Turniej WTA w Tokio. Radwańska w półfinale! [ZAPIS RELACJI]

2 : 0

• piątek, 25 września 2015
  • Rywalką Radwańskiej będzie Dominika Cibulkova lub Ana Ivanović. Na relację na żywo zapraszamy na Sport.pl. Za śledzenie tej dziękujemy.

• 7-5, 6-2

Niebywałe. Dwa podwójne błędy serwisowe Pliskowej w ostatnim gemie dały Agnieszce Radwańskiej awans do półfinału turnieju w Tokio!

• 7-5, 5-2

Jeden gem dzieli Radwańską od półfinału! W końcu przegrała piłkę - a nawet dwie - przy własnym serwisie, lecz nawet pomimo tych problemów zdołała pokonać Pliskową. 5-2!

• 7-5, 4-2

Powtarza się historia z pierwszego seta. Radwańska miała piłkę na przełamanie przy stanie 4-1, lecz nie zdołała jej wykorzystać, dzięki czemu rywalka wróciła do gry i ugrała drugiego gema. Nic jeszcze nie jest przesądzone w tym meczu.

• 7-5, 4-1

14 piłka z rzędu wygrana przez Radwańską przy jej serwisie! Znowu nie dała szans rywalce, kończąc piątego gema asem serwisowym. Rywalka nawet się nie ruszyła.

• 7-5, 3-1

Pliskowa prowadziła 40-30 i miała piłkę na wygranie drugiego gema, lecz przydarzył jej się kryzys. Przegrała trzy kolejne piłki i została przełamana przez Polkę w podobnym momencie co w pierwszym secie.

• 7-5, 2-1

Dziesiąty punkt z rzędu wygrany przez Radwańską przy jej serwisie. Nie daje rywalce szans pod tym względem.

• 7-5, 1-1

Niesamowita wymiana przy stanie 40-40 - loby, silne ataki. Lepsza okazała się Radwańska, choć wygrała tę piłkę ostatkiem sił. Nie wykorzystała jednak pierwszej okazji na przełamanie w drugim secie, podobnie jak i drugiej szansy. Pliskowa okazała się skuteczniejsza w decydujących momentach i doprowadziła do wyrównania. 1-1.

• 7-5, 1-0

Bardzo szybki gem Radwańskiej na rozpoczęcie drugiego seta. Wygrany do zera, zakończony asem serwisowym.

• PILNE

7-5

Pierwszy set dla Radwańskiej! W ostatnim gemie przegrywała już 15-40, ale zdołała wygrać pięć kolejnych piłek, jedną z nich po świetnym i ryzykownym ataku po linii bocznej. Gdyby wypuściła z rąk tego seta, mogłaby mieć pretensje jedynie do siebie - prowadziła już 4-1 i miała dwie piłki na przełamanie.

• 6-5

Bardzo ważny gem wygrany przez Radwańską! Przy stanie 30-30 Pliskowa najpierw nie była w stanie odbić piłki po dłuższej wymianie, a następnie wyrzuciła ją w aut. 6-5.

• 5-5

Pliskowa znowu miała przewagę, ale zaserwowała dość lekko, bo miała już błędy na swoim koncie. Radwańska zaatakowała bardzo ryzykownie, równo po linii. Kolejne dwie wymiany wygrała Pliskowa, wyrównała na 5-5.

• 5-4

Radwańska przełamana! Polka miała okazję na wygranie seta już teraz, lecz w prostych sytuacjach trafiała w siatkę. 5-4, serwuje Pliskowa.

• 5-3

Znów dał znać o sobie świetny serwis Pliskowej. Przy stanie 30-30 zaserwowała czwartego asa w tym meczu, by chwilę później Radwańska nie była w stanie odbić jej serwisu. 5-3.

• 5-2

Radwańska wygrywa kolejnego gema do zera. Rywalka nie poddaje się łatwo, jedna z wymian była dość długa, ale musiała uznać wyższość Radwańskiej. Czy kolejny gem będzie ostatni? 5-2.

• 4-2

Polka miała dwie piłki na przełamanie rywalki, ale przegrała trzy kolejne wymiany. Pliskowa miała znakomitą okazję do wygrania gema, lecz niespodziewanie trafiła w siatkę. Po chwili znowu miała przewagę i Radwańska nie była w stanie odbić jej serwisu. Szkoda zmarnowanej szansy na drugie przełamanie, ale to Polka nadal prowadzi. 4-2.

• 4-1

Dobry serwis Radwańskiej pozwala jej wygrać piątego gema do 15. Prowadzi już 4-1. Chyba ostatnia szansa na pobudkę dla Pliskowej.

• PILNE

3-1

Pliskowa prowadziła już 40-30, m.in. dzięki dwóm asom serwisowym. Ale Radwańska nie podłamała się, zaczęła lepiej odbierać serwis i zdołała wygrać gema na przewagi. Przełamanie!

• 2-1

Teraz to Radwańska wygrywa gema do zera. Pliskowa starała się nawiązać walkę, ale zawsze to Polka była bardziej cierpliwa. Czeszka przy ostatnim ataku nawet nie zareagowała, wiedziała, że już przegrała gema.

• 1-1

Pliskowa wygrywa gema jeszcze szybciej, bo do zera. Jej serwis sprawił ogromne problemy Radwańskiej, która nie była w stanie odbić dwóch ostatnich piłek.

• 1-0

Szybki pierwszy gem dla Radwańskiej. Polka przegrała tylko jedną piłkę, wcześniej wygrywając ważną i długą wymianę przy stanie 30-0.

• 0-0

Serwuje Radwańska. Zaczynamy!

• W starciach obu tenisistek za każdym razem lepsza była Polka. Trzy razy wygrywała 2-0. Po raz ostatni w czerwcu tego roku, podczas turnieju w Eastbourne.

• Czeszka rozstawiona jest z numerem czwartym. Radwańska - siódmym.

• Pliskowa w pierwszej rundzie nie musiała rywalizować. W drugiej pokonała Japonkę Kurumi Narę 6-2, 6-4.

• Początek meczu Radwańska - Pliskowa o 9:40.

• Rywalką zwyciężczyni z pary Radwańska / Pliskowa w półfinale będzie lepsza z pary Dominika Cibulkova - Ana Ivanović.

• Pora na mecz Radwańskiej z Pliskową. Polka w środę uporała się z Ukrainką Eliną Switoliną, wygrywając 6:4, 6:1.

• W półfinale Wozniacki zagra z Belindą Bencić, która wyeliminowała Garbine Muguruzę.

• 6-3

Wozniacki w półfinale! W ostatnim gemie przegrywała już 0-300, lecz wygrała cztery kolejne piłki. W decydującej akcji Kerber trafiła w aut.

• 5-3

Niesamowita wymiana przy stanie 30-0 dla Wozniackiej. Wydawało się już, że Dunka nie ma prawa jej wygrać, lecz zdołała to zrobić. Ostatecznie przełamała rywalkę do zera! 5-3.

• 4-3

Kerber uderza w siatkę, dzięki czemu Wozniacki wygrywa czwartego gema. 4-3.

• 3-3

Kerber wygrała dwie pierwsze piłki, dwie kolejne przegrała, ale dwie kolejne znowu wygrała. 3-3, ten mecz jeszcze potrwa co najmniej trzy gemy.

• Niebywale długi gem! Trwał prawie kwadrans, wygrała go przy własnym serwisie Wozniacki. To oznacza, że spotkanie Radwańskiej opóźni się jeszcze bardziej.

• To ze względu na przedłużający się mecz Caroline Wozniacki - Angelique Kerber (6-2, 2-6, obecnie 2-2 w trzecim secie).

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu Agnieszka Radwańska - Karolina Pliskova. Spotkanie pierwotnie miało rozpocząć się o godz. 9, lecz tenisistki wyjdą na kort najwcześniej o 9.15.