WTA Montreal. Agnieszka Radwańska nie zagra w ćwierćfinale [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 28 lipca 2016
  • Dla Radwańskiej był to ostatni mecze przed igrzyskami w Rio.

• 4:6, 7:6, 1:6 - gem, set i mecz dla Anastazji Pawluczenkowej. Ćwierćfinał turnieju w Montrealu nie dla Polki.

• 4:6, 7:6, 1:5. Pech Radwańskiej, szczęście Pawluczenkowa w decydującej piłce tego gema. Rosjanka przełamuje serwis Polki ma piątego gema w trzecim secie. Jest o krok od awansu do ćwierćfinału.

• 4:6, 7:6, 1:4 Pawluczenkowa odskakuje. Wygrywa swój serwis, Radwańska ugrała tylko jeden punkt przy podaniu rywalki.

• 4:6, 7:6, 1:3 Radwańska miała pięć okazji do wygrania swojego gema serwisowego, ale żadnej nie wykorzystała. Pawluczenkowa miała jedną szansę na przełamanie i rozstrzygnęła piłkę na swoją korzyść.

• 4:6, 7:6, 1:2 Pawluczenkowa też nie pozwala Radwańskiej zdobyć punktu przy swoim podaniu. Na razie bez przełamań w trzecim secie.

• 4:6, 7:6, 1:1 Radwańska nie traci punkty przy swoim serwisie. Dobry gem Polki.

• 4:6, 7:6, 0:1 Pawluczenkowa wygrywa swój serwis na otwarcie trzeciego seta.

• Gramy! 3. set!

• Pawluczenkowa prosi w przerwie o konsultację z trenerem. Rosjanka miała dwie piłki meczowe, ale Radwańska doprowadziła do tiebreaka i zapracowała na trzeciego seta.

• 7:6 - Radwańska wygrywa seta! Polka przegrywała już 0:3 w tiebreaku, ale potem wygrała sześć punktów z rzędu. Polka miała trzy okazje do skończenia drugiego seta, wykorzystała drugą.

• 6:6 Mamy tiebreak. Rosjanka kończy gema asem. Będzie ciekawie.

• 6:5 Radwańska prowadzi po raz drugi w tym meczu. Polka wygrała trzy gemy z rzędu, przejęła inicjatywę i teraz to Rosjanka musi wygrać swój serwis, żeby uniknąć gry w trzecim secie.

• 5:5. Radwańska obroniła dwie piłki meczowe, wygrała w sumie cztery punkty z rzędu, odrobiła straty i jeszcze nic w tym meczu nie jest stracone.

• 4:5 Radwańska zrobiła to, co do niej należało - obroniła swój serwis. Rywalka ma ciągle przewagę przełamania i będzie serwowała na wygraną w meczu.

• 3:5 Pawluczenkowa wygrywa swoje podanie i jest w doskonałej sytuacji. Do awansu do ćwierćfinału potrzebuje wygrania jeszcze jednego gema.

• 3:4 Pawluczenkowa odpowiada i znów prowadzi z przewagą przełamania. Radwańska przy swoim serwisie nie zdobyła nawet punktu.

• 3:3 Radwańska odrobiła wszystkie straty! Pawluczenkowa nie miała ani jednego dobrego pierwszego serwisu, Polka w natarciu!

• 2:3 Radwańska chyba odzyskuje rytm. Polka przegrywała już 0:40, obroniła trzy break pointy, a potem rozstrzygnęła gema na swoją korzyść.

• 1:3 Jest pierwszy gem dla Radwańskiej w drugim secie. Polka wreszcie znajduje sposób na serwis rywalki i odrabia jedno przełamanie.

• 0:3 Radwańska przełamana po raz drugi w drugim secie. Polka w ogromnych tarapatach. Gra słabo, a rywalka jest nad wyraz solidna.

• 0:2 Radwańska ma problem z odczytywaniem kierunków ataków Pawluczenkowej. Rosjanka trafiła już 12 "winnerów" w tym meczu.

• 0:1 Radwańska od początku drugiego seta w tarapatach. Polka obroniła pierwszego break pointa, z drugim już sobie nie poradziła.

• Gramy, II set. Zaczyna Radwańska

• 4:6 - set dla Pawluczenkowej! Radwańska w ostatnim gemie nie miała nic do powiedzenia. Rywalka wykorzystała pierwszą z trzech piłek setowych.

• 4:5 Wreszcie! Radwańska trafia pierwszym podaniem i odważnie idzie do siatki. Efekt? Dość łatwo wygrany gem i jest jeszcze szansa, by zwyciężyć w pierwszym secie.

• 3:5 Pawluczenkowa wygrywa "na sucho" swój gem serwisowy i jest blisko zwycięstwa w pierwszym secie. Rosjanka gra lepiej od Radwańskiej.

• 3:4 Drugi serwis Radwańskiej to niemal od razu oddany punkt rywalce. Polka nie może trafić pierwszą piłką serwisową i potem od razu musi się rozpaczliwie bronić. Pawluczenkowa znów prowadzi z przewagą przełamania.

• 3:3 Podwójny błąd serwisowy Pawluczenkowej to prezent dla Radwańskiej. Polka wygrywa gema przy podaniu rywalki i odrabia stratę przełamania w ważnym momencie.

• 2:3 Radwańska ciągle nie serwuje dobrze, ale rywalka tym razem popełniła więcej błędów. Szczęśliwie dla Polki jest 2:3 a nie 1:4. Ale to Rosjanka ma wciąż przewagę przełamania.

• 1:3 Był dobry początek, a potem trzy gemy przegrane z rzędu. Radwańska szybko straciła rytm i nie może go coś odzyskać.

• 1:2 Słabszy serwis Radwańskiej, to szansa dla Pawluczenkowej. Rosjanka to wykorzystała i prowadzi z przewagą przełamania.

• 1:1 Pawluczenkowa obroniła jeden break point i była skuteczniejsza w końcówce gema. Ze zmienną grą Radwańskiej ma nieco problemów.

• 1:0 Bardzo dobry początek Radwańskiej. Polka nie straciła punktu przy swoim podaniu, zmusza rywalkę do biegania, a w konsekwencji do błędów.

• Gramy!

• Radwańska i Pawluczenkowa już na korcie. Zaczęły rozgrzewkę, a za chwilę zaczną mecz o ćwierćfinał turnieju w Montrealu.

• Zwyciężczyni dzisiejszego pojedynku w ćwierćfinale zmierzy się z lepszą zawodniczką z meczu Madison Keys - Venus Williams.

• Radwańska z Rosjanką grała do tej pory sześć razy, cztery mecze rozstrzygnęła na swoją korzyść.

• Agnieszka Radwańska zagra z Anastasiją Pawluczenkową o ćwierćfinał turnieju w Montrealu.