ATP w Hamburgu. Janowicz przegrał mecz o ćwierćfinał [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 30 lipca 2015
  • 3:6, 6:4, 2:6 - gem, set i mecz dla Cuevasa Janowicz kompletnie stracił motywację po poprzednim przegranym gemie serwisowym. Tu już walki nie podjął i z turnieju w Hamburgu odpadł w drugiej rundzie.

• 3:6, 6:4, 2:5 Janowicz znów się pogubił. Oddał Cuevasowi swój gem serwisowy po podwójnym błędzie serwisowym.

• 3:6, 6:4, 2:4 Cuevas cztery razy trafił pierwszym serwisem i cztery razy zdobył punkt. Janowicz pod presją.

• 3:6, 6:4, 2:3 Janowicz zagrał świetny skrót za siatkę, gema zakończył asem serwisowym, ale rywal ciągle prowadzi z przewagą przełamania.

• 3:6, 6:4, 1:3 Ten gem był jak większość meczu. Janowicz starał się, zaczepiał rywala, ale jak przyszło co do czego, to Cuevas miał zwycięskie zagrania.

• 3:6, 6:4, 1:2 Janowicz przegrywał już 15:30 przy swoim podaniu, ale wreszcie nieco się podniósł. Trzy piłki wygrane z rzędu i wreszcie wygrana w gemie.

• 3:6, 6:4, 0:2 Cuevas robi swoje przy własnym podaniu, Janowicz chyba myślami przy poprzednim gemie. Urugwajczyk prowadzi z przewagą przełamania.

• 3:6, 6:4, 0:1 Było świetnie, a trzeci set zaczął się "pod górkę". Dwa podwójne błędy serwisowe i przegrane podanie. Niezbyt dobry początek Janowicza.

• 3:6, 6:4 - drugi set dla Janowicza. Perfekcyjny gem w wykonaniu Polaka, pierwsze przełamanie w drugim secie. Polak wygrał trzy pierwsze punkty i miał aż trzy piłki meczowe. Wykorzystał pierwszą, z delikatną pomocą siatki. Piłka po zagraniu Janowicza otarła się o taśmę, nieco zmieniła tor lotu, Cuevas musiał zareagować i nie zrobił tego najlepiej. Zagrał w siatkę.

• 3:6, 5:4 Janowicz zrobił to, co do niego należało - wygrał gem przy swoim podaniu. Teraz piłka po stronie Cuevasa.

• 3:6, 4:4 Janowicz miał szansę na przełamanie, ale ten Urugwajczyk zdaje się mieć stalowe nerwy. Obronił kluczową piłkę, a potem cierpliwie czekał na swoje szanse. Ciągle bez przełamania.

• 3:6, 4:3 Ważny gem wygrany przez Janowicza. Polak jako pierwszy serwuje i to on nadaje ton rywalizacji. To rywal jest pod presją. Na razie wytrzymuje ciśnienie.

• 3:6, 3:3 Janowicz myli się o centymetry, a rywal świetnie serwuje. Gem kończy asem. Ciągle bez przełamania w drugim secie.

• 3:6, 3:2 Bez przełamania w drugim secie. Tym razem Janowicz serwował i wygrał gem "na sucho".

• 3:6, 2:2 Janowicz miał szansę na przełamanie, świetnie się bronił, ale rywal we właściwych momentach trafiał serwisem i unikał błędów.

• 3:6, 2:1 Co gem serwisowy, to as. Janowicz gem przy swoim podaniu znów wygrywa do 15.

• 3:6, 1:1 W grze Janowicza jest nieco złych pomysłów, jak np. skróty przy returnach. Rywal szybko orientuje się w zamiarach Polaka i błyskawicznie kontruje. Po dwóch gemach bez przełamania.

• 3:6, 1:0 Dobre otwarcie drugiego seta w wykonaniu Janowicza. Jeden podwójny błąd serwisowy, ale też i jeden as Polaka. Gem wygrany, teraz trzeba lepiej pograć przy podaniu rywala.

• 3:6 - set dla Cuevasa. Reprezentant Urugwaju, gdy przychodzi do ważnych piłek błędów nie popełnia. Regularność i skuteczność kluczem do zwycięstwa w pierwszym secie z Janowiczem. Polak przegrał pierwszą partię w 31 minut.

• 3:5 Janowicz obronił swój serwis i przedłużył pierwszego seta. Polak nie składa broni.

• 2:5 Cuevas konsekwentnie wykorzystuje swoje atuty i prowadzi z Janowiczem 5:2. Polak będzie teraz serwował, ale to rywal ma przewagę w tym meczu.

• 2:4 Co odrobił to stracił. Cuevas szybko wyszedł na prowadzenie 0:40 przy serwisie Janowicza, Polak bronił się zacięcie, ale w kluczowym momencie zaryzykował ze skrótem za siatkę, co rywal świetnie odczytał.

• 2:3 Dobra wiadomość z Hamburga jest taka, że Janowicz odrobił stratę przełamania przy drugiej okazji. Zaczyna być lepiej.

• 1:3 Janowicz się przebudził? Są tego oznaki, bo zaczął od dobrego serwisu. Polak ma dwa asy, ten gem wygrał na sucho :-)

• 0:3 Cuevas wygrywa gem serwisowy "na sucho". W dziewięć minut pierwszego seta Janowicz na razie nie pokazał nic, co dawałoby nadzieję na grę w kolejnej rundzie.

• 0:2 Podwójny błąd serwisowy na koniec gema, Janowicz przełamany, przegrał przy własnym podaniu do 30.

• 0:1 Pierwszy gem dla Cuevasa. Urugwajczyk obronił swój gem serwisowy. Janowicz wygrał pierwszy punkt, a potem kontrolę nad grą przejął rywal specjalizujący się w poruszaniu się na tartanie.

• Gramy! I set!

• Janowicz gra w Hamburgu, ale wiemy już, że zagra w Montrealu

Federer wycofał się, Janowicz w głównej drabince ATP w Montrealu

Roger Federer wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie weźmie udziału w sierpniowym turnieju ATP w Montrealu. Szwajcarski tenisista wycofał się, ponieważ chce jak najlepiej przygotować się do wielkoszlemowego US Open. Jego miejsce w głównej drabince zajmie Jerzy Janowicz.

• W drugiej rundzie rywalem Janowicza jest Urugwajczyk Pablo Cuevas. W turnieju jest rozstawiony z numerem 5.

• Jerzy Janowicz wygrał z Japończykiem Taro Danielem 6:4, 6:3 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP na kortach ziemnych w Hamburgu (pula nagród 1,286 mln euro).