US Open. Młoda Japonka spełniła marzenia. Osaka wygrała finał z Williams [ZAPIS RELACJI LIVE]

• sobota, 08 września 2018
  • Na korcie głównym US Open Osaka w objęciach trenera i najbliższych. Dziękujemy za relacje.

• W całym turnieju 20-latka straciła tylko jedynego seta z Aryną Sabalenką w IV rundzie.

• Osaka triumfuje w swym 11. wielkoszlemowym starcie! Po raz pierwszy doszła w nim dalej niż do IV rundy i od razy wygrała w finale!

• II set 4:6

KONIEC!!! JAPONKA TRIUMFUJE. Sensacja na US Open. Teraz płaczę Osaka, ale już ze szczęscia.

• II set 4:5

15:40 Po asie serwisowym Japonki i piłki meczowe!

• II set 3:5 Już gramy. Williams pełna agresji 40:0 przy swoim podaniu.

• Na kort zeszła sędzia główna zawodów. Williams płacze. Kłóci się o tego gema.

• II set 3:5

Williams dostała 3 ostrzeżenie i traci gema za dyskusję z arbitrem!

• II set, 3:4 Japonka przełamuje Williams. Jeszcze 2 gemy i moze dojść do sporej sensacji.

• II set, 3:3 Japonka z 5. asem i gemem.

• II set, 3:2 Williams kłóci się z sędzią. Dostała za rakietę 2. ostrzeżenie i gema zacznie z odebranymi punktami.

• II set, 3:2 Szybko jednak straty Japonka odrobiła. Williams jakby nie wiedziała jak to się stało. Rzuciła rakietą.

• II set, 3:1 Ależ to był długi gem. Z wymianą na 19 uderzeń, i zaciekłą grą na przewagi. Amerykanka wraca do gry,

• II set, 2:1

Williams wygrywa ważną wymianę i prowadzi w secie 2:1

• II set, 1:1

Amerykanka w pięny sposób stosuje skrót, który daje jej szansę na przełamanie Osaki.

Pojedynek na bekhendy 30:40

Amerykanka poddenerwowana, już remis.

• II set, 1:0

Krótka przerwa w grze. Sędzia zaprosił Williams na słowo. Nie podobały mus się komunikacja z jej trenerem. Na US Open to niedozwolone.

• II set, 1:0 Podanie Williams i pierwszy gem. Tym razem poraziła Japonkę siłą.

• I set 2:6

Jest niespodzianka! Osaka, która serwuje w sposób niezwykle zróżnicowany i trudny do odgadnięcia, znów zdobywa punkty serwisem. Koniec seta.

• I set, 2:5

W niewymuszonych błędach 5:13! Serena na pewno nie przegra jednak seta do jednego.

• I set, 1:5

Osaka ostatni swój serwis posłała z wielką siłą. Williams odbiła piłkę nie bardzo ją kontrolując

• I set, 1:4

Trwa wyrównana walka jest 40:40

Osaka znów przełamała Williams! Amerykanka w prostej sytuacji trafiła w siatkę!

• I set, 1:3

Japonka gra pewnie, nie widać po niej tremy. Gema kończy asem serwisowym. Jest pierwszą reprezentantką swego kraju w finale Wielkiego Szlema.

• I set 1:2

Osaka przełamała Williams, choć właściwie tylko stała na korcie. Przy 30:40 Amerykanka nie była w stanie czysto zaserwować!

• I set 1:1

Scenariusz podobny jak przy podaniu Williams. Japonka wygrała z trudem. Zakończyła kluczową wymianę mocnym forhendem.

• I set 1:0

Willimas wygrywa gema, rozgrywanego na przewagi.

• 40:40

Po pierwszych wymianach - to może być wyrównany mecz. Serena przed chwilą w siatkę.

• 00:30

1 set

Williams nerwowo. Nie może zmieścić swego serwisu w pole!

• Za chwilę I set. Serwuje Amerykanka.

• - Jako małe dziecko marzyłam, aby spotkać się z nią w wielkoszlemowym finale - mówiła dzienniakrzom Japonka. Marzenia spełniają sie u niej już w wieku 20-lat.

• 00:00

Witamy i zapraszamy na finał singla pań US Open. Naomi Osaka zmierzy się z Sereną Williams.