WTA Tiencin. Radwańska w ćwierćfinale [ZAPIS RELACJI]

0 : 2

• czwartek, 15 października 2015
  • 1-6, 1-6

Ostatni gem był najdłuższym w tym meczu, nastąpiło aż piętnaście wymian. Wang miała szanse na przedłużenie tego meczu, ale Polce udało się wykorzystać trzecią piłkę meczową. 6-1, 6-1 i Radwańska w ćwierćfinale turnieju w Tiencinie. Nadal ma szanse na występ w turnieju WTA Finals. Dziękujemy za śledzenie tej relacji i zapraszamy na kolejne!

• 1-6, 1-5

Wang miała aż trzy okazje na przełamanie Radwańskiej, ale nie wykorzystała żadnej z nich. Radwańska uratowała się za drugim podejściem. 5-1.

• 1-6, 1-4

Chinka znowu przełamana i znowu po bardzo wyrównanej walce. Miała piłkę na przełamanie, ale Radwańska sama to zrobiła już przy pierwszej możliwej okazji. Polka prowadzi 4-1 w drugim secie.

• 1-6, 1-3

Gem bez historii. Szybkie cztery piłki Radwańskiej.

• 1-6, 1-2

Bardzo wyrównany gem, ale Radwańska zdołała przełamać Chinkę po grze na przewagi.

• 1-6, 1-1

Radwańska nie daje rywalce żadnych szans przy swoim serwisie. Przy ostatniej piłce Chinka nie była nawet w stanie odbić piłki.

• 1-6, 1-0

Nie najlepszy początek drugiego seta dla Radwańskiej. Tylko jedna wygrana piłka i przegrywa 0-1.

• 1-6

Radwańska pewnie wygrywa siódmego gema i całego pierwszego seta tracąc tylko jednego gema. Tylko jej błędy sprawiają, że Chinka może czasem liczyć na ugranie czegokolwiek, choć raz była bardzo bliska przełamania Polki.

• 1-5

Szybki i łatwy gem Radwańskiej. Przełamała rywalkę do zera.

• 1-4

Radwańska miała przewagę przy swoim serwisie i mocnym serwisem sprawiła, że rywalka łatwo oddała jej piłkę, ale Polka w dość prostej sytuacji trafiła za linię boczną. Po chwili dzięki dobremu serwisowi wygrała kolejne dwie piłki, choć rywalka była blisko doprowadzenia do kolejnej równowagi.

• 1-3

Szybki gem dla Chinki. Wygrała do zera!

• 0-3

Chinka miała dwie piłki na przełamanie, ale Radwańska zmusiła ją do tego, by sobie trochę pobiegała. Nie dała rady a potem w dobrej sytuacji na zdobycie przewagi wyrzuciła piłkę w aut, lecz znowu doprowadziła do równowagi. Nie dała jednak rady w decydujących momentach - obie tenisistki próbowały zaskoczyć się nawzajem sprytnymi zagraniami - i straciła szanse na przełamanie. 0-3.

• 0-2

Wang została szybko przełamana, wygrała zaledwie jedną piłkę przy własnym serwisie.

• 0-1

Z małymi problemami Polka wygrała pierwszego gema. Przegrała dwie piłki po dłuższych wymianach, ale przy decydującym punkcie szybko rozbiła rywalkę. 1-0.

• Zaczynamy! Serwis Radwańskiej.

• I już za chwilę początek spotkania.

• Radwańska wciąż walczy o udział w kończącym sezon turnieju WTA Finals. By zdobyć punkty w rankingu "Droga do Singapuru" musi w Chinach dojść co najmniej do półfinału.

• Obie panie wyszły już na rozgrzewkę. Za chwilę początek meczu.

• Wczoraj Polka nie zmęczyła się zbytnio. Rozbiła Ukrainkę Olgę Sawczuk 6:1, 6:0.

Turniej WTA w Tiencinie. Agnieszka Radwańska w drugiej rundzie

Rozstawiona z numerem drugim Agnieszka Radwańska awansowała do 1/8 finału tenisowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w chińskim Tiencinie (pula nagród 426 750 dol.). W pierwszej rundzie łatwo pokonała kwalifikantkę z Ukrainy Olgę Sawczuk 6:1, 6:0.

• Mecz Radwańskiej opóźnił się przez trzy sety w pojedynku Kovinić - Pereira (6:2, 5:7, 6:1). Polka w tym turnieju rozstawiona jest z numerem drugim, ale najwyżej rozstawiona Flavia Pennetta - triumfatorka niedawnego US Open - już odpadła z Ukrainką Ludmiłą Kiczenok (3:6, 5:7).

• Chinka zajmuje w rankingu WTA odległe 104. miejsce.

• Rozstawiona z numerem 2 Agnieszka Radwańska stoczy bój o ćwierćfinał z Wang Qiang podczas turnieju rozgrywanego w Tiencinie.