ATP Halle. Janowicz przegrał piątą rakietą na świecie

• piątek, 19 czerwca 2015
  • 4:6, 7:5, 3:6 - gem, set i mecz dla Nishikoriego. Janowicz sprawił mnóstwo problemów piątemu tenisiście w rankingu ATP, ale meczu nie był w stanie wygrać. Pierwszy set to była walka gem za gem aż do stanu 5:4, gdy Polak popełnił dwa błędy przy swoim serwisie. W drugim secie Janowicz się obudził, przejął kontrolę nad grą i rozstrzygnął set na swoją korzyść (7:5). Nishikori lepiej wytrwał trudy meczu, był skuteczniejszy w długich wymianach, przestał nabierać się na skróty Polaka i lepiej odbierał serwisy. Decydującego trzeciego seta wygrał 6:3.

• 4:6, 7:5, 3:5 Janowicz wygrywa swój gem serwisowy, choć zrobiło się gorąco, gdy roztrwonił prowadzenie 40:0. Grę na przewagi jednak rozstrzygnął na swoją korzyść.

• 4:6, 7:5, 2:5 Nishikori o gema od wygrania meczu. Japończyk pogonił kilka razy Janowicza po korcie i zwyciężył przy swoim podaniu. Teraz serwował będzie Polak.

• 4:6, 7:5, 2:4 Janowicz nie ma już nic do stracenia, więc ruszył do ataku. Skutecznie! Jest gem wygrany "na sucho".

• 4:6, 7:5, 1:4 Nishikori przerwał serię przegranych serwisów. Japończyk wygrał gem przy sowim podaniu do 15. Prowadzi z przewagą przełamania.

• 4:6, 7:5, 1:3 Trzecie przełamanie z rzędu. Nishikori piekielnie skupiony w odbiorze, świetnie czytał zamiary Polaka i od razu odpowiadał kontrami.

• 4:6, 7:5, 1:2 Strata przełamania odrobiona przez Janowicza. W pięknym stylu. W decydującej akcji świetnie wyciągnął serwis rywala, a potem rewelacyjnie minął Nishikoriego będącego przy siatce.

• 4:6, 7:5, 0:2 Janowicz przełamany. Nishikori przestał nabierać się na skróty Polaka, umiejętnie je broni, a potem kontruje. Janowicz też gorzej znosi długi wymiany.

• 4:6, 7:5, 0:1 Nishikori, jak w dwóch poprzednich setach, zaczyna od wygrania gema.

• 4:6, 7:5 - set dla Janowicza! Polak wykorzystał pierwszą piłkę setową w 12. gemie. Nishikori walczył, ale Japończyk na akcje Janowicza serwis - wolej nic poradzić nie mógł.

• 4:6, 6:5 Siódmego asa w meczu zaserwował Nishikori, a Janowicz w najważniejszych momentach jakby o ułamek sekundy spóźniony ale końcówka gema dla Polaka: Najpierw obronił dwie piłki setowe, a potem przy pierwszej sposobności przełamał podanie rywala. Jest szansa na wygranie seta z piątą rakietą męskiego tenisa!

• 4:6, 5:5 Niestety, Nishikori odrabia stratę przełamania. Japończyk cierpliwie czekał na szanse, które pojawią się przy serwisie Polaka i się doczekał.

• 4:6, 5:4 Nishikori wygrał swój gem serwisowy "na sucho".

• 4:6, 5:3 Janowicz spokojnie wygrywa swój gem serwisowy i jest blisko wygrania drugiego seta.

• 4:6, 4:3 Nishikori obronił dwie piłki na przełamanie, ale to Janowicz jest siłą napierającą. Polak wyciągał niesamowite piłki z linii bocznych, ale w końcówce Japończyk był po prostu skuteczniejszy.

• 4:6, 4:2 Co za gem Janowicza! Najpierw Polak na własne życzenie przegrywa 0:40 i musiał bronić się przed break pointami. I się obronił. Świetne zagranie po przekątnej dało mu remis po 40, Nishikori docenił to zagranie wyciągniętym kciukiem w górę. A potem Janowicz mocnym serwisem i celnymi strzałami blisko linii wygrał gema.

• 4:6, 3:2 Nishikori nie daje się rozpędzić Janowiczowi - odpowiada gemem serwisowym wygranym na sucho.

• 4:6, 3:1 Janowicz na fali. Trzeci gem wygrany z rzędu, Polak prowadzi w drugim secie z przewagą przełamania.

• 4:6, 2:1 Come on! Janowicz przełamuje Nishikoriego po raz pierwszy w meczu. Polak wykorzystał drugi break point. Najpierw Japończyk zaatakował i wyrzucił piłkę w aut, a w kolejnej akcji Janowicz popisał się pięknym dropszotem, piłka siadła na trawiastym korcie, Nishikori nie miał szans jej odbić.

• 4:6, 1:1 Janowicz nie dał się wytrącić z równowagi po trzech gemach z rzędu wygranych przez rywala. Wrócił do swojego mocnego serwisu, to przyniosło skutek i wygraną do 15.

• 4:6, 0:1 Niestety Nishikori na fali. Japończyk wygrał "na sucho" pierwszy gem drugiego seta przy własnym podaniu.

• 4:6 - set dla Nishikoriego. Trzeci as serwisowy Janowicza w meczu nie pomógł. Polak najpierw przegrał wymianę przy stanie 30:30, po tym jak Japończyk skutecznie poszedł do siatki. A w kolejnej akcji nie wytrzymał trudów męczącej wymiany. Po 21 uderzeniach z obu stron Janowicz nieczysto trafił w piłkę i wyrzucił ją na aut.

• 4:5 Nishikori wygrywa gem przy swoim podaniu i teraz pod presją będzie Janowicz. Nie może sobie pozwolić na przegranie serwisu, inaczej przegra mecz.

• 4:4 Bez przełamania ciągle w tym meczu, ale to dobrze, bo teraz serwował Janowicz. Polak wygrał gema do 30.

• 3:4 Nishikori dużo łatwiej wygrywa swoje gemy serwisowe niż Janowicz. Japończyk prowadził już 40:15, Polak straty odrobił, ale nie był w stanie przejąć inicjatywy.

• 3:3 Blisko dziewięć minut walki przy serwisie Janowicza. Polak obronił trzy break pointy, dwa razy serwował na zwycięstwo w gemie i za drugim razem zrobił to skutecznie.

• 2-3

Nishikori łatwo wygrywa gema do 15 i odzyskuje prowadzenie. Na razie bez przełamań.

• 2-2

Wydawało się, że Janowicz zostanie przełamany, ale Polak zdołał się obronić! To przede wszystkim zasługa jego świetnego i piekielnie mocnego serwisu.

• 1-2

Janowicz prowadził 30-15 po podwójnym błędzie serwisowym Nishikorego. Jednak wtedy trafił w siatkę i przegrał dwie kolejne piłki. Japończyk prowadzi 2-1.

• 1-1

Janowicz wyrównuje! Polak wygrał drugiego gema na przewagi. Zaliczył dwa asy serwisowe w decydujących momentach.

• 0-1

Nishikori wygrywa pierwszego gema do zera.

• Lepszy z tej pary zagra w półfinale z Andreą Seppim lub Gaelem Monfilsem.

• Zaczęło się! Serwuje Nishikori.

• Za to Janowicz wyeliminował Kolumbijczyka Alejandro Fallę. Pokonał go w trzech setach - 6:2, 5:7, 6:2.

• W poprzedniej rundzie Nishikori pokonał 7:5, 6:1 Niemca Dustina Browna.

• Zapraszamy na relację z ćwierćfinału turnieju ATP w Halle, w którym Jerzy Janowicz zagra z Kei Nishikorim, czyli piątym tenisistą na świecie.