Fenomenalne spotkanie Igi Świątek. Polka w III rundzie Rolanda Garrosa [ZAPIS RELACJI]

2 : 0

• czwartek, 30 maja 2019
  • Rywalką Świątek w kolejnej rundzie będzie zwyciężczyni meczu Daria Kasatkina - Monica Puig.

• II set

6:0. Gem, set, mecz! 54 minuty! Świątek w III rundzie Rolanda Garrosa. Brawo!

• II gem

5:0. Świątek trzeci raz przełamała rywalkę, za chwilę będzie serwować na wygranie meczu.

• II set

4:0. Atak po skosie i kolejny gem dla Świątek. Pogrom!

• II set

3:0. Można się zastanawiać, kto jest 16. w rankingu, a kto 104. Kolejny gem dla Świątek. Kolejny wygrany do zera!

• II set

2:0. Początek drugiego seta identyczny, jak pierwszego. Polka na prowadzeniu, z przełamaniem! Brawo!

• II set

1:0. Kolejne przełamanie na korzyść Polki! Tylko jeden stracony punkt przy podaniu rywalki.

• I set

6:3. 29 minut - tyle trwał pierwszy set, wygrany przez Świątek. Brawo!

• I set

5:3. Ale to jeszcze nie koniec: Chinka się nie poddaje. Albo inaczej: Iga chyba odpuściła gema, teraz będzie serwować.

• I set

5:2. Udany skrót, ataki po prostej. Wang bezradna. Kolejny gem wygrany przez Świątek! Do zera!

• I set

4:2. Agresywna gra, która się opłaca. Kapitalny return i Świątek znowu przełamuje Chinkę!

• I set

3:2. Dobry serwis, ale też dłuższe wymiany, które padają łupem Świątek. Gem wygrany do 15.

• I set

2:2. Niestety z wypracowanej przewagi na początku meczu już nic nie zostało - remis.

• I set

2:1. Za dużo błędów w tym gemie, Chinka szybko wraca do gry - przełamuje Świątek.

• I set

2:0. Brawo! Kolejny gem dla Świątek! Przełamanie!

• I set

1:0. Gładko wygrany pierwszy gem przez Świątek.

• I set

Zaczynamy! Jako pierwsza serwować będzie Świątek.

• Obie zawodniczki już na korcie, trwa rozgrzewka.

• Qiang, numer 16 w rankingu WTA i obecnie najlepsza chińska tenisistka, w pierwszej rundzie pokonała niżej rozstawioną rodaczkę Saisai Zheng (WTA 45).

• Iga Świątek niezadowolona po zwycięstwie: Na treningach grałam sto razy lepiej

Iga Świątek niezadowolona po zwycięstwie: Na treningach grałam sto razy lepiej

- Nie spodziewałam się, że aż tak się zestresuję na początku meczu. Ostatnie kilka dni byłam wyluzowana i nie czułam jakiegoś napięcia. Ono mnie uderzyło w pierwszych minutach spotkania - powiedziała Iga Świątek po zwycięstwie nad Seleną Janicijević 6:3, 6:0 w pierwszej rundzie French Open.

• Świątek w pierwszej rundzie dość gładko rozprawiła się z Seleną Janicejevic, wygrywając w dwóch setach 6:3, 6:0.

• Magda Linette i Iga Świątek w czwartek powalczą o awans do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open. Jako pierwsza na korcie zamelduje się Świątek (WTA 104), która zagra z Qiang Wang (WTA 16). Początek spotkania o 11.05. W godzinach popołudniowych z Simoną Halep (WTA 3) zmierzy się Linette.