Zwycięstwo Jerzego Janowicza po 800 dniach przerwy od tenisa! Morderczy mecz Polaka! [ZAPIS RELACJI]

1 : 2

• poniedziałek, 20 stycznia 2020
  • 4:6 Koniec meczu! Janowicz nie zmarnował szansy i zamknął spotkanie! Wygrał po 800 dniach przerwy od tenisa!

• 4:5 Czech zrobił swoje, presja na Polaku. Musi wygrać kolejnego gema i zamknąć mecz, bo będą duże nerwy

• 3:5 Janowicz miał zamknąć meczu, a tu stracił serwis. Teraz podaje Czech

• 2:5 Janowicz raz jeszcze przełamuje rywala i jest o krok od wygranej!

• III set

2:3 Długi gem serwisowy Czecha, była szansa na przełamanie dla Janowicza, ale Machac obronił się. Jeszcze walczy, teraz serwuje nasz zawodnik i musi utrzymywać podanie

• III set

1:3 Szybki gem dla Czech i Polaka i 3:1 dla Janowicza. Polak trzy gemy od wygrania meczu

• III set

0:2 Było trochę problemów, ale Janowicz utrzymuje serwis i wychodzi na 2:0. Wygrywać podania i będzie zwycięstwo w całym meczu!

• III Set

0:1 Przełamanie dla Polaka już na początku seta! Brawo! Aż Janowicz krzyknął "Jest" i wyciągnął pięść do góry!

• II set

6:6 Janowicz był dwie piłki od końca meczu, ale rywal obronił się. Mamy tie-breaka podobnie jak w I secie

• II set

5:6 Już 12 asów Polaka, kontroluje podanie. Presja na rywalu, który musi wygrać serwis by doprowadzić do tie-breaka

• II set

5:5 Znów wyrównanie, Czech łatwo wygrywa ostatnie gemy. Janowicz trochę za bardzo się spieszy momentami, ale po prostu brakuje mu wciąż ogrania

• II set

4:5 Mocne serwisy, dobry forhand - Janowicz jak z najlepszy lat

• II set

4:4 Czech nie odpuszcza. Znów będzie tie-break?

• II set

3:4 Janowicz bardzo pomaga sobie serwisem. Kolejny gem dla niego do 0. Teraz to rywal musi wyrównać

• II set

1:2 Brawa dla Polaka, obronił trzy break pointy, potem rywal jeszcze próbował atakować przy siatce, ale Polak nie dał się i wychodzi na prowadzenie 2:1

• Czech miał trzy szanse na przełamanie Janowicza, ale Polak obronił się i jest po 40

• 1:1 Gem do zera dla Machaca

• II set

0:1 Udany początek drugiego seta dla Polaka. Ma już 9 asów, teraz podaje Czech

• Polak grał całkiem nieźle jak na tak długą przerwę w grze. 8 asów, kilka winnerów, sporo też błędów, ale to zrozumiałe, bo nie jest ograny. Czekamy na drugiego seta

• 7:6(3) wygrał pierwszego seta Jerzy Janowicz!

• 2:5 Teraz dwa serwisy Czecha

• 2:4 Czech na kolanach, dosłownie, bo upadł. Ale nie obronił tej piłki. Polak blisko wygrania seta!

• 0:3 w tie-breaku. Dobre serwisy Polaka i kolejne winnery!

• I set

6:6 Dwa świetne serwisy to za mało. Błąd taktyczny w kolejnej akcji, mamy przełamanie i tie-break zadecyduje

• I set

Trzy szanse na przełamanie powrotne dla Czecha

• I set

5:6 Janowicz przełamał Machaca i będzie serwował po wygranie seta! Idealny moment na przełamanie! Polak gra coraz lepiej!

• I set

Mocno i ostro uderza Janowicz. Rywal nie zdążył, drugi break point

• I set

Dobra akcja Czecha zakończona atakiem przy siatce. Po 40:40

• Break point dla Janowicza!

• I set

30:0 dla Janowicza przy serwisie rywala i pierwsze "come on" z ust Polaka!

• I set

5:5 Kapitalne serwisy Janowicza, ma już 7 asów! Wyrównał na 5:5. Duże emocje w końcówce zapowiadają się!

• I set

5:4 Łatwy gem dla Czecha. Polak raz nadział się na kontrę, ponadto rywal dobrze serwował. Czyżbyśmy zobaczyli tie-break w pierwszym secie?

• I set

4:4 Równowaga także w gemie Polaka, ale Czech nie miał szans na przełamanie. 3 asy Janowicza już w tym meczu. Dobrze serwuje

• I set

4:3 Była równowaga, więcej wymian, ale gem dla Machaca.

• I set

3:3 Łatwy gem dla Łodzianina. Znów mamy remis. Na razie wyrównane spotkanie w 1. rundzie turnieju w Rennes

• I set

3:2 Kolejny gem dla Czecha. Jeszcze żaden z tenisistów nie miał szans na przełamanie

• I set

2:2 Janowicz miał trochę problemów przy własnym podaniu. Było 0:30, ale obronił się dobrymi serwisami i ofensywnym akcjami.

• I set

2:1 Machac znów wygrywa swojego gema, ale tym razem z większymi problemami. Janowicz wygrał dwa punkty po dobrych kontrach. Teraz on serwuje

• I set

1:1 I dobra odpowiedź Janowicza. Gem do zera. Mocno serwował, posłał dwa skróty. Wyrównanie

• I set

1:0 dla Czecha. Wygrał łatwo gema do 0. Błędy Polaka zadecydowały.Teraz serwuje Janowicz

• I set

Serwuje Czech

• I set

Zaczynamy spotkanie!

• Zaczęła się rozgrzewka zawodników

• Jerzy Janowicz dla Sport.pl: Po przegranym meczu dostaję obrzydliwe wiadomości. Frustraci przegrali 10 zł i piszą, że "życzą mi śmierci"

Jak siedzisz przed komputerem, to jesteś w stanie wykonywać tę czynność o wiele dłużej niż uprawiając sport. Nie robią ci się odciski, nie odpada ci ręka, kolano. Nie wymiotujesz ze zmęczenia. Na komputerze można grać, dopóki nie uśniesz albo nie zemdlejesz z braku jedzenia. Lubię gry komputerowe, ale nie wyobrażam sobie, żeby e-sport miał trafić na igrzyska olimpijskie - mówi Jerzy Janowicz.

• Jerzy Janowicz: Jest mi przykro, ze Polski Związek Tenisowy zapomniał o mnie [ROZMOWA]

- Zadzwoniłem do Polskiego Związku Tenisowego z pytaniem, czy mogą mi pomóc skoro mają umowę z kliniką Rehasport w Poznaniu. Dostałem odpowiedzieć, że jedyne, co mogą mi zaoferować, to badanie wady postawy u dzieci. Zapytałem, czy mówią poważnie, a oni stwierdzili, że tak. Po tej rozmowie dalszego kontaktu ze związkiem już nie było - mówi w wywiadzie dla Sport.pl Jerzy Janowicz.

• Spotkanie z Machcem dużo powie o możliwościach Janowicza. Czy będzie w stanie nawiązać do dawnej formy?

• Turniej w Rennes odbywa się w hali. To impreza niższej serii Challenger ATP i nie grają w niej zawodnicy ze światowej czołówki, którzy przebywają w Australii, gdzie uczestniczą w Australian Open

• Janowicz otrzymał od organizatorów turnieju w Rennes dziką kartę i dzięki niej może wystąpić. Początek spotkania o godzinie 19:15

• Janowicz w 1. rundzie turnieju rangi Challenger ATP we francuskim Rennes zmierzy się z Czechem Tomasem Machacem. Polak nie grał od listopada 2017 roku i wypadł z rankingu ATP. Czech jest sklasyfikowany 362. miejscu w rankingu

• Dzień dobry! Nadszedł ten dzień, gdy na kort wraca Jerzy Janowicz! 29-latek po 800 dniach przerwy wraca do tenisowych rozgrywek!