Mecz Radwańskiej przerwany. Znowu deszcze! Sport.pl - To jest Twój LIVE! [RELACJA]

2 : 1

• wtorek, 31 maja 2016
  • PILNE

6:3 KONIEC! Agnieszka Radwańska przegrała wygrany mecz. Prowadziła 6:2, 3:0, ale opady deszczu, jednodniowa przerwa jej nie pomogły. Dziś przegrała dziesięć gemów z rzędu, kiedy poderwała się do walki było już za późno. Polka odpada z Rolanda Garrosa. W ćwierćfinale ze Stosur zagra Pironkowa.

Roland Garros. Agnieszka Radwańska odpadła z Pironkovą

Agnieszka Radwańska odpadła z wielkoszlemowego French Open w Paryżu. Polka przegrała w 1/8 finału z Tsvetaną Pironkovą 1:2 (6:2,3:6,3:6).

• 5:3 Pironkowa chyba wszystkie siły zostawiła na swój gem serwisowy. Przegrała do zera.

• 5:2 Niestety, Polka walczyła jak lwica, biegala do wszystkich piłek, ale zabrakło niewiele. Przegrała do 40. I jest o gema od przegrania meczu i odpadnięcia z Rolanda Garrosa.

• 4:2 Radwańska w końcu się myli, gra energiczniej, uderza celnie i mocno. Pironkowa nagle bezradna, przegrywa do 15. Może jeszcze zobaczymy Polkę w ćwierćfinale? Walczymy!

• 4:1 Wreszcie!!!! Radwańska przełamała rywalkę, może to będzie moment przełomowy? Passa dziesięciu przegranych gemów z rzędu przerwana.

• Sędzia zastanawia się czy przerwać mecz, bo pada deszcz. Radwańska chciała przerwać mecz, ale arbiter się nie zgodziła po konsultacji z przedstawicielem organizatorów.

• 4:0 Błąd za błędem Radwańskiej. Nie mamy dobrych wiadomości. Gem serwisowy przegrany do zera...

• Koniec przerwy. A na sąsiednim korcie niespodzianka. Samantha Stosur ograła Simonę Halep i to ona czeka na zwyciężczynię tego pojedynku.

• Być może przyczyną słabszej dyspozycji Polki jest kontuzja nadgarstka, którego lekarz właśnie masuje Radwańskiej. Chwila przerwy.

• 3:0 I kolejny przegrany gem przez Radwańską... Polka ma chyba dość Paryża. Dużo, dużo błędów i brak energii. Nie cieszy się po udanych zagraniach, nie smuci po zepsutych. Obojętność.

• 2:0 Ósmy z rzędu dziś gem przegrany przez Radwańską.... Polka przegrywała 15:40, rywalka dała jej szansę, popełniła dwa proste błędy, ale Radwańska zaraz po tym "popisała się" podwójnym błędem serwisowym. Ostatnia akcja już była popisem Pironkowej.

• 1:0 Pironkowa wygrała pierwszy gem po wznowieniu choć zaczęła go źle - od dwóch błędów - zagrania w siatkę i wyrzucenia piłki w aut. Polka jednak nie wykorzystała tej skłonności rywalki do omyłek, a wręcz sama podążyła jej śladem. A błędami gema się nie wygra.

• PILNE

Pironkowa przygotowuje się do serwisu. Grają!

• Trwa rozgrzewka. Deszczu nie widać. Pierwsze mecze już się zaczynają. Za chwilę rozpocznie się również starcie Radwańskiej z Pironkową.

• Jednak tylko kropi! Za chwilę zaczynają! Obie tenisistki są już na korcie.

• Porządkowi zdjęli płachty z kortu, ale znów zaczęło padać. Djoković wyszedł na kort z... parasolem. Chciałby już grać, nawet z nim w ręku.

• Mecz nie zostanie wznowiony wcześniej niż o godzinie 14. Musimy się wstrzymać jeszcze pół godziny.

• Według najnowszych prognoz zawodniczki mają za 20 minut wrócić na kort. Jak będzie? Zobaczymy.

• Nasz redakcyjny kolega zastanawia się nad przyczyną słabszej dyspozycji Radwańskiej dzisiejszego dnia.

• Wciąż czekamy na informację, która zadecyduje o losach meczu. Tymczasem tak wygląda kort:

• Los podobnego figla postanowił spłatać Halep, która przed przerwaniem meczu (też z powodu deszczu) prowadziła z Stosur 5:3, aby po wznowieniu przegrać seta i przegrywać w drugim. Zwyciężczyni tego pojedynku zagra z wygraną meczu z udziałem Radwańskiej.

• PILNE

1:1

I znów pada! Pogoda przyszła z pomocą Radwańskiej. Kort został przykryty, a mecz przerwany.

• 1:1

6:3 - Radwańska prowadziła 3:0, ale po wznowieniu meczu przegrała 6 gemów z rzędu i co za tym idzie całego seta. Mecz zaczyna się od nowa...

• 0:1

5:3 - Agnieszka pokazuje całym swoim ciałem, że coś się jej nie podoba. Gra na pewno. Może jeszcze mączka? A Pironkowa wygrała piątego gema z rzędu i bawi się dobrze.

• 0:1

4:3 - Radwańska przełamana! Pironkowa gra koncert, a Agnieszka nie może trafić pierwszym serwisem.

• 0:1

3:3 - mamy remis! Pironkowa na fali!

• 0:1

2:3 - no i proszę! Pironkowa przełamała Polkę. Gra naprawdę zadziornie. Walczy o każdą piłkę. Gem był widowiskowy. W tym meczu może być jeszcze ciekawie.

• 1:3 - Pironkowa wywalczyła gema. Dzielnie walczyła o obronę serwisu i się udało. Radwańska tylko kręciła głową z niezadowolenia po nieudanych akcjach.

• Grają!

• Agnieszka jest już na korcie i się rozgrzewa.

• Prognoza przewiduje godzinną przerwę w opadach deszczu. Powinno się udać.

• Korty zostały odsłonięte! Zawodniczy powoli wychodzą na rozgrzewkę. Pojawiła się nadzieja.

• Nie mamy dobrych wieści. Według szczegółowej prognozy pogody szansa na opady deszczu w tej chwili wynosi 85 procent. W ciągu dnia ma stopniowo spadać, ale o 22 wciąż ma wynosić 60 procent... Może okazać się, że Radwańska dzisiaj nie zagra.

• Zawodniczki miały pojawić się na korcie o 11. Niestety najwcześniej wyjdą na rozgrzewkę po 11.30. Znów tenisistkom przeszkadza pogoda.

• Polka jest zdecydowaną faworytką tego starcia. Pironkova zajmuje dopiero 102. miejsce w rankingu WTA.

• Przypomnijmy, że mecz został wczoraj przerwany z powodu ulewy. Radwańska prowadzi w nim bardzo wysoko i szybko powinna go dokończyć. Przynajmniej taką mamy nadzieję.

• Zapraszamy na relację z meczu Agnieszki Radwańskiej z Tsvetana Pironkova. Stawką ćwierćfinał Rolanda Garrosa!