Iga Świątek w 3. rundzie Australian Open! Polka pokonała utytułowaną rywalkę! [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 23 stycznia 2020
  • Polka ograła Carlę Suarez-Navarro 6:3, 7:5! W kolejnym meczu zmierzy się z Donną Vekić, rozstawioną z nr 19 w Melbourne

• Koniec meczu! Iga Świątek w 3. rundzie Australian Open!

• Obronione przez rywalkę

• Dwie piłki meczowe dla Polki!

• II set. 6:5 dla Świątek! Polka jeszcze raz przełamuje Hiszpankę i ma drugą szansę by skończyć mecz przy swoim serwisie!

• II set. 5:5. Miał być koniec meczu, a tu Hiszpanka przełamuje Polkę. Słabszy gem Świątek

• II set. 5:4. Hiszpanka utrzymuje podanie, choć były dwie piłki od wygranej Polki. Świątek teraz serwuje by zakończyć mecz

• II. set. 5:3 dla Świątek Dobry serwis Polki, która jest blisko zwycięstwa i awansu do 3. rundy Australian Open!

• II. set. 4:3 dla Świątek Polka znów przełamuje rywalkę! Gra bardzo odważnie i skutecznie! Hiszpanka tylko czeka na to, co zrobi Polka!

• II set. 3:3. Świątek przełamana! Pech Polki, piłka po jej zagraniu odbiła się od siatki i Świątek nie zdążyła. Odrobiona strata

• II set. 3:2 Hiszpanka włączyła plan B. Atakuje, bo nie ma już wyjścia. Musi gonić wynik

• II set. 3:1 dla Świątek. Dobry serwis dał bezpieczną przewagę Polce. Mimo błędów z linii końcowej łatwo wygrany gem

• II set. 2:1 dla Świątek! Polka przełamuje Hiszpankę! Świetny forhend po linii na koniec gema! Hiszpanka nawet z głębi kortu nie daje rady naszej zawodniczce!

• II set. 1:1. Świetny gem serwisowy Igi wygrany do zera! Mocne serwisy, udane zagrania z głębi kortu.

• II set. 1:0 dla Suarez-Navarro. Były dwie szanse na przełamanie rywalki, ale Polka ich nie wykorzystała

• I set. 6:3 dla Świątek! Polka wygrywa pierwszego seta, którego kończy asem!

• I set. 5:3 dla Świątek! Polka broniła się przed przełamaniem, a teraz sama przełamała! Brawo!

• I set. 4:3 dla Świątek. Uff! Długi gem przy serwisie Polki. Musiała bronić trzech break pointów, ratowała się dobrymi serwisami. Kilka błędów taktycznych - niepotrzebne skróty. Utrzymała jednak serwis

• I set. 3:3 Więcej błędów Polki w gemach Hiszpanki. To głównie dzięki nim rywalka wygrała teraz podanie

• I set. 3:2 dla Świątek. Dwa asy Polki, potem świetna wymiana zakończona winnerem Świątek. Polka gra agresywnie, tak jak lubi. Do tego wytrzymuje też wymiany z głębi kortu

• I set. 2:2 Hiszpanka popisała się pięknym jednoręcznym backhendem, to przez lata było jej popisowe zagranie. Dwa błędy Polki i gem dla rywalki

• I set. 2:1 dla Świątek. Kolejny dobry gem Polki. Skuteczny serwis, dwa winnery i długa wymiana, którą wytrzymała, choć była w obronie. Polka dobrze zaczęła to spotkanie

• I set. 1:1. Hiszpanka łatwo wygrywa swój serwis. Kilka błędów Polki

• I set. 1:0 dla Świątek. Polka świetnie rozpoczęła mecz własnym podaniem. Dobry serwis, regularność uderzeń, świetny forhend na koniec gema. Teraz podaje Hiszpanka

• Zaczynamy!

• Suarez- Navarro ma 31 lat, obecnie 54. na świecie, ale była nawet na 6. miejscu. 7 razy dochodziła do ćwierćfinałów Wielkiego Szlema. 18-letnia Świątek najwyżej była dotąd na Roland Garros 2019 - w 4. rundzie

• Zwyciężczyni meczu w 3. rundzie zagra z Chorwatką Doną Vekić - rozstawioną z nr 19

• Iga Świątek w 1. rundzie ograła Timeę Babos, a Suarez-Navarro niespodziewanie turniejową "11" Arynę Sabalenkę

• Pierwotnie mecz Świątek miał się zacząć o 3 rano, ale kort był mokry i pełne piasku, bo w Melbourne przeszła burza piaskowa

Burza piaskowa w Australii! Korty pełne piasku, mecz Igi Świątek opóźniony

Iga Świątek i Carla Suarez-Navarro wciąż czekają na rozpoczęcie ich meczu 2. rundy Australian Open. Spotkanie zostało opóźnione z powodu burzy piaskowej, która nawiedziła Melbourne.

• Polka i Hiszpanka powinny zacząć mecz około 7:30

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację z meczu 2. rundy Australian Open Iga Świątek - Carla Suarez-Navarro (Hiszpania)