Muguruza ogrywa Kvitovą i zwycięża w Grupie Białej [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 30 października 2015
  • 7-5! Muguruza wykorzystała dopiero piątą piłkę meczową, ale ostatecznie wygrała tego niezwykle zaciętego gema i zarazem cały mecz - 6:4, 4:6, 7:5. Tym samym Hiszpanka wygrywa rozgrywki w Grupie Białej i z pierwszego miejsca awansuje do półfinałów - tam zmierzy się z Agnieszką Radwańską. Dziękujemy, że wspólnie z nami śledziliście to spotkanie. Dobrego dnia.

• Niesamowite emocje w 12. gemie! Muguruza nie wykorzystała już trzech piłek meczowych, gramy dalej.

• 6-5! W takim momencie meczu Kvitova przegrała gema przy własnym serwisie, Muguruza jest krok od wygrania tego meczu - wystarczy, że wygra teraz przy podaniu.

• 5-5! Świetny gem w wykonaniu Muguruzy. Ponownie remis, teraz serwować będzie Kvitova.

• 4-4. Podanie Muguruzy i remis!

• 3-4. Bardzo nietypowy set. Kiedy wydaje się, że Kvitova wyrobiła sobie odpowiednią przewagę i pewnie zmierza po zwycięstwo, wtedy Muguruza przełamuje ją - i to bez straty punktu! Losy meczu wciąż nierozstrzygnięte.

• 3-2. Co za odpowiedź Kvitovej. Przed chwilą to Muguruza wygrała dwa kolejne gemy bez straty punktu, tym razem to Czeszka zwyciężyła przy własnym podaniu "na sucho".

• 2-2. Potężny gem Muguruzy przy własnym podaniu. Bardzo mocny serwis, precyzyjne i różnorodne ataki - z tym wszystkim nie potrafiła sobie poradzić Kvitova. Hiszpanka wyrównała nie tracąc w tym gemie choćby punktu i wraca do gry o zwycięstwo.

• 1-2. To jeszcze nie koniec tego meczu! Widać, że Muguruza to ambitna zawodniczka. W tym gemie dwa błędy popełniła co prawda Kvitova, ale Hiszpanka dołożyła dwie wygrane akcje i wygrała bez starty punktu.

• 0-2. Kompletnie nie po myśli Muguruzy ten gem. Siatka, aut, a na koniec ładne punkty Kvitovej i Czeszka prowadzi już na początku trzeciego seta dość wyraźnie.

• 0-1. Muguruza zmarnowała break pointa, Kvitova to wykorzystała i wygrała przy swoim podaniu.

• 4-6. Wracamy na kort po króciutkiej przerwie. Petra Kvitova w międzyczasie rozstrzygnęła drugiego seta na swoją korzyść i losy meczu rozstrzygnął się w trzeciej partii. Kluczowy wydawał się gem na 4 do 5, długi i wyrównany. Wygrała go Kvitova i będąc na fali zwyciężyła także w ostatnim gemie przy podaniu Muguruzy.

• 3-4. Kilka prostych błędów Kvitovej, a na końcu - fatalny. W bardzo prostej sytuacji, mając niemal odsłonięty kort trafiła w siatkę. I została przełamana.

• 2-4. Kolejne przełamanie dla Kvitovej. Muguruza grała dobrze, mocno i precyzyjnie serwowała i miała szansę na wyrównanie stanu meczu. Może żałować, bo Czeszka odskoczyła i jest blisko wygranej w secie.

• 2-3. Muguruza wraca do gry, tym razem oddała rywalce już tylko jeden punkt. Zagrała bardzo pewnie. Pierwszą akcję skończyła precyzyjnym returnem, a poza tym kilka błędów popełniła Czeszka.

• 1-3. Kolejne przełamanie Kvitovej w tym secie. Hiszpanka próbowała ją dogonić, ugrała dwa punkty, ale Czeszka wygrała decydującą piłkę i wyraźnie prowadzi.

• 1-2. Czeszka złapała swój rytm. W wygraniu gema nie przeszkodził jej nawet podwójny błąd serwisowy.

• 1-1. W drugim gemie znać o sobie dała presja. Przy serwisie Muguruzy rywalkę przełamała Kvitova.

• 1-0. Przełamanie na samym początku drugiego seta. Podłamana Kvitova kończy otwierającego gema podwójnym błędem serwisowym.

• W ten sposób dowiedzieliśmy się, że to Muguruza będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w półfinale turnieju Masters!

• 6-4. Set dla Muguruzy! Decydującego gema Hiszpanka wygrała bez straty punktu.

• 5-4. Jeszcze wybroniła się Kvitova, i to efektownie, bo posyłając w końcówce tego gema dwa asy serwisowe. Czeszka udźwignęła presję, ta jest teraz po stronie serwującej Hiszpanki.

• 5-3. Kolejny gem dla Muguruzy, która jest już bardzo bliska wygrania seta.

• 4-3. Kolejne przełamanie, tym razem dla Muguruzy. Hiszpanka skorzystała z błędów Kvitovej, a na koniec posłała popisała się bardzo ładnym uderzeniem po linii.

• 3-3. Kolejne przełamanie! Ten gem miał niezwykły przebieg. Kvitova zaczęła go od prowadzenia 0-30, po chwili Muguruza odpowiedziała trzema wygranymi piłkami, ale straciła szansę na 4-2 w grze na przewagi. Wracamy do punktu wyjścia.

• 3-2. Jest pierwsze przełamanie w tym meczu! Przewagę w tym secie zyskała Muguruza.

• 2-2. Szybki gem i bardzo dobra gra Muguruzy, która wygrała tę partię "na sucho". Gładkie zwycięstwo Hiszpanka zawdzięcza dobremu serwisowi.

• 1-2. Szybki gem dla Czeski, która oddała rywalce tylko jeden punkt - popełniając podwójny błąd serwisowy. Póki co, bez przełamań.

• 1-1. Kolejna bardzo zacięta rozgrywka. Kvitova zaczęła świetnie, bo od 0-30, ale potem dała się dogonić, a grając na przewagi popełniła dwa błędy - najpierw nie trafiając w kort, a potem posyłając slajsa w siatkę. Póki co - bez niespodzianki.

• 0-1. Kvitova obroniła swoje podanie, ale z niezwykłym trudem. Bardzo długi i zacięty gem na początku tego spotkania. Sporo błędów z obu stron. Kiedy wydawało się, że Czeszka już jest o krok, trafiała w siatkę bądź pudłowała. W końcu jednak wygrała otwierającego gema.

• Zaczynamy. Pierwsza serwować będzie Kvitova.

• A gdyby ktoś chciał zerknąć w galerię zdjęć i sprawdzić, jak zawodniczki prezentowały się przed rozpoczęciem turnieju, może kliknąć tutaj.

• Jeszcze chwila analizy i zaraz przechodzimy do sportowej rywalizacji. Wiadomo już, że Maria Szarapowa (zwyciężczyni grupy Czerwonej) zagra z drugą zawodniczką z grupy Białej. Z kolei Radwańska zmierzy się z drugą zawodniczką w tabeli. Możliwe są trzy warianty:

- Jeśli Muguruza wygra z Kvitovą, to na pewno wygra grupę i zagra z Radwańską. Stanie się tak też wówczas, gdy Hiszpanka przegra z Czeszką w trzech setach, a Kerber wygra z Safarovą.

- W drugim scenariuszu rywalką Radwańskiej może Kvitova. By zapewnić sobie wygraną w grupie, Czeszka musi pokonać Muguruzę w dwóch setach i liczyć na to, że Kerber nie wygra 2:0. Kvitova może z Muguruzą przegrać seta, ale wówczas wygra grupę tylko w przypadku wygranej Safarovej.

- Najciekawiej będzie, gdy Kvitova wygra z Muguruzą 2:0, a Kerber 2:0 pokona Safarovą. To jest jedyny scenariusz, kiedy nawet Niemka może wygrać grupę i zagrać z Radwańską. Muguruza, Kvitova i Kerber będą wówczas miały po dwie wygrane, bilans setów po 4:2 i o kolejności w grupie zadecyduje procent wygranych gemów.

• Zawodniczki są już na korcie i rozgrzewają się.

• Dzień dobry. Zapraszamy na relację na żywo z przedostatniego meczu grupy Białej. Sytuacja w tabeli jest dość skomplikowana. Wyjaśnia ją nieco tekst, która dla Państwa przygotowaliśmy. W sam raz do przejrzenia przed meczem.

WTA Finals. Z kim Radwańska zagra w półfinale? Są trzy możliwości [ANALIZA]

Agnieszka Radwańska wygrała tylko jeden z trzech meczów w grupie, ale i tak awansowała do półfinału WTA Finals w Singapurze. Z kim powalczy o finał? Wszystko okaże się w piątek.