Puchar Davisa. Janowicz przegrał z Dołgopołowem [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 17 lipca 2015
  • KONIEC MECZU

III set, 6:6 (2-4)

Koniec. Dołgopołow wygrał 6:3, 6:4, 7:6 (7-3). Ukraina prowadzi z Polską 1:0. W kolejnym meczu Michał Przysiężny (ATP 140) zagra z Sierhiejem Stachowskim (ATP 55).

• III set, 6:6 (2-4)

Cztery meczbole...

Ukrainiec zdobył punkt przy serwisie Polaka i odskoczył...

• III set, 6:6 (2-2)

Na razie punkt za punkt. Ładny atak Janowicza pod linię.

• III set, 6:6

A więc tie-break!

• III set, 6:5

Janowicz wygrał gema do zera! Czy skończy się tie-breakiem?

• III set, 5:5

Dołgopołow gra cierpliwie i konsekwentnie, Polak częściej się myli.

• III set, 5:4

Janowicz pilnuje swojego serwisu, ale musi spróbować przełamać rywala.

• III set, 4:4

Tym razem Dołgopołow łatwo, do 15. Ten set trwa już 50 minut!

• III set, 4:3

Janowicz wciąż zachowuje przewagę swojego serwisu.

• III set, 3:3

Janowiczowi nie można odmówić woli walki. Momentami gra kapitalnie, ale w ważnych momentach górą jest rywal. Janowicz nie wykorzystał kolejnych break-pointów, w sumie już 15 w tym meczu.

• III set, 3:2

Znów długi gem z walką na przewagi, Janowicz ostatecznie się obronił.

• III set, 2:2

Janowicz prowadził 30:0, ale następnie zagrał w siatkę i minimalnie w aut. Po podwójnym błędzie serwisowym Ukraińca Polak miał piłkę na przełamanie, ale rywal obronił się serwisem. Za drugim razem też się nie udało. Janowicz nie wykorzystał w tym meczu żadnego z dwunastu break-pointów!

• III set, 2:1

Polak wreszcie skuteczniejszy. Nie może się męczyć przy swoim serwisie, jeśli chce odwrócić losy meczu.

• III set, 1:1

Dołgopołow zrewanżował się znacznie szybciej.

• III set, 1:0

Bezwzględnie najdłuższa równowaga w całym spotkaniu. Raz przeważa jeden, raz drugi. I wreszcie, po 16 minutach (!), Janowicz kończy asem serwisowym!

• 0:0

Trzeci set zaczyna się od podania Janowicza. I od razu mamy grę na przewagi.

• 4:6

Dwie piłki setowe przed Dołhopołowem. Janowicz się broni! I robi to wiele razy, bardzo długo! Niweluje kolejne przewagi Ukraińca, psuje mu piłki setowe. Ale czwarty setbol okazuje się skuteczny. 2:0 dla Dołhopołowa.

• 4:5

Dość długa gra, ale Janowicz w końcu broni własnego podania. Dołhopołow wyraźnie niezadowolony. A przecież nie ma powodu, serwuje teraz na wygranie seta.

• 3:5

Nasz gość broni się w podobnej sytuacji po raz trudno powiedzieć już który. I nie daje się przełamać.

• 3:4

Może i słusznie, bo oto 15:30. Kolejną wymianę, graną z głębi kortu - zwłaszcza przez Janowicza - też wygrywa Polak, który będzie miał dwa break pointy! I znowu pod presją Ukrainiec odzyskuje serwis. Potem return w siatkę - równowaga. Dołhopołow jest dumny.

• 3:4

Janowicz broni swojego podania, tym razem Dołhopołow jeszcze się nie uśmiecha. Może nie czuje się tak pewnie, jak w poprzednim secie?

• 2:4

Z kolei w tym gemie o żadnym przełamaniu nie może być mowy. Kolejny set ucieka Polakowi w podobnym momencie. Nie jest dobrze, trzeba przełamać przy najbliższej okazji!

• 2:3

Przewaga Ukraińca, Janowicz wściekły. Polak rozbiegany... myli się. Przełamanie, niestety.

• 2:2

Niezły skrót naszego reprezentanta, sprint Dołhopołowa, piłka na rakiecie i... prosto w siatkę? Ale to dopiero 15:30. Polak wyrzuca piłkę, break point Ukraińca. Świetny serwis, return w siatkę! Równowaga.

• 2:2

Niespodzianki nie było. Ukrainiec za drugim razem wykorzystuje swoją przewagę, w drugim secie jest 2:2.

• 2:1

Janowicz zmusza rywala do błędu, po 30. Po kolejnej akcji, w której Dołhopołow uderza słabiutko, prosto w siatkę, Janowicz dostaje jedną okazję na przełamanie! Niestety, znowu niezły serwis, znowu równowaga.

• 2:1

Dołhopołow tylko udaje, że będzie się stawiał. Nie miał w tej partii nic szczególnego do powiedzenia. Janowicz wygrywa z dużym spokojem, ale to jeszcze za mało. Teraz to on goni meczowy wynik...

• 1:1

Dołhopołow kontynuuje świetne serwowanie. Szybko osiąga przewagę, ale Janowicz znowu się ratuje. I jeszcze raz. Ale do trzech razy sztuka - rywal trochę się w tych ostatnich akcjach męczy, ale w końcu nie daje się przełamać.

• 1:0

Co tu się wyrabia! 0:40, trzy break pointy Janowicza. Pierwszy już za nami, dzięki znakomitemu serwisowi. Janowicz odpowiada w siatkę. Jeszcze jeden fenomenalny serwis i Polak znowu źle odbiera. Potem cudem daje radę, rywal świetnie go rozgrywa, Janowicz próbuje ratować się atakując w linię i... myli się minimalnie! Równowaga.

• 1:0

Janowicz nabuzowany! Szybka seria, punkt za punktem, Dołhopołow nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Dobry początek.

• 0:0

Drugiego seta otwiera serwis Polaka.

• 3:6

Pierwsza obroniona, za drugim razem Dołhopołow ładnie kończy spod siatki. Pierwszy set dla Ukraińca.

• 3:5

Błyskawiczne trzy punkty. 40:0, Ukrainiec zaczyna serię piłek setowych.

• 3:5

Janowicz wygrywa własny gem serwisowy, ale to Dołhopołow wygląda na szczęśliwego i szeroko się uśmiecha. Obaj chyba podejrzewają, że kolejna partia będzie ostatnią w tym secie.

• 2:5

Świetna zmiana kierunku w wykonaniu Janowicza, 30:40. Niestety, potem Dołohopołow każe mu (niedługo) biegać po korcie. W końcu spokojnie uderza tam, gdzie Polaka być nie mogło.

• 2:4

Być może najkrótszy gem tego meczu. I wygrywa go Janowicz. Ale przy własnym podaniu, więc powodów do wielkiej radości nie mam. Nadal potrzebuje odłamania.

• 1:4

Trudno powiedzieć, o co chodzi, ale Janowicz ma ogromne pretensje do sędziego. Domaga się chyba powtórzenia zagrania. Raczej nic nie wskóra. Zdenerwowany, wraca do gry myślami będąc jeszcze przy kłótni i marnuje jakąkolwiek szansę na przełamanie, która gdzieś tam na horyzoncie się rysowała.

• 1:3

Publiczność jest tak głośna, jak gdyby chciała rywalizować z siatkarską podczas odbywających się właśnie finałów Ligi Światowej (kolejny mecz Polaków dzisiaj późnym wieczorem). Na szczęście, wycisza się, gdy zbliża się serwis. A może niestety? Bo oto Dołhopołow nie męczy się tak długo jak Janowicz, nie musi tyle próbować i z powodzeniem przełamuje Polaka.

• 1:2

Janowicz bardzo długo i bardzo dzielnie broni się przed atakami przeciwnika, ale to Dołhopołow cały czas osiąga przewagę i jest o piłkę od wygrania gema. Trwa to już niesamowicie długo. No i wreszcie się kończy - niestety, ocalonym podaniem Ukraińców.

• 1:1

I kontynuuje przy podaniu rywala! Kibice szaleją, Polak ma dwa break pointy. I minę zaciętą, świadczącą o tym, że traktuje to spotkania bardzo poważnie i da z siebie wszystko. Niestety, po asie serwisowym Dołhopołow osiąga stan równowagi.

• 1:1

I tu podobna sytuacja. Nasz gość tylko raz zdołał odebrać gospodarzowi punkt, Janowicz bardzo pewnie wygrywa swoje podanie.

• 0:1

Janowicz zaczął od naprawdę ładnego punktu, ale rywalowi udało się odpowiedzieć dobrą, szybką piłką na kolejny return Polaka i jakoś wszedł w rytm. Ale czy ktoś liczył na szybkie, sympatyczne przełamanie?

• 0:0

Zaczęło się. Od serwisu Ukraińca.

• Janowicz i Dołhopołow już kończą się rozgrzewać. Po zakończeniu ich meczu na kort wyjdą Michał Przysiężny i Sergiej Stachowski.

W sobotę o 14 mecz deblowy. Po stronie Polaków zagrają Łukasz Kubot i szczecinianin Marcin Matkowski, za to skład Ukraińców zostanie ogłoszony dopiero po piątkowych singlach.

W niedzielę od 13. dwa kolejne pojedynki singlowe. Janowicz zagra ze Stachowskim, a Przysiężny z Dołhopołowem.

• Relację śledzić możecie również w darmowej aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y!

Wszystkie wersje aplikacji ściągniecie stąd.

• W piątek w Szczecinie mecz Polska - Ukraina w Pucharze Davisa o wejście do barażu o Grupę Światową. Biało-czerwoni mają debel na światowym poziomie, ale żeby marzyć o zwycięstwie, punkty w singlu musi dołożyć nieobliczalny Jerzy Janowicz. To od jego spotkania zaczyna się ten mecz.

Puchar Davisa. Wszystko w rękach Janowicza

Reprezentacja prowadzona przez kapitana Radosława Szymanika już kilka razy w tym miejscu była. Po raz ostatni w kwietniu zeszłego roku, gdy na Torwarze mierzyła się z Chorwacją. Wtedy też jedno zwycięstwo dzieliło Polaków od barażu o Grupę Światową, ale biało-czerwoni nie dali rady ekipie z Bałkanów (1-3).