WTA Pekin. Radwańska ograła Switolinę. Jest finał [ZAPIS RELACJI]

2 : 0

• sobota, 08 października 2016
  • 7:6, 6:3 gem, set i mecz dla Agnieszki Radwańskiej! To jej trzeci finału turnieju w Pekinie i szansa na drugie zwycięstwo. O tytuł zagra z Brytyjką Johanną Kontą!

• 7:6, 5:3. Radwańska o gem od finału.

• 7:6, 4:3 Długi gem, aż 16 rozegranych punktów. Radwańska miała jedną szansę na przełamanie serwisu rywalki, ale jej nie wykorzystała. Switolina dopiero w czwartym podejściu rozstrzygnęła gem na swoją korzyść.

• 7:6, 4:2 Ależ ważny gem na korzyść Polki. Było już 15:40 dla Switoliny, ale potem do ataku ruszyła Radwańska. Nie myliła się w wymianach, a potem dwa razy świetnie zaserwowała. Gem zakończyła asem!

• 7:6, 3:2 Topnieje przewaga Radwańskiej. Switolina wygrała dwa gemy z rzędu, teraz to ona ma lepszy rytm gry i inicjatywę.

• 7:6, 3:1 Switolina podejmuje walkę. Właśnie odrobiła stratę jednego przełamania, ale Radwańska ma jeszcze jedno w zapasie.

• 7:6, 3:0. Było dobrze, jest bardzo dobrze. Drugie przełamanie na korzyść Radwańskiej, gem wygrany do zera i jest już 3:0 w drugim secie.

• 7:6, 2:0 Radwańska w dobrym rytmie! Jest wygrany gem przy własnym podaniu i prowadzenie z przewagą przełamania.

• 7:6, 1:0 Świetnie zaczyna się II set dla Polki. Radwańska przełamuje serwis Switoliny, rywalce pozwala zdobyć zaledwie jeden punkt.

• Gramy! II set. Serwuje Switolina

• 7:6 - set dla Radwańskiej! Polka prowadziła 5:0 w tiebreaku, ale rywalka na chwilę jeszcze się podniosła. Wyszarpała trzy punkty, ale przejąć inicjatywy nie zdołała. Polka o set od finału w Pekinie.

• 6:6 Będzie tiebreak! Radwańska nie wykorzystała piłki setowej, a rywalka zapracowała na to, by wygrać gem przy swoim podaniu.

• 6:5 Tak jest! Trzeci gem z rzędu wygrany przez Radwańską, która złapała rytm i przejęła inicjatywę. Gem wygrany do zera!

• 5:5 Switolina wypuściła z rąk szansę na wygranie pierwszego seta. Radwańska przytomnie rozegrała pierwszą długą wymianę i rywalka od pierwszego punktu czuła presję.

• 4:5 Cztery piłki wygrane z rzędu przez Radwańską od stanu 0:30 i sygnał, że bez walki tego seta nie odda. Ale teraz trzeba przełamać rywalkę.

• 3:5 Switolina utrzymuje przewagę przełamania. Ukrainka imponuje grą przy siatce. Ten gem wygrała do zera. Radwańska w tarapatach.

• 3:4 Po trzech gemach z rzędu wygranych przez Switolinę, wreszcie drobny sukces Radwańskiej. A i trochę magii, gdy świetnie zareagowała na skrót rywalki i też jej zagrała za siatkę.

• 2:4 Switolina jest lepsza w długich wymianach, gra agresywniej i to przynosi skutek. Polka przegrywa już 2:4 ze stratą przełamania.

• 2:3 Switolina nabrała pewności siebie, a Radwańska popełnia błędy i po raz drugi w tym meczu przegrywa swój gem serwisowy.

• 2:2 Svitolina dobrze reaguje na piłki Radwańskiej, nadąża z bieganiem do skrótów, ale i Polka jej pomaga wyrzucając w ostatniej akcji piłkę na aut.

• 2:1 Radwańska wygrywa swój gem serwisowy na sucho, czyli do zera.

• 1:1 Strata przełamania odrobiona przy drugiej okazji. Radwańska zaczęła lepiej wykorzystywać linie, gra nieco agresywniej i są tego efekty.

• 0:1 Radwańska przegrywa swój serwis. Nie może wstrzelić się pierwszym serwisem, jeszcze nie czuje kortu - dwie piłki wywaliła na aut, a do tego przydarzył się jeden podwójny błąd serwisowy.

• Gramy!

• Trwa rozgrzewka, za chwilę początek meczu.

• Tenisistki już po losowaniu. Jako pierwsza będzie serwować Agnieszka Radwańska.

• Radwańska ze Switoliną grała do tej pory trzykrotnie i wszystkie pojedynki wygrała. Ostatni raz spotkały się w tym roku w finale turnieju w New Haven, Polka zwyciężyła w dwóch setach 6:1, 7:6 (3).

• WTA Pekin. Johanna Konta w finale. Zagra z Agnieszką Radwańską?

WTA Pekin. Johanna Konta w finale. Zagra z Agnieszką Radwańską?

Johanna Konta pokonała w półfinale turnieju w Pekinie Madison Keys. W finale jej przeciwniczką może zostać Agnieszka Radwańska. Polka musi najpierw pokonać o 13.30 Elinę Svitolinę.

• Polka idzie przez jeden ze swoich ulubionych turniejów jak burza. Jest już w półfinale, gdzie czeka na nią pogromczyni Angelique Kerber, czyli Elina Switolina. Zapowiada się nie lada rywalizacja