WTA Wuhan. Radwańska przegrała z Kuzniecową i nie zagra w półfinale [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 29 września 2016
  • PILNE

6:4 Koniec meczu! Kuzniecowa kończy ten długi pojedynek zagraniem po prostej nie do obrony. Radwańska namęczyła się, nabiegała i nic. Tym razem znów górą była Rosjanka. A Polka miała piłkę meczową w tie-breaku w drugim secie. Spotkanie trwało w sumie aż dwie godziny i 53 minuty.

• 5:4 Radwańska jeszcze walczy, kończy gema asem.

• 5:3 Kuzniecowa o gema od wygrania meczu.

• 4:3 Coraz trudniej Radwańskiej odpierać ataki Rosjanki, już na pewno czuje duże zmęczenie w nogach, bo sporo się dziś nabiegała. Przegrała własne podanie i jest w dużych tarapatach.

• 3:3 Chwila przerwy, bo... rozpłakało się dziecko na trybunach. Matka musiała opuścić kort, bo płacz rozpraszał zawodniczki.

• 2:3 Dwa gemy z rzędu bez wygrania wymiany przez przyjmującą.

• 1:2 Ech... straty odrobione. Radwańska przegrała swoje podanie do zera.

• 0:2 Radwańska przełamała Kuzniecową. Znakomity początek ostatniej partii.

• 0:1 Na początek Radwańska wygrała swoje podanie na przewagi.

• A druga partia trwała aż godzinę i 27 minut. Radwańska popełniła w nim 11 niewymuszonych błędów, a rywalka 23.

• Koniec przerwy, tenisistki rozpoczynają decydujący bój.

• PILNE

11-9 Szósty setbol wykorzystany przez Kuzniecową. Walka o półfinał trwa!

• 9-9 Gramy dalej!

• 9-8 Piąta piłka setowa.

• 8-8 Radwańska miała piłkę meczową, ale Kuzniecowa przegoniła Polkę po korcie i obroniła się.

• 7-7 Ależ walka! Kuzniecowa miała kolejną piłkę setową, ale trafiła w taśmę.

• 6-6 Kuzniecowa w siatkę!

• 6-5 Radwańska jeszcze walczy!

• 6-3 Ale popis Kuzniecowej! Znakomita długa wymiana zakończona skrótem Rosjanki! Chyba będzie trzeci set.

• 4-3 Rosjanka prowadzi i serwuje. Radwańska w tarapatach.

• 6:6 Kuzniecowa walczy do końca. Przełamała Radwańską i mamy tie-break.

• W wygrywających zagraniach 28:16 dla Kuzniecowej.

• 5:6 TAK! Polka przegrywała 15:40 a przełamała rywalkę! Kuzniecowa wyrzuciła ostatnią piłkę w aut. I teraz Polka serwuje. Awansuje do półfinału już za moment?

• 5:5 Obie tenisistki już naprawdę zmęczone, na twarzy Radwańskiej grymas, nie cieszy się z kolejnego wygranego gema (do 30). Wszystko wskazuje na to, że będzie tie-break.

• 5:4 Radwańska miała break pointa, ale Kuzniecowa wytrzymała próbę nerwów. Na przełamanie zabrakło Polce już chyba siły, zaczęła w końcówce się niepokojąco mylić.

• 4:4 Dwa gemy bez większej historii. Kuzniecowa po raz pierwszy wygrała do zera, a po chwili Radwańska dała wygrać rywalce tylko jedną wymianę.

• 3:3 Kuzniecowa dała pokaz swojej siły i ponownie przełamała Radwańską. Potrzebowała do tego aż trzech break pointów, ale w ostatniej akcji pokazała swój najlepszy tenis - najpierw porozstawiała Polkę po korcie, a potem uderzyła z całej siły w narożnik.

• 2:3 Co za wymiana na koniec! Kuzniecowa straciła cierpliwość po serii 8-9 zagrań w narożnik, do których Radwańska jakimś cudem dobiegała. I Polka wygrywa kolejnego gema. Tym razem do 15.

• 2:2 I straty odrobione. Kolejny gem Radwańskiej na czysto.

• 1:2 Tak jest! Radwańska natychmiast odrabia stratę i nie pozwala uciec Rosjance. Po raz drugi w tym meczu przełamała rywalkę do zera!

• 0:2 Zaczęły się kłopoty. Kuzniecowa przełamuje Radwańską i wygrywa najdłuższego gema na przewagi. Wykorzystała dopiero czwartego break pointa. Radwańska uderzyła w siatkę.

• A w wygrywających zagraniach zaledwie 7:6 dla Kuzniecowej.

• 1:0 Kuzniecowa po raz pierwszy w tym meczu wygrywa swoje podanie. Rosjanka popełniła w całym meczu już 18 niewymuszonych błędów, a Polka tylko pięć.

• Kuzniecowa wezwała trenera. Może on ma pomysł na pokonanie Polki w takiej formie (szczerze wątpimy).

• PILNE

1:6 Koniec pierwszego seta! Radwańska mogła wygrać kolejnego gema do zera, prowadziła 40:0, ale popełniła podwójny błąd serwisowy. Kolejnej wymiany też nie wygrała, ale następną piłkę Rosjanka wyrzuciła w aut i już. Pierwsza partia trwała 33 minuty.

• 1:5 Jeśli Kuzniecowa miała nadzieję na uratowanie tego seta to Radwańska szybko ją ściągnęła na ziemię. Bardzo szybko. Przełamanie do zera i za chwilę prawdopodobnie powitamy drugiego seta.

• 1:4 W tym gemie Kuzniecowa trafiała w kort. Efekt? Pierwsze przełamanie Rosjanki.

• 0:4 Radwańska idzie jak burza! Niesamowite! Przegrywała już 15:40, ale dała radę, znów przełamała Rosjankę, która nie wytrzymuje długich wymian z Polką, brakuje jej cierpliwości i popełnia bardzo dużo błędów własnych.

• 0:3 Gem do 30 dla Radwańskiej. Imponuje dziś forma fizyczna naszej tenisistki, nie ma piłki, do której by nie dobiegła.

• 0:2 Przełamanie! Kuzniecowa mocno uderza, ale jednak Sereną Williams nie jest. Często się myli, wyrzuca piłki w aut (np. ostatnią po długiej wymianie), miała też dwa podwójne błędy serwisowe. Ale trzeba pochwalić Radwańską, która biega do wszystkich piłek i gra bardzo energicznie. Wykorzystała drugą piłkę na przełamanie.

• 0:1 Radwańska rozpoczęła od gema serwisowego na czysto. Rosjanka rozregulowana, trzy razy wyrzuciła piłkę w aut, na koniec Polka ją porozstawiała po korcie i zakończyła wymianę efektownym smeczem.

• Zaczynamy!

• I już po losowaniu. Radwańska będzie serwować jako pierwsza.

• Tenisistki są już na korcie, trwa rozgrzewka.

• Radwańska pokonała w meczu o ćwierćfinał Karolinę Woźniacką i jej kolejną przeszkodą na drodze do zwycięstwa w Wuhan będzie Swietłana Kuzniecowa. 31-letnia Rosjanka wyeliminowała broniącą tytułu Venus Williams (6:2, 6:2) w godzinę i dziesięć minut. Dla Polki nigdy nie była wygodną rywalką, wygrała z nią aż jedenaście z dotychczasowych piętnastu spotkań.

Tenis. Radwańska w stylu tai chi

Agnieszka Radwańska pokonała 6:4, 6:2 Karolinę Woźniacką i o półfinał tenisowego turnieju w chińskim Wuhan zagra w czwartek z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową.