WTA Finals. Radwańska rozegrała pasjonujący mecz, ale górą Szarapowa [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 25 października 2015
  • Dziękujemy za to, że wspólnie z nami śledziliście ten pasjonujący mecz. Spokojnego wieczoru.

• 6-4. Druga piłka meczowa już wykorzystana, Szarapowa wygrywa z Radwańską 4:6, 6:3, 6:4.

• Podwójny błąd serwisowy Szarapowej!

• Horror w tym gemie. Radwańska prowadziła już 40:15 i jedna piłka dzieliła ją od tego, by z tenisowego niebytu (2-5) wyrównać. Tymczasem, mając w górze piłkę na wygraną, dała się skontrować. Będzie piłka meczowa dla Szarapowej.

• 5-4. Coś niesamowitego. Polka przełamała Szarapową i zbliżyła się do niej na krok. I przyszło jej to stosunkowo łatwo i szybko. Rosjanka robi sobie chwilę przerwy, być może zastanawia się nad taktyką bądź łapie koncentrację przed decydującą rozgrywką. Zaraz będzie serwować, by wygrać mecz.

• 5-3. Jest przełamanie, Agnieszka Radwańska wciąż w grze.

• 5-2. Przełamanie i gem dla Szarapowej. Szkoda pracy, którą w tym gemie wykonała Radwańska, m.in. broniąc dwa break pointy. Niestety, popełniła kilka błędów i zbyt łatwo oddała sporo punktów swojej rywalce.

• 4-2. Ważny gem dla Szarapowej, zachowała spokój w decydujących momentach i jest w lepszej sytuacji przed końcówką meczu.

• Fenomenalne zagranie Radwańskiej, kolejne już w tym meczu! A po chwili Szarapowa odpowiada asem serwisowym...

• 3-2. Brawa dla Polki, która utrzymała własny serwis, a przy decydującej piłce powalczyła przy siatce po dropszocie Szarapowej. Opłaciło się, jest ważny gem dla Radwańskiej.

• 3-1 dla Szarapowej. Rosjanka - klamrowo - zaczęła i skończyła gema pięknym atakiem przy linii.

• 2-1 dla Szarapowej, Rosjanka przełamała Radwańską. Poprzedni gem dał jej mnóstwo pewności siebie.

• 1-1. Szarapowa w końcu się wybroniła, wielka radość na korcie. Statystyka tego gema jest niesamowita - trzy podwójne błędy serwisowe, dwa asy...

• Co za gem! Trwa już 12 minut. Radwańska zmarnowała właśnie break pointa, jest siódma równowaga. Gramy dalej!

• Znów trudny i długi gem. Ale i specyficzny. Raz Szarapowa popełnia podwójny błąd serwisowy, by po chwili zagrać asa, a przy kolejnym zagraniu wykonać... kolejny podwójny błąd podania. Chwilę potem Radwańska ma piłkę na break pointa, ale Szarapowa "odwdzięcza się" dwiema wygranymi piłkami - asem i efektownym skrótem. Dzieje się! Gramy na przewagi.

• A tu jeszcze statystyka z drugiego gema.

• 0-1. Radwańska wygrywa gema otwierającego "na sucho", czyli bez straty punktu. Polka zmusiła Szarapową do kilku błędów, no i zaserwowała pierwszego w tym spotkaniu asa.

• 6-3. Rosjanka wyszła jednak z chwilowych kłopotów i wygrała dwie kolejne piłki. Wielka radość, wygrany set, mecz zaczyna się niejako od nowa.

• Bardzo ważny moment tego, być może ostatniego w secie, gema. Przy stanie po 30 Szarapowa popełnia podwójny błąd serwisowy, już siódmy w tym meczu.

• 5-3. Szarapowa przełamała Radwańską. Gema zakończyła w świetnym stylu, bardzo ładnym returnem. Rosjanka będzie serwować będąc o krok od wygrania seta.

• - Nie ma miejsca na frustrację, tylko na determinację - powiedział trener do Szarapowej. Widać, że Rosjanka zaczęła grać asekuracyjnie, popełnia więcej błędów, nie jest tak agresywna.

• 4-3. Trzy break pointy miała do dyspozycji w tym gemie Polka, pierwsze dwa zmarnowała, ale trzeci wykorzystała i udało się przełamać Szarapową.

• 4-2. Brawa dla Radwańskiej! Coś niesamowitego, co działo się w tym trwającym ponad siedem minut gemie. Piękne wymiany, walka, punkt za punkt. No i w końcu zwycięstwo Polki, która tym samym wywarła sporą presję na Szarapowej.

• 4-1 prowadzi Maria Szarapowa, znów wygrała gema grając na przewagi. Ale zakończyła go w świetnym stylu, atakując wzdłuż linii. Trudno będzie Polce coś ugrać w tym secie, ale trzeba powalczyć.

• 3-1. Brawa dla Agnieszki Radwańskiej, wygrała bardzo trudnego gema przy własnym podaniu. Tym samym wróciła do gry o zwycięstwo w tym secie. A dwie ostatnie piłki - znakomite. Polka rozrzuciła rywalkę po korcie.

• 3-0 prowadzi w drugim secie Szarapowa. W trzecim gemie oddała Polce tylko jedną piłkę, i to po własnym błędzie. Mogło podobać się idealne uderzenie w linię Rosjanki. Szybkie zwycięstwo i w coraz trudniejszej sytuacji Radwańska.

• 2-0. Radwańska miała swoje szanse, ale jest przełamanie dla Rosjanki. Polka miała problemy z pierwszym serwisem, a Szarapowa z zimną krwią to wykorzystała. Zagrała świetny return, innym razem dobrze zaatakowała. Świetny początek drugiego seta w wykonaniu Szarapowej,

• 1-0. Od dwóch wygranych piłek zaczęła Radwańska, ale potem Szarapowa już nie dopuściła rywalki do głosu. Widać, że Rosjanka nieco się przebudziła, jest zmotywowana.

• Rozpoczynamy drugiego seta, serwuje Maria Szarapowa. W przerwie trener Rosjanki namawiał swoją zawodniczkę, by była jeszcze bardziej agresywna w grze. Zobaczymy, jaki przyniesie to skutek.

• 6-4! Set dla Polki!

• 40-15 i trzy piłki setowe dla Polki!

• Szarapowa uderzyła znakomicie, troszeczkę stanęła, była już pewna punktu, ale Polka skontrowała i trafiła idealnie w róg kortu. Od 15-0 zaczyna się ten ważny gem.

• 4-5. Jest pierwsze przełamanie w tym meczu! To może być kluczowy gem dla tego seta. Choć trzeba przyznać, że Szarapowa nieco pomogła Radwańskiej wygrać. Popełniła dwa podwójne błędy serwisowe. To się nie zdarza często.

• 4-4. Obie panie nie oddają gemów przy swoim podaniu.

• 4-3. Blisko, naprawdę blisko była Polka, ale przy przewadze Szarapowej uderzyła w taśmę i Rosjanka się wybroniła.

• Kolejne genialne zagranie Radwańskiej! Szarapowa chciała Polkę przelobować, ale "Isia" wyskoczyła do piłki i uderzyła tyłem do rywalki. Ekwilibrystyka. W siódmym gemie (podaje Szarapowa) zawodniczki grają na przewagi.

• Kolejny gem zaczął się od dwóch wygranych piłek dla Radwańskiej, podaje Szarapowa. Może teraz nastąpi przełamanie?

• 3-3. Jest zwycięstwo Polki, nie było w tym meczu jeszcze ani jednego przełamania.

• Szósty gem rozpoczął się od cudownego zagrania Radwańskiej, która w ekwilibrystyczny sposób zakończyła wolej pod siatką. Kandydatura na zagranie roku, z pewnością.

• 3-2. Piękna walka w piątym gemie. Naprawdę długie wymiany, niewiele błędów z obu stron, a jeśli się zdarzały, to przy próbach efektownych i ryzykownych zagrań. Końcówkę lepiej jednak rozegrała Rosjanka. Była dokładna, precyzyjna. Najpierw zaserwowała asa, a po chwili rozrzuciła Polkę po korcie. I z trudem, ale obroniła własne podanie.

• 2-2. Bardzo trudny gem, Radwańska musiała bronić dwa break-pointy, ale udało się wygrać na przewagi.

• Próba nerwów przy stanie 30:40, ale Polka ją wytrzymuje. Równowaga w czwartym gemie.

• Dwie znakomite akcje Polki! Najpierw Szarapowa chciała zagrać skrót, ale Radwańska zdążyła i pięknie skontrowała. A po chwili ambitnie dobiegła do piłki i wymusiła na rywalce błąd.

• 2-1. Z problemami i na przewagi, ale w końcu wygrywa tego gema Szarapowa. Bardzo zacięta partia.

• Polka świetnie odebrała serwis Szarapowej i mamy remis 40-40.

• Radwańska wywiera presję na Szarapowej, jednak Rosjanka wciąż prowadzi. 40-30

• 1-1. Zrewanżowała się Polka. Gładkie zwycięstwo Radwańskiej, 40:15.

• 1-0 dla Szarapowej. Rosjanka rozrzucała Polkę po korcie, a do tego potężnie serwowała. Radwańska ugrała tylko punkt.

• Zaczynamy pojedynek. Pierwsza serwować będzie Szarapowa.

• Zawodniczki wyszły już na kort, odbyło się oficjalne przywitanie, zdjęcia, uśmiechy. A zaraz sportowa rywalizacja.

• - Jak nie teraz, to kiedy? - zastanawia się komentator Polsatu Dawid Olejniczak i twierdzi, że Radwańska ma szansę na końcowy tryumf.

WTA Finals. Olejniczak: Radwańska może wygrać masters w Singapurze

- Jak nie teraz to kiedy? Agnieszka Radwańska w końcówce sezonu jest w wysokiej formie, a rywalki niekoniecznie. Polka ma szansę wygrać nieoficjalne mistrzostwa świata - mówi były tenisista, a obecnie komentator Polsatu Dawid Olejniczak. W ośmioosobowym turnieju Radwańska zagra w grupie z Marią Szarapową, Simoną Halep i Flavią Pennettą. Start imprezy w Singapurze w niedzielę, relacje na żywo w Sport.pl

• - To losowanie nie jest zbyt szczęśliwe. Druga grupa jest znacznie łatwiejsza - powiedział ojciec Agnieszki Radwańskiej, Robert.

WTA Finals. Radwański: los niezbyt szczęśliwy, ale jest szansa na triumf

Robert Radwański ocenił losowanie grup w turnieju WTA Finals jako niezbyt szczęśliwe dla jego córki Agnieszki, ale wierzy w jej sukces w Singapurze. "Jest duża szansa na wygranie kończącej sezon imprezy masters" - powiedział PAP były trener tenisistki z Krakowa.

• Przypomnijmy. Radwańska w turnieju Master trafiła do Grupy Czerwonej. Zajmującej szóste miejsce w rankingu WTA zawodniczce przyjdzie walczyć z wiceliderką światowej listy Rumunką Simoną Halep, trzecią w rankingu WTA Rosjanką Marią Szarapową oraz ósmą Włoszką Flavią Pennettą.