Jerzy Janowicz odpadł z French Open już w 1. rundzie [ZAPIS RELACJI]

3 : 0

• niedziela, 28 maja 2017
  • 6:4

I już po wszystkim. Daniel doskonale serwował, Janowicz nie miał szans nawiązać walki. Za mocno, za dokładnie grał Japończyk, który rewanżuje się Polakowi za porażkę w turnieju w Hamburgu.

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne z Roland Garros!

• 5:4

Tym razem gem spokojnie wygrany przez Janowicza. Ale Daniel niespecjalnie się wysilał. Japończyk czeka na swój serwis, by zakończyć spotkanie.

• 5:3

Janowicz próbował skrótu, ale Daniel biega po korcie, jakby w ogóle nie odczuwał zmęczenia. Janowicz jeszcze wyciągnął z 15:40, ale potem dwie kolejne piłki dla Japończyka. Danielowi brakuje już tylko gema.

• 4:3

I stało się! Janowicz po raz kolejny traci swoje podanie. Polak o dwa gemy od odpadnięcia z turnieju.

• 3:3

Ajj... Miał break-pointy Janowicz, ale Daniel zdołał się wybronić. W każdym razie gra się wyrównała - to może być najbardziej zacięty set

• 2:3

Wybronił się Janowicz! Daniel miał dwa break-pointy, ale chyba za szybko uwierzył w zwycięstwo. Polak wciąż na prowadzeniu

• 2:2

Tym razem to Janowicz w defensywie, a Daniel spokojnie rozrzuca go po korcie. Było zagrożenie w postaci równowagi, ale Japończyk kończy gema fantastycznym forehandem trafionym prosto w linię

• 1:2

Polak musi się napracować, aby wygrać gema, ale mu się to udaje. Coraz częściej zaczyna funkcjonować akcja wyrzucający serwis i winner w pustą część kortu

• 1:1

Daniel się nie daje, zależy mu, by jak najszybciej zakończyć dzisiejsze spotkanie

• 0:1

Potrzebna była gra na przewagi, ale najważniejsze, że Polak wygrywa swojego gema.

• 6:4

Koniec seta. Taro Daniel prowadzi już 2:0 w setach. Żadnych argumentów nie ma po swojej stronie Janowicz. Kolejny gem do zera i druga runda powoli się oddala. Liczymy jednak na piątego seta!

• 5:4

Broni się jeszcze Janowicz, ale musi wychodzić z opresji. Daniel wygrywał 30:0, przegrał jednak cztery kolejne punkty, ale widać, że w głowie ma już tylko kolejny gem serwisowy. Teraz najważniejszy moment meczu - Jerzyk musi przełamać rywala, jeśli chce myśleć o nie-pięciosetowym zwycięstwie

• 5:3

Różnicą pomiędzy grą Janowicza a grą Daniela jest to, że jak Japończyk jest w ataku, to zazwyczaj zdobywa punkt. Jak natomiast Polak jest w ataku, to prędzej czy później można się spodziewać siatki lub autu. Niestety Daniel jeden gem od prowadzenia 2:0 w setach

• 4:3

Fatalnie... Daniel ponownie przełamuje Janowicza. Polakowi pomaga od czasu do czasu serwis, ale wciąż minimalnie nie trafia swoich atomowych forehandów

• 3:3

Przełamanie! Janowicz wyrównuje! Wreszcie coś przestało działać w grze Japończyka. Polak atakuje, ale gra nieco bardziej cierpliwie i to się opłaca. Oby to był moment przełomowy

• 3:2

W statystykach Janowicza pojawił się podwójny błąd serwisowy, ale na szczęście Polak nie pozwala odskoczyć Danielowi i wygrywa swojego gema.

• 3:1

Denerwuje się Janowicz, bo wciąż zagrywa niewielkie auty. Daniel odgrywa za to każdą piłkę i wystarcza mu czekanie na błąd Polaka. Pojedynek robi się bardzo jednostronny

• 2:1

Przełamanie! Bardzo długi gem ostatecznie idzie na konto Daniela. Janowiczowi wyszedł jeden skrót (w końcu), ale za chwilę przegrał kilka piłek, z czego ostatnią wyrzucił na aut. Identyczna sytuacja jak w pierwszym secie

• 1:1

Daniel wyrównuje. Ciężko będzie go dziś przełamać

• 0:1

Jest gem dla Janowicza! Słaby początek Polaka, ale pomógł serwis. Jak siedzi pierwsze podanie i wszystkie ataki wchodzą w kort, to ma miejsce wyrównana walka. Znamy jednak Jerzyka i wiemy, że to szczęście raczej długo nie potrwa...

• 6:4

Set dla Taro Daniela! Gem marzenie Japończyka. 40:0 i as serwisowy - lepiej zakończyć nie można

• 5:4

Gem dla Janowicza po atomowych strzałach pod samą linię. Ale teraz trzeba przełamać Daniela. I co by się nie działo - nie grać już skrótów, bo Japończyk świetnie się z nimi bawi

• 5:3

Kompletnie żadnego planu na przełamanie rywala nie ma Polak. Tym razem przegrywa do 15, ale Japończyk nie pozwala mu się nawet zbliżyć do równowagi. Koniec seta coraz bliżej

• 4:3

Kolejny dropszot i kolejny przegrany punkt. Janowicz puka się w czoło, bo widzi, że to nie działa. Na szczęście Japończyk i siatka pomagają, więc Polak wygrywa trzeciego gema

• 4:2

Kolejny gem do zera dla Daniela. Słynący z defensywy Japończyk świetnie teraz atakuje. A Janowicz jak ma szansę, to wyrzuca na aut

• 3:1

Gem do zera dla Daniela, Janowicz nawet nie ruszył się do ostatniej piłki. Zbyt szybko się to dzieje...

• 2:1

Przełamanie! Długi gem ostatecznie pada łupem Daniela. Janowicz uderza bardzo mocno, ale często nie trafia w kort. Plus dwa skróty, do których Japończyk doszedł bez żadnych problemów

• 1:1

Janowicz miał dwa break-pointy, ale Japończyk wybronił się znakomitymi serwisami. Następnie Jerzyk wyrzucił dwa proste returny backhandowe

• 0:1

Janowicz wygrywa pierwszego gema do 30. Mocne forehandy, dobry wolej i na końcu skrót. Udany początek meczu

• Zaczynamy! Serwuje Janowicz

• Z Taro Danielem Janowicz mierzył się dotychczas raz, w roku 2015 w Hamburgu. Polak wygrał wtedy 6:4 6:3

• Janowicz jest jedynym polskim reprezentantem w tegorocznym turnieju męskim. Polak zajmuje aktualnie 164. miejsce w rankingu ATP, a w Paryżu występuje dzięki tzw. zamrożonemu rankingowi.

• Już za chwilę mecz pierwszej rundy French Open rozegra Jerzy Janowicz. Jego rywalem będzie Japończyk Taro Daniel.