Hurkacz wygrał turniej w Delray Beach! Błyskawiczny finał [ZAPIS RELACJI]

• środa, 13 stycznia 2021
  • PILNE

Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 2:0, 6:3. Niesamowite! Koniec! Hurkacz wygrywa z Kordą po zagraniu na linię, lobie nad Amerykaninem! Kapitalny ostatni gem Polaka i wielki sukces na początek 2021! 68 minut i jest drugi wygrany turniej Polaka w ATP.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 5:3. 40:30. Pierwsza piłka meczowa Huberta Hurkacza!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 5:3. 30:30. Może Hurkaczowi uda się wygrać już teraz? Dwa podwójne błędy Kordy! Niezwykłe, w takim momencie!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 5:3. 0:30. Korda broni się przy własnym serwisie. Gra bardzo pewnie.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 5:3. Świetny gem Hurkacza! Pewnie wygrany przy własnym podaniu, oddał rywalowi tylko jeden punkt.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 4:3. Prowadzenie Hurkacza, ale Korda wygrał gema przy swoim serwisie do zera.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 4:2. 0:40. Sędzia krzyknęła aut przy uderzeniu Kordy, ale arbiter główny kazał powtórzyć wymianę. I 40:0 dla Amerykanina.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 4:2. 0:30. Dwa błędy Hurkacza i Korda dobrze zaczął swojego gema serwisowego.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 4:2. Aut Kordy i prowadzenie Hurkacza powiększone. Teraz może przełamać rywala i być o krok od wygranej w całym turnieju.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 3:2. Ad-40. Piękna piłka Polaka pod linię, Korda nie dał rady dobrze zareagować.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 3:2. 40:40. Równowaga. Korda ze stalowymi nerwami wygrywa wymianę, gdy Hurkacz podszedł do siatki.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 3:2. 40:15. Świetny serwis Hurkacza dał się we znaki Kordzie.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 3:2. 15:15. Najpierw kapitalna wymiana przy siatce wygrana przez Kordę, a potem rewanż Hurkacza.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 3:2. Polak przełamał Kordę! Duża szansa na wygranie tego finału!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 2:2. 40:15. Korda wściekły wyrzuca kolejną piłkę w aut! Trzy break pointy Hurkacza!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 2:2. 30:15. Podwójny błąd serwisowy Kordy! Szansa na przełamanie dla Hurkacza!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 2:2. Korda w siatkę, potem as serwisowy Hurkacza! 2:2!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 1:2. 30:15. Dobra gra Polaka, świetnie reaguje na to, jak ustawia się Korda.

• Z Kordą na szczęście już wszystko w porządku, wracamy do gry.

• PILNE

Przerwa medyczna Sebastiana Kordy! Potrwa trzy minuty.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 1:2. Pewnie zagrał Korda, trochę błędów Hurkacza i prowadzenie Amerykanina w secie.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 1:1. 30:30. Miał prowadzenie Hurkacz, ale później return powędrował w siatkę.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 1:1. 0:15. Dobrze zaczyna gema serwisowego Kordy Polak!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 1:1. Asem serwisowym kończy tego gema Hurkacz, wydobył się z wcześniejszych problemów.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 0:1. 30:30. Teraz błędy po stronie Polaka i wyrównanie.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 0:1. 30:0. Ale w gemie serwisowym Hurkacz radzi sobie już świetnie. Dobrze ganiał Kordę po korcie i pozwolił mu na błędy.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 0:1. Korda lepszy w pierwszym gemie, Hurkacz nie najlepiej odpowiadał na jego serwis.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 0:0. 30:30. Dwie akcje i Hurkacz wyrównuje stan tego gema!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 0:0. 0:30. Serwuje Korda i dobrze zaczyna tego seta.

• PILNE

Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 1:0, 6:3. Hurkacz szybko wyszedł na prowadzenie i chwilę później skończył gema oraz seta! Polak prowadzi 1:0 i jest o seta od wygrania turnieju ATP 250 w Delray Beach! Potrzebował do tego tylko 34 minut!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda 0:0. 5:3. 40:40. Niesamowite! Korda miał na rakiecie piłkę kończącą gem, ale się pomylił!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 5:3. 30:30. Hurkacz wyczekiwał błędów Kordy i się doczekał! Kolejny aut, dwie piłki od seta Polak!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 5:3. 30:0. Świetnie zaczyna Korda. Zaskoczył Hurkacza i po dwóch szybkich akcjach prowadzi 30:0!

• PILNE

Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 5:3. Korda w siatkę i prowadzenie Hurkacza po przełamaniu! Jest o gema od wygrania pierwszego seta!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 4:3. Ad-40. Przewaga Hurkacza!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 4:3. 40:40. Bardzo długa wymiana, w której mniej cierpliwy okazał się Korda. Kolejny raz po równo.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 4:3. 40:40. Znów równowaga. Najpierw pewny Korda, a potem nie skończył prostej akcji przy siatce.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 4:3. 40:40. Długa akcja, Hurkacz ostatecznie się lekko pomylił, zagrał w aut i mamy równowagę.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 4:3. 40:30. Break point dla Hurkacza!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 4:3. 30:30. Podwójny błąd serwisowy Kordy, wcześniej wygrana akcja Hurkacza i wyrównanie.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 4:3. 0:30. Powrót na kort po krótkiej przerwie i dwie akcje wygrane przez Kordę. Wyrównane spotkanie.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 4:3. I prowadzenie Hurkacza!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 3:3. 40:15. {ędził przez swojego gema serwisowego Hubert Hurkacz, ale teraz świetnym crossowym zagraniem pokazał się Korda.

• PILNE

Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 3:3. Fantastyczna gra Hurkacza, niepewny Korda i jest przełamanie powrotne! 3:3!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 2:3. 40:15. Aut Kordy i są dwa break pointy Hurkacza!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 2:3. 30:15. Wraca na prowadzenie Polak. Dwie piłki i będzie wyrównanie w secie!

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 2:3. 15:0. Świetny początek Hurkacza, jest szansa na przełamanie Amerykanina?

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 2:3. Świetna gra Polaka, zaczął lepiej serwować i to od razu daje mu dużo pewności siebie.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 1:3. 30:0. Dwa świetne serwisy Hurkacza i pewne rozpoczęcie gema.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 1:3. Gem kończy najdłuższa akcja meczu, którą niestety wygrał Korda. Kolejny aut Hurkacza, choć teraz długo dobrze odpowiadał przeciwnikowi.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 1:2. 15:40. Kolejny aut i Korda blisko gema serwisowego.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 1:2. 15:30. Błędy Hurkacza i Korda już prowadzi w tym gemie.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 1:2. 15:0. Świetna akcja Kordy, ale gdy próbował ją kończyć, zamiast w kort trafił w taśmę i piłka poleciała na aut.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 1:2. Wracamy do gry po krótkiej przerwie na odpoczynek dla obu zawodników, serwuje Korda.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 1:2. Pierwszy gem wygrany przez Hurkacza. Teraz może próbować odrobić przełamanie rywala.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 0:2. 40:15. Hurkacz wyczekuje błędy Kordy, a Amerykanin na szczęście nie gra aż tak pewnie.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 0:2. 0:15. Hurkacz znów źle zaczął gema, gdy zagrywa.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 0:2. Korda grał mądrze i odrobił straty, a następnie wygrał gema przy własnym serwisie. Dużo błędów Hurkacza.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 0:1, 30:15. Polak trzyma prowadzenie.

• Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. 0:0, 0:1, 15:0. Pierwszy punkt dla Hurkacza przy serwisie Kordy.

• PILNE

Amerykanin wykorzystuje już pierwszą szansę! Wygrywa pierwszego gema serwisowego Hurkacza, przełamuje go do zera! Źle zaczyna się to spotkanie.

• Na razie wygląda na fatalny pierwszy gem. 40-0 dla Kordy i potrójny break point.

• Serwuje Hurkacz. Na razie pierwszy punkt dla Kordy.

• Zawodnicy już się rozgrzewają. To ich pierwsze bezpośrednie spotkanie w karierze.

• Spotkanie ma się rozpocząć około godziny 21:05.

• Jego rywal - Sebastian Korda - to 20-letni Amerykanin sklasyfikowany na 119. miejscu rankingu ATP. Jest synem słynnego czeskiego tenisisty, Petra Kordy.

Finałowy rywal Huberta Hurkacza to syn słynnego czeskiego tenisisty

Sebastian Korda (119. ATP), syn Petra Kordy będzie przeciwnikiem Huberta Hurkacza w finale turnieju ATP 250 w Delray Beach. Będzie to jednocześnie debiut 20-latka w finale głównego cyklu.

• Polak do tej pory nie stracił jeszcze seta, pokonywał 6:2, 6:2 Daniela Elahiego Galana Riverosa w 1/8 finału, 6:4, 6:4 Roberto Quiroza w ćwierćifnale i Christiana Harrtisona 7:6 (7:4), 6:4 w półfinale.

• Zapraszamy na relację z meczu finałowego turnieju ATP 250 w Delray Beach! Hubert Hurkacz walczy o pierwsze turniejowe zwycięstwo w tym roku!