Kubot/Melo - Bryan/Sock. Kubot i Melo przegrali finał deblowego US Open - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 07 września 2018
  • 2. set, 1:6 - Koniec! Amerykanie Bryan i Sock pokonują Kubota i Melo w finale US Open. Polak i Brazylijczyk urwali rywalom jedynie cztery gemy.

• 2. set, 1:5 - Bez niespodzianek. Amerykanie o krok od wygranej wielkoszlemowego US Open.

• 2. set, 1:4 - Returny Socka odmierzane są chyba przez niego jakąś miarka. Mimo dobrego przyjęcia serwisu tym razem Amerykanie nie przełamali rywali. O powrót do walki w tym secie będzie jednak Polakowi i Brazylijczykowi niezwykle ciężko. Dzisiaj ani razu nie wygrali gema z podania Bryana i Socka.

• 2. set, 0:4 - Idą po swoje Amerykanie. Grają na ryzyku, ale skutecznie. Nie potrafią znaleźć sposobu na rywali Kubot i Melo.

• 2. set, 0:3 - Niestety, Kubot i Melo znowu przełamani. Od stanu 30-40 Bryan i Sock wygrali trzy wymiany, prezentując przy tym naprawdę dobry tenis.

• 2. set, 0:2 - Do zera wygrywają gema ze swojego podania Amerykanie. Trzeba się szybko podnieść i nie pozwolić im na drugie przełamanie w tym secie w następnej partii.

• 2. set, 0:1 - Polak i Brazylijczyk przełamani już na początku drugiego seta. Bardzo źle zaczyna się układać ten mecz dla Kubota i Melo.

• Zaczynamy drugiego seta.

• 3:6 - Wydawało się, że już jest po secie, kiedy Bryan i Sock prowadzili 40-15, jednak seria pomyłek Socka (zagranie w aut i podwójny błąd serwisowy) przedłużyła nadzieje polsko-brazylijskiego duetu. Nie na długo, bo potem Amerykanie, choć znowu w bólach, wygrali gema, a przy okazji też seta.

• 3:5 - Ponad 10 minut trwał ten gem. Bronili się zażarcie Kubot i Melo, ale ostatecznie Amerykanie doprowadzili do pierwszego przełamania w tym meczu.

• 3:4 - Trzeba przyznać, że Amerykanie, kiedy mają swoje podanie, nie zostawiają wiele pola do popisu Kubotowi i Melo.

• 3:3 - Długi gem, ale końcówka bardzo dobra w wykonaniu Polaka i Brazylijczyka. Kubot posłał punktowy wolej, a w następnej akcji atomowy serwis Melo sprawił, że Bryan zagrał return w aut. Remis.

• 2:3 - Bryan i Sock gładko, szybko i przyjemnie. Ten drugi gema kończy asem serwisowym.

• 2:2 - Świetnie przy siatce operuje Melo. Dwie kluczowe wymiany wygrane dzięki Brazylijczykowi. Wciąż bez przełamań.

• 1:2 - Wyrównany gem, dużo błędów po obu stronach. Amerykanie utrzymali jednak swoje podanie.

• Pisaliśmy wcześniej, że publiczność dziś nie dopisała, a teraz prezentujemy twarde dowody w postaci zdjęć.

• 1:1 - Returny Bryana lądują albo na siatce, albo poza polem gry. Nie radzi sobie początkowo Amerykanin, ale od stanu 0-40 Bryan i Sock wygrali cztery kolejne wymiany. Na szczęście Polak z Brazylijczykiem nie dali się ostatecznie przełamać.

• 0:1 - Mocny początek w wykonaniu Amerykanów. Praktycznie bezbłędni ze swojego podania Bryan i Sock.

• Zawodnicy już na korcie. Czas na pamiątkowe zdjęcie, potem rozgrzewka i możemy zaczynać.

• Na trybunach pustki. Na oko jakieś kilkadziesiąt osób. Cóż, w Nowym Jorku jest w tej chwili godz. 12, więc nic dziwnego.

• W półfinale US Open polsko-brazylijski duet wyeliminował parę Radu Albot/Malek Jaziri, wygrywając 7:6, 3:6, 6:3.

• Kubot stoi przed szansą na trzecią w karierze wygraną w turnieju wielkoszlemowym. Wcześniej zwyciężał w Australian Open (2014 r.) i Wimbledonie (2017 r.).

• W piątek o godz. 18 para Łukasz Kubot i Marcelo Melo zagra o triumf w wielkoszlemowym US Open. W finale debla duet zmierzy się z rozstawionymi z numerem trzecim Amerykanami Mikiem Bryanem i Jackiem Sockiem.