Iga Świątek awansowała do kolejnej rundy RG! Kapitalna pogoń w drugim secie [ZAPIS RELACJI]

• środa, 30 września 2020
  • 1:6, 4:6

Koniec! Iga Świątek przegrywała w drugim secie już 1:4, ale zdołała odwrócić jego losy i awansowała do III rundy Rolanda Garrosa!

Kapitalna pogoń Igi Świątek w drugim secie! Awansowała i zagra z Bouchard

Iga Świątek awansowała do III rundy Rolanda Garrosa! Polka rozbiła Su-Wei Hsieh w pierwszym secie, a w drugim odrobiła straty i wygrała (6:1, 6:4).

• 1:6, 4:5

Hsieh trafia w aut! Świątek ma dwie piłki meczowe!

• 1:6, 4:5

Hsieh wygrała pierwszą piłkę, ale Świątek wygrywa kolejne dwie i być może już za chwilę będzie miała piłkę meczową...

• 1:6, 4:5

Świątek wygrywa gema do zera i będzie serwować po zwycięstwo!

• 1:6, 4:4

Dziewiąty gem zaczyna się bardzo dobrze dla Polki, która wygrała dwie pierwsze piłki i prowadzi 30:0.

• 1:6, 4:4

Świątek ugrała trzeciego gema z rzędu i wyrównała stan drugiego seta!

• 1:6, 4:3

Świetny serwis Świątek; Polka zmusza rywalkę do błędów i prowadzi 40:15.

• 1:6, 4:3

Świątek przełamała Hsieh po raz drugi, wygrywając gema do 30!

• 1:6, 4:2

Pewny gem w wykonaniu Świątek, wygrywa go do 15.

• 1:6, 4:1

Kolejny gem i znowu proste błędy Świątek, która przegrywa już 1:4! O awansie do III rundy zdecyduje trzeci set, chyba że nagle Polka odmieni swoją grę.

• 1:6, 3:1

Hsieh niespodziewanie przełamuje Świątek po raz drugi w tym secie! Polka popełniała proste błędy, przez które przegrała gema do 15.

• 1:6, 2:1

Ależ to był długi gem! Świątek przełamała Hsieh po wycieńczającej walce na przewagi.

• 1:6, 2:0

Hsieh niespodziewanie przełamała Świątek i prowadzi 2:0!

• 1:6, 1:0

Hsieh wygrywa dwie kolejne piłki i prowadzi w 2. secie.

• 1:6, 0:0

Dwie pomyłki Su-Wei Hsieh i mamy już remis 30:30 w 1. gemie drugiego seta.

• 1:6, 0:0

Tajwanka rozpoczyna drugiego seta i prowadzi 30:0.

• 1:6

Iga Świątek nie dała szans rywalce w pierwszym secie! Polka wykorzystała już pierwszą piłkę setową, wygrywając gema do 15.

• 1:5

Kolejny znakomity set w wykonaniu Igi Świątek. Ogromna przewaga i Polka ma juz cztery gemy przewagi nad zawodniczką, która specjalizuje się w deblu

• 1:4

Kapitalny serwis Polki nie daje szans jej rywalce. Znakomicie zagrywa nasza zawodniczka. To jest już duża przewaga

• 1:3

Iga Świątek wraca do dobrej gry. Bardzo duża dominacja i doświadczona rywalka ma spore problemy. Tak dużej przewagi jeszcze nie było

• 1:2

Niestety, sporo błędów Igi Światek w trzecim gemie. Rywalka odpowiada na przełamanie Polki.

• 0:2

Bardzo dobry gem Świątek przy podaniu rywalki! Jest przełamanie. Polka ma bardzo dużą przewagę

• 0:1

Brawo Iga! Polka spokojnie wygrywa pierwszego gema. Dobry i spokojny tenis daje mocne otwarcie meczu

• I SET

• Polka i jej rywala w rozgrzewce. Za moment zaczynamy

• Skończył się mecz na korcie nr 7 pomiędzy Sebastianem Kordą a Johnem Isnerem. Ten pierwszy pokonał swojego rodaka 3:1 w setach. Oznacza to, że niebawem na tym korcie pojawi się Iga Świątek, która rozpocznie mecz z Su-Wei Hsieh.

• Według najnowszych informacji mecz Świątek z Hsieh ma się rozpocząć o godz. 14:30 w przypadku, gdy Korda i Isner skończą pojedynek w czterech setach.

• Coraz bliżej do zakończenia meczu Kordy z Isnerem. Korda prowadzi 2:1 w setach, w 4. secie jest 5:3. Tuż po zakończeniu tego spotkania rozpoczniemy relację z meczu Igi Świątek.

• Polka 10 lat temu rywalizowała z Tajwanką podczas turnieju Polsat Warsaw Open na kortach Legii, o czym pisze komentator Eurosportu, Marek Furjan.

• Polka rozpocznie mecz z Tajwanką tuż po zakończeniu spotkania Sebastiana Kordy z Johnem Isnerem w II rundzie męskiego turnieju French Open. W tej chwili prowadzi Korda 2:1 w setach, a w czwartym secie jest 2:1 dla Amerykanina.

• Mecz Igi Świątek opóźnia się. Ma się rozpocząć najwcześniej o 14:20.

• "Nawet gdyby Iga Świątek pokonała Serenę Williams, to jeszcze nie byłby sukces, którym mogłaby się najeść"

- Myślałem, że to Marketa Vondrousova jest faworytką - przyznaje Dawid Olejniczak po świetnym występie Igi Świątek w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa. Polka w godzinę i trzy minuty rozbiła ubiegłoroczną finalistkę 6:1, 6:2. - Iga zaczęła turniej znakomicie, ale musi pamiętać, że nawet gdyby na tym etapie pokonała Serenę Williams, to i tak awansowałaby tylko do drugiej rundy, a to nie jest sukces, którym Iga mogłaby się najeść - mówi były trener Polki.

• Polka zajmuje w rankingu WTA 53. miejsce, a Tajwanka plasuje się 10 miejsc niżej.

• Natomiast dzisiejsza rywalka Polki w I rundzie okazała się lepsza od Austriaczki Barbary Haas, wygrywając 2:0, w setach 6:3, 7:6.

• Iga Świątek w I rundzie łatwo pokonała ubiegłoroczną finalistkę French Open, Marketę Vondrousovą (19. WTA) w dwóch szybkich setach: 6:1, 6:2.

• Przeciwniczką Polki będzie 63. w rankingu WTA, Su-Wei Hsieh z Tajwanu.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację z meczu Igi Świątek w II rundzie Rolanda Garrosa. Początek spotkania zaplanowano na godz. 13:30.