Radwańska pokonała Halep i liczy na Szarapową [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 29 października 2015
  • Co musi się stać, by Radwańska awansowała? To proste - Maria Szarapowa musi pokonać 2-0 Flavię Pennettę. Jakikolwiek inny wynik sprawi, że do półfinału wejdzie Rosjanka oraz Włoszka. Początek meczu o 12.30, relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE!

• - Nigdy w życiu nie grałam takiego tie-breaka - powiedziała Radwańska po meczu. Odniosła 500. zwycięstwo w swojej karierze i dostała kwiaty od organizatorów.

• PILNE

6-7, 1-6

KONIEC! Radwańska wygrywa 2-0! Halep oddała ostatniego gema bez walki, wyglądała, jakby chciała jak najszybciej zejść z kortu.

• 6-7, 1-5

Radwańska o krok od upragnionego zwycięstwa! Chyba zaliczyła asa serwisowego, ale nie chciała go sprawdzać. I tak wygrała kolejną wymianę. Brakuje jej jednego gema!

• 6-7, 1-4

Niesamowita obrona Radwańskiej sprawiła, że dostała owację na stojąco. I przełamała Halep przegrywając tylko jedną wymianę!

• 6-7, 1-3

As serwisowy Radwańskiej kończy czwartego gema! 3-1 dla Polki. Halep miała nadzieję w tym gemie po udanym ataku wzdłuż linii bocznej, ale poległa.

• 6-7, 1-2

Halep przełamana do zera! Świetna gra Radwańskiej, a Rumunka nie wygląda najlepiej - najpierw zupełnie nieudany skrót, potem piłka wyrzucona w aut. 2-1 dla Radwańskiej!

• 6-7, 1-1

Halep mocno męczyła się przy swoim gemie, za to Radwańska wygrywa własnego w dość łatwy sposób przegrywając tylko jedną piłkę.

• 6-7, 1-0

Ajajaj, przy stanie 40-40 Radwańska nie wykorzystała wydawałoby się bardzo prostej piłki. Kolejną wymianę przegrała i Halep po własnym serwisie prowadzi 1-0 w tym secie.

• Polka musi wygrać drugiego seta i liczyć na pomoc Marii Szarapowej, żeby awansować do półfinału WTA Finals.

• 6-7

Niesamowite! Radwańska wygrała tie-breaka do 5, mimo że przegrywała 1-5! Kapitalna ostatnia akcja, wydawało się, że Halep musi wyrównać na 6-6, ale ostatecznie wyrzuciła piłkę w aut.

• 6-6

Czy to jest możliwe...? Radwańska wyszła ze stanu 1-5 na 4-5! Ale teraz zagrywa Halep.

• 6-6

Tie-break momentami przypomina egzekucję. 5-1 dla Halep.

• 6-6

21 niewymuszonych błędów Radwańskiej przy 11 Halep. Kolosalna różnica. Rumunka prowadzi 2-1 w tie-breaku.

• 6-6

Halep prowadziła 40-0, Radwańska zdołała wygrać dwie kolejne piłki, ale nawet nie doprowadziła do równowagi. Tie-break przed nami! Jeśli Radwańska go przegra, to odpadnie z WTA Finals.

• 5-6

Radwańska prowadzi 6-5! Aż trzy razy mogła zostać przełamana w tym gemie, jednym z najdłuższych w secie, ale zdołała się wybronić po tym, jak Halep wyrzuciła piłkę w aut.

• 5-5

Radwańska miała dwie piłki setowe, ale żadnej z nich nie wykorzystała. Potem nieudany skrót przesądził o porażce w dziesiątym gemie. Szkoda niewykorzystanej szansy, 5-5.

• 4-5

Radwańska prowadzi 5-4. Długi gem, trwał ok. 10 minut. Polka mogła wygrać go już wcześniej bo przy przewadze zaliczyła asa serwisowego, ale sędzia pokazała, że nie trafiła. Polka nie chciała korzystać z ostatniego challenge'a, co mogło ją słono kosztować, ale kolejną akcję i tak wygrała.

• 4-4

Halep przerwała znakomitą passę Radwańskiej, która zaczęła popełniać błędy. Po 4.

• 3-4

Trzeci z rzędu gem wygrany przez Radwańską, prowadzi 4-3! Dużo lepsza gra i dobry skrót w kluczowym momencie dały jej to prowadzenie.

• PILNE

3-3

Radwańska przełamuje Halep! Miała dwie piłki na przełamanie i wykorzystała drugą po tym, jak Halep wyrzuciła smecza.

• 3-2

Świetny wyrzucający serwis i udana kontra po znakomitej akcji z obu stron sprawiły, że Polka prowadziła 40-15. Potem jednak popełniła podwójny błąd serwisowy i nieco spóźniona trafiła w siatkę, co doprowadziło do równowagi. Niedługo potem Halep prowadziła, a Radwańska wyrównała za sprawą asa. I wygrała tego gema, po dobrej akcji przy siatce Rumunka wyrzuciła piłkę w aut.

• 3-1

Pewnie wygrany gem przez Halep, nie dała Polce żadnych szans. Radwańskiej nie będzie łatwo wygrać tego meczu, nie mówiąc już o triumfie w dwóch setach.

• 2-1

Radwańska wygrywa gema po genialnej akcji! Obie tenisistki rozrzucały się po przeciwnych narożnikach dopóki Polka nie skończyła swojego ataku w świetnym stylu. Są przebłyski dobrej gry, ale to Rumunka prowadzi 2-1.

• 2-0

Nieco spóźniona Radwańska trafia w siatkę i przegrywa kolejnego gema do 15. Miała problemy z dobrym serwisem Rumunki.

• 1-0

Radwańska przełamana już w pierwszym gemie! Polka wygrała dwie pierwsze piłki, ale skapitulowała w kolejnych, trafiając w ostatniej akcji w siatkę. Nie najlepszy początek meczu w wykonaniu Polki, która ma szansę na 500. zwycięstwo w karierze.

• 0-0

Zaczęły!

• Od swojego serwisu mecz rozpocznie Radwańska.

• - Agnieszka jest już zmęczona sezonem, i to widać. W kluczowych momentach brakuje jej wewnętrznej odwagi i wiary w siebie, woli czekać na błędy rywalek - powiedział Sport.pl Paweł Ostrowski, były trener m.in. Marty Domachowskiej i Angelique Kerber.

WTA Finals. Radwańska - Halep, mecz ostatniej szansy

- Agnieszka jest już zmęczona sezonem, i to widać. W kluczowych momentach brakuje jej wewnętrznej odwagi i wiary w siebie, woli czekać na błędy rywalek - mówi Sport.pl Paweł Ostrowski, były trener m.in. Marty Domachowskiej i Angelique Kerber. Relacja w czwartek od 8 na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live.

• Szarapowa już raz pomogła Radwańskiej. Gdyby przegrała we wtorek z Halep, Radwańska byłaby już wyeliminowana.

• By Radwańska zajęła drugie miejsce w grupie czerwonej, musi pokonać Rumunkę 2-0 i liczyć na to, że Szarapowa pokona Pennettę w dwóch setach (początek najwcześniej o 12.30). Dlaczego sety są tak ważne? To ich stosunek decyduje o miejscu w tabeli przy równej liczbie zwycięstw.

• Radwańska jak do tej pory przegrała oba mecze. Halep wygrała z Pennettą, ale przegrała z Szarapową.

• Początek meczu o 8:15.

• Agnieszka Radwańska w meczu z Simoną Halep powalczy o awans do półfinału WTA Finals. Zapraszamy na relację na żywo.