Iga Świątek wspaniale rozpoczęła French Open! Co za mecz [ZAPIS RELACJI]

• poniedziałek, 28 września 2020
  • W 1/32 finału Świątek zmierzy się z Barbarą Haas lub Su-Wei Hseih

• 2 set

6:2

Koniec! Czeszka zdołała wygrać kolejnego gema, ale w ósmym gemie drugiego seta znowu została zdominowana. Wielkie brawa należą się Świątek

• 2 set

4:1

Co tu się dzieje! Marketa Vondrousova popełniła dwa z rzędu błędy serwisowe! Świątek coraz bliżej awansu!

• 2 set

3:1

Kapitalnie wygląda dzisiaj forhend Świątek! Brawo Iga! Prowadziła 30:0, później na chwilę zaspała, ale ostatecznie wygrywa gema.

• 2 set

2:1

Czeszka się długo dzielnie broniła, ale ostatecznie wymianę wygrywa Świątek. Wygrała gema do 30.

• 2 set

1:1

To był bardzo wyrównany gem, ale na przewagi wygrywa go zeszłoroczna finalistka French Open, bo Polka trafiła w siatkę

• 2 set

1:0

30:30

Świątek chciała wzdłuż linii, ale nie trafiła. Chwilę później popisała się jednak świetnym dropshotem

• 2 set

1:0

Bardzo dojrzały tenis Igi Światek daje jej wygraną także w pierwszym gemie drugiego seta.

• 1 set

6:1

Polka trafiła w siatkę, ale to były jedyne stracone punkty w tym gemie! Pierwszy set dla Świątek! I nic nie zapowiada tego, że drugi padnie łupem jej rywalki

• 1 set

5:1

Świątek poczuła już luz. Dwa break pointy Polki! Świątek wygrywa do 30. Cudowne zagranie wzdłuż linii.

• 1 set

4:1

Dobry serwis Polki! Zdobywa punkt! Ale chwilkę później skutecznym returnem popisała się Vondrousova. Co na to Iga? As serwisowy! Wygrany gem Polki!

• 1 set

3:1

Zeszłoroczna finalista French Open wygrała gładko, bo do zera. Dwa auty Polki. Ale takie, że piłka poszybowała daleko za linię końcową

• 1 set

3:0

Dobrze pracuje Świątek prawym forhendem. Trzeciego gema wygrała pięknym skrótem. Wymarzony początek meczu

• 1 set

2:0

Świątek przełamała rywalkę! Drugi gem wygrany przez Polkę

• 1 set

1:0

30:30

Piękny serwis Vondrousovej i dobra riposta Polki, która popisała się szybkim returnem

• 1 set

1:0

Świątek wygrała pierwszego gema, choć był on wyrównany. Polka popisała się dobrym serwisem, a także sprytnym zagraniem spod siatki

• 1 set

0:0

No i zaczęły!

• Świątek jeszcze nigdy nie zmierzyła się z 19. w rankingu rywalką w oficjalnym meczu o stawkę.

• Dzień dobry! Już o godz. 15:50 Iga Świątek rozpocznie prestiżowy turniej French Open. W 1/64 finału rywalką Polki będzie Marketa Vondrousova.