 Juvan. Nerwowy początek gema, bo było 15:30, ale kolejne trzy dobre piłki sprawiły, że Iga doprowadziła do remisu. Jest pierwszy zwycięski gem w tym roku.

• 1. set. Świątek 0:1 Juvan. Pierwszy gem dla Słowenki, która wygrała go na przewagi. Nerwowy początek Igi, ale to zrozumiałe po takim czasie.

• Rozpoczęliśmy serwisem Juvan.

• Rozgrzewka zakończona.

• Chociaż Juvan i Świątek znają się doskonale, to będzie to dopiero ich 1. mecz w historii.

• Dla formalności: to 2. runda turnieju. W 1. rundzie Polka miała wolny los. Jeśli dzisiaj Świątek wygra, to w kolejnej rundzie zagra z Jekatieriną Aleksandrową.

• Obie panie już na korcie. Za chwilę rozgrzewka i gramy!

• Aleksiej Popyrin pokonał Bornę Gojo 6:7 (8), 7:6 (2), 7:6 (7) po baaaaardzo długim meczu. Za kilka chwil Świątek i Juvan powinny wyjść na kort.

• Tenisistki wyjdą na kort po meczu Gojo - Popyrin, gdzie trwa jeszcze tie-break 3. seta.

• Po kontuzji Magdy Linette Świątek będzie jedyną Polką, która wystartuje w tym roku w turnieju w Melbourne. Iga w pierwszym turnieju w 2021 roku będzie występowała w stroju, na którym jest widoczne logo jej nowego sponsora - firmy PZU. W ostatnich dniach Świątek odbywała obowiązkową kwarantannę, w czasie której trenowała z Ukrainką Eliną Switoliną. - Podczas kwarantanny mogłam ćwiczyć i wychodzić przez pięć godzin dziennie. Byłam jednym ze szczęśliwców - mówiła wówczas tenisistka. Teraz Polka powalczy o wygraną w turnieju w Melbourne, którego pula nagród wynosi 565,5 tys. dolarów.

• Początek meczu około godziny 7:35.

• Obie tenisistki znają się od lat i się przyjaźnią. Polka ze Słowenką zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich młodzieży w 2018 roku w Buenos Aires. Wówczas Kaja Juvan wygrała także w singlu, więc stolica Argentyny była dla niej podwójnie złota. Wcześniej drogi Świątek i Juvan krzyżowały się w rozgrywkach juniorskich. Największym sukcesem najbliższej rywalki Świątek jest druga runda w turniejach US Open oraz Roland Garros.

• Świątek wystąpi w australijskim turnieju WTA Gippsland Trophy. Jej pierwszą rywalką będzie Słowenka Kaja Juvan.

• Dzień dobry, państwu! Zapraszamy na relację na żywo z powrotu Igi Świątek na kort. Polka, wielka triumfatorka francuskiego Rolanda Garrosa, zagra po raz pierwszy w 2021 roku i po raz pierwszy od wielkoszlemowego triumfu.