Druga porażka Radwańskiej w WTA Finals [ZAPIS RELACJI]

• wtorek, 27 października 2015
  • Radwańska pomimo drugiej porażki nie straciła jeszcze definitywnie szans na awans. Straci je jeśli Simona Halep pokona Marię Szarapową (mecz najwcześniej o 12.30). Dziękujemy za śledzenie tej relacji i zapraszamy na czwartkowy mecz z Halep.

• 6-7, 4-6

Czwarta piłka meczowa i pierwsza w tym gemie wykorzystana przez Pennettę! Efektowny atak wzdłuż linii i Włoszka pokonuje Radwańską 7-6(5), 6-4!

• 6-7, 4-5

Najdłuższy i najbardziej wyrównany gem w tym meczu! Pennetta miała już trzy piłki meczowe, ale żadnej z nich nie zdołała wykorzystać - dwa razy trafiła w aut i raz w siatkę. Radwańska przedłuża nadzieje na wygranie tego meczu, ale musi obronić się przy serwisie Pennetty.

• 6-7, 3-5

5-3 dla Pennetty po bardzo dobrej grze i serwisie. Radwańska tyle samo prowadziła w poprzednim secie, ale przegrała go po tie-breaku. Czy tym razem zdoła się wcielić w rolę Włoszki?

• 6-7, 3-4

Radwańska przełamana! Przegrywała 0-40 i wygrała dwie kolejne piłki co dawało nadzieję na odrobienie strat. Stało się jednak inaczej, Włoszka trafiła w narożnik kortu i prowadzi 4-3.

• 6-7, 3-3

Radwańska podeszła nieco wyżej przy ostatniej piłce, ale Pennetta skarciła ją atakiem w linię końcową. 3-3 po gemie wygranym przez Włoszkę na przewagi.

• 6-7, 3-2

Pennetta w siatkę po zagraniu Radwańskiej i przegrała gema do 30 przy serwisie Polki.

• 6-7, 2-2

Problemy z kostką nie przeszkodziły Włoszce w wyrównaniu na 2-2.

• Pennetta wraca na kort.

• 6-7, 2-1

Pomoc medyczna dla Pennetty, opatrywana jest jej kostka. Uszkodziła ją nieco pod koniec pierwszego seta.

• 6-7, 2-1

Dobry gem Radwańskiej, pewna gra Polki. 2-1 po gemie wygranym do 15.

• 6-7. 1-1

Pennetta pokonuje Radwańską do zera.

• 6-7, 1-0

Udany pierwszy gem Radwańskiej w tym secie, przegrała zaledwie jedną piłkę przy własnym serwisie.

• 6-7

Druga piłka setowa wykorzystana przez Pennettę. Szkoda tego seta, bo Radwańska prowadziła w nim już 5-3.

• 6-6

Niesamowity atak Radwańskiej po przekątnej. Obroniła pierwszą piłkę setową. Pennetta aż złapała się za głowę.

• 6-6

Wydawało się, że Radwańska wyrówna na 5-5, ale nic z tego. Trafiła w siatkę i rywalka ma dwie piłki setowe przy stanie 6-4!

• Pennetta złapała się za stopę po wygraniu piłki na 3-2, ale to chyba nic poważnego. Po chwili Polka wyrównała.

• 6-6

Pennetta odrabia straty, 2-2 po tym, jak Radwańska trafiła w siatkę.

• 6-6

Świetny atak w linię boczną, aut Pennetty i Radwańska prowadzi 2-0 w tie-breaku.

• 6-6

Teraz to Radwańska wygrała gema do zera po tym, jak Pennetta wyrzuciła piłkę w aut. Polka grała nieco ostrzej, co się opłaciło.

• 5-6

W takim momencie Pennetta wygrywa gema na czysto, do zera... Prowadzi 6-5.

• 5-5

Radwańska przełamana! Zaliczyła asa, ale Włoszka odpowiedziała jej lobem. Pennetta przełamała ją po tym, jak Polka wyrzuciła piłkę za linię końcową.

• 5-4

Efektowna akcja Radwańskiej sprawiła, że Pola wyciągnęła gema z 15-40 do 30-40, ale w kolejnej akcji minimalnie się pomyliła i przegrała gema. Teraz trener doradza coś Penneccie.

• 5-3

Nieudany bekhend Pennetty i Radwańska prowadzi już 5-3.

• 4-3

Polka odpowiada przełamaniem! 4-3 dla Radwańskiej, gem wygrany do 15.

• 3-3

Radwańska przełamana. Dwa razy wyrzuciła piłkę w aut, innym razem nie dała rady Włoszce przy dłuższej wymianie, zbyt wiele piłek grała na środek.

• 3-2

Świetny serwis Pennetty, a Radwańska odbiła piłkę za linię końcową - tak zakończył się piąty gem. Kluczowy jego moment nastąpił chyba jednak przy stanie 15-30, gdy Polce nie udał się skrót.

• 3-1

3-1 dla Radwańskiej, pewnie wygrywa gema przy własnym dobrym serwisie. Przegrała tylko jedną piłkę.

• 2-1

Tym razem do 15 gema wygrywa Pennetta po tym, jak Radwańska wyrzuciła piłkę w aut.

• 2-0

Znakomity skrót Radwańskiej i tylko jedna przegrana piłka - to sprawiło, że Radwańska prowadzi już 2-0.

• 1-0

Podwójny błąd Pennetty i Włoszka przełamana! Większość wymian obu pań była naprawdę długa - liczyło się to, która z nich popełniła błąd jako pierwsza. Polka przegrała tylko jedną wymianę.

• 0-0

Zaczęły!

• Mecz od swojego podania rozpocznie Pennetta.

• Tenisistki wyszły już na kort, rozpoczęły rozgrzewkę.

• Halep awansuje do półfinału jeśli pokona Szarapową w dwóch setach. Jeśli wygra po trzech, to Pennetta będzie musiała pokonać Radwańską.

Szarapowa wejdzie do półfinału już dzisiaj, jeśli pokona Halep, a Radwańska wygra z Pennettą. W takim wypadku Włoszka byłaby już wyeliminowana z gry.

• Możliwy jest scenariusz, w którym Radwańska już dzisiaj straci szanse na awans do półfinału. By tak się stało, musiałaby przegrać z Pennettą, a Halep musiałaby pokonać Szarapową.

• Najwcześniej o 12.30 rozpocznie się inny mecz tej grupy. Turniejowa jedynka - Simona Halep - zagra z Marią Szarapową.

• Bilans Radwańskiej z Pennettą to 5:3. W tym roku grały raz, w Dosze Polka łatwo wygrała 6:1, 6:1.

• Pennetta to tegoroczna triumfatorka US Open, ale jednocześnie chyba najsłabsza tenisistka w tej grupie. Radwańska jest faworytką tego starcia.

• Obie panie przegrały swoje pierwsze mecze, przez co teraz bardzo potrzebują zwycięstwa. Radwańska poległa z Marią Szarapową 6:4, 3:6, 4:6. Za to Pennetta łatwo uległa Simonie Halep. W trwającym niewiele ponad godzinę meczu przegrała 0:6, 3:6.

• Dzień dobry! O 8 rano Agnieszka Radwańska zagra drugi mecz w turnieju WTA Finals. Tym razem rywalką będzie niżej rozstawiona Flavia Pennetta.