Wygrane Linette, Janowicza i Radwańskiej [ZAPIS RELACJI]

Podsumujmy więc:

Do II rundy w Nottingham awansowały Magda Linette i Angieszka Radwańska.

W II rundzie w Stuttgarcie zagra Jerzy Janowicz.

W I rundzie z holenderskim s'Hertogenbosch odpadła Urszula Radwańska.

• W II rundzie Radwańska zagra z Christiną McHale z USA, 67. zawodniczką światowego rankingu.

• PILNE

6:0, 6:3, Gem set, mecz dla Radwańskiej!

• 6:0, 5:3 Drugi set trwa już ponad dwa razy dłużej niż ekspresowy pierwszy. Radwańska serwuje na wygranie meczu.

• 6:0, 5:2 Radwańska wygrała do 30 i do awansu do II rundy potrzebuje już tylko gema.

• 6:0, 4:2 Gema dla Kudriawcewej, ale Polce wystarczy już tylko kontrolować swój serwis.

• 6:0, 4:1 Przełamanie! Już chyba nic nie zatrzyma Radwańskiej.

• 6:0, 3:1 Radwańska potrzebowała czterech okazji, ale w końcu przełamała Rosjankę.

• 6:0, 2:1 Radwańska tym razem wygrała łatwo, do 15.

• 6:0, 1:1 Rosjanka wygrywa pierwszego gema, co publiczność nagradza burzą braw.

• 6:0, 1:0 Bardzo długi gem (15 minut!) grany na przewagi. W Nottingham wieje dość mocno, to utrudnia zawodniczkom dokładne zagrania.

• 6:0 Ekspresowy set dla Radwańskiej! Wygrała w 20 minut.

• 5:0 Tymczasem Agnieszka Radwańska wciąż nie oddała swojej rywalce nawet gema.

• PILNE

6:7, 6:4, 6:3 Janowicz awansował do II rundy w której zagra z rozstawionym z szóstką Philippem Kohlschreiberem.

• 6:7, 6:4, 5:3 Gem dla Browna do zera, teraz Polak serwuje na wygraną!

• 4:0 Drugie przełamanie! Kudriawcewa nie ma na razie nic do powiedzenia na korcie.

• 6:7, 6:4, 5:2 Janowicz pokazał mocne nerwy. Od stanu 0:40 wyciągnął gema.

• 3:0 Radwańska na razie nie ma z Rosjanką żadnych problemów.

• 6:7, 6:4, 4:2 Brown wygrał gema do zera.

• 2:0 Radwańska przełamała Rosjankę.

• 6:7, 6:4, 4:1 Janowicz wygrał gema do 30. Polak wciąż wydaje się niezagrożony.

• 1:0 A tymczasem Radwańska zaczęła mecz od wygrania swojego gema serwisowego.

• 6:7, 6:4, 3:1 Brown wygrał pierwszy gem w trzecim secie.

• W Nottingham słoneczne popołudnie, dużo lepsza pogoda niż w pochmurnych Stuttgarcie. Radwańska już się rozgrzewa na korcie.

• 6:7, 6:4, 3:0 Janowicz wygrał gema do 15. Oby utrzymał przewagę już do końca meczu.

• 6:7, 6:4, 2:0 Czwarty gem z rzędu dla Janowicza! Brown znów poszedł do siatki, choć zazwyczaj kończy się to punktem dla Polaka. Tak było i tym razem.

• 6:7, 6:4, 1:0 Długi gem dla Janowicza. Brown miał trzy szanse na przełamanie, ale Polak się obronił.

• PILNE

6:7, 6:4 Przełamanie i set dla Janowicza!

• 6:7, 5:4 W odpowiedzi gem wygrany przez Janowicza do zera.

• 6:7, 4:4 Polak miał dwie okazje na przełamanie, ale po długim gemie na przewagi lepszy Brown.

• Johanna Konta pokonała Magdalenę Rybarikovą 6:3, 6:3. Agnieszka Radwańska może się już szykować do meczu z Ałłą Kudriawcewą.

• 6:7, 4:3 Janowicz zaczął od błędu przy serwisie i 0:30, ale potem wygrał cztery kolejne punkty.

• 6:7, 3:3 Tym razem gem na przewagi, ale Polak bez szans na przełamanie.

• 6:7, 3:2 Serwujący zawodnicy stracili dotąd w drugim secie po jednym punkcie, a jesteśmy już po pięciu rozegranych gemach.

• 6:7, 2:2 Brown się rozstrzelał z serwisu. As za asem.

• 6:7, 2:1 Trzeci kolejny gem do zera. Mało jest wymian w tym meczu, głównie strzały.

• 6:7, 1:1 Brown odpowiada równie łatwo, też wygrywa do zera.

• 6:7, 1:0 Janowicz zaczął drugiego seta od gema do zera.

• Tymczasem w Nottingham Agnieszka Radwańska czeka na zakończenie meczu Johanna Konta - Magdalena Rybarikova (6:3, 1:2...).

• 6:7 (5-7) Niestety, po 49 minutach Janowicz przegrywa pierwszego seta ze 104. na świecie Brownem.

• 6:6 (4-4) Brown zagrał już ósmego asa, który daje mu czwarty punkt.

• 6:6 (3-3) Remis, serwuje Janowicz.

• 6:6 A więc o losach seta zadecyduje tie-break.

• 5:6 Janowicz miał jedną szansę na przełamanie, ale jej nie wykorzystał.

• 5:5 Janowicz tym razem łatwiej, do 15.

• 4:5 Brown znów na prowadzeniu. Niemiec wykorzystuje słabszą grę Janowicza, przestał się mylić tak często jak na początku i skutecznie punktuje.

• 4:4 Brown zaczął trafiać naprawdę świetne uderzenia. Po zagraniu w róg kortu odrabia straty.

• PILNE

4:3 Janowicz przełamał do zera!

• 3:3 Bardzo długi gem, Brown miał trzy szanse na przełamanie, ale Polak wszystkie obronił.

• 2:3 Trzeci kolejny wygrany gem Browna, do 15.

• 2:2 Brownowi w końcu wszedł strzał, potem Janowicz popełnił dwa błędy serwisowe i mamy powrotne przełamanie.

• 2:1 Gem dla Browna. NA razie szybka gra, mało dłuższych wymian.

• 2:0 Brown sporo ryzykuje, ale na razie nie trafia. Polka zaczyna od asa i pewnie wygrywa gema.

• 1:0 Janowicz zaczął od przełamania! Rywal próbował zagrywać skróty, ale Janowicz dwa razy dobrze wyczytał jego intencje.

• Zaczynają! Serwuje Brown.

• 2:6, 4:6 Radwańska w drugim secie prowadziła 4:2, ale ostatecznie przegrała 4:6 i odpada w I rundzie.

• 2:6, 4:5 Radwańska przełamana, Beck będzie serwować na wygraną.

• Dustin Brown i Jerzy Janowicz już na korcie, trwa rozgrzewka.

Dustin Brown

• 2:6, 4:4 Beck wyrównała stan drugiego seta. Niemka wciąż jest dużo bardziej regularna w serwisie, w drugim secie tylko 55 procent pierwszych podań Polki trafia w kort.

• 2:6, 4:3 Niemka znów od razu odrabia stratę przełamania...

• PILNE

2:6, 4:2 Radwańska przełamała rywalkę do zera!

• 2:6, 3:2 Radwańska wygrała trzeciego gema w I secie.

• Tymczasem w Stuttgarcie Tommy Haas pokonał Michaiła Kukuszkina i wkrótce na korcie pojawi się Jerzy Janowicz. W I rundzie zagra z Dustinem Brownem, Niemcem pochodzącym z Jamajki.

• W jedynym do tej pory bezpośrednim meczu Urszula Radwańska pokonała Beck 6:3, 6:1 w I rundzie w Miami w 2013 roku.

• 2:6, 2:2 Beck znów do 15.

• 2:6, 2:1 Szybkie przełamanie powrotne, Niemka wygrała gema do 15...

• PILNE

2:6, 2:0 Przełamanie dla Polki! Pierwsze w meczu.

• 2:6, 1:0 Radwańska wygrywa pierwszego gema drugiego seta do zera.

• 2:6 Radwańska miała pierwsze break-pointy w meczu, prowadziła 40:15, ale rywalka odwróciła losy gema i wygrała pierwszego seta w 34 minuty.

• 2:5 Radwańska wybroniła trzy break-pointy od stanu 0:40, ale ostatecznie przegrała gema po grze na przewagi.

• 2:4 Beck nie dała jeszcze Radwańskiej okazji do przełamania. Wygrała gema do 30.

• 2:3 Znów było 15-40 przy serwisie Radwańskiej, ale Polka tym razem się wybroniła.

• 1:3 Beck wygrywa swój serwis do 30. Niemka na razie trafia pierwszym serwisem ze skutecznością 90 procent.

• 1:2 Niestety, Niemka przełamała serwis Polki.

• Przypomnijmy, że w trakcie Rolanda Garrosa pokonała Agnieszkę Radwańską i Paulę Kanię. Czy młodsza z sióstr Radwańskich odegra się za rodaczki?

• 1:1 Beck szybko odpowiada gemem wygranym do zera.

• 1:0 Pierwszy gem dla Radwańskiej, Polka wygrała do 15.

• Zaczyna się spotkanie Urszuli Radwańskiej z Anniką Beck w I rundzie w holenderskim s-Hertogenbosch.

• Dziękujemy za emocje związane z grą Magdy Linette. Z naszą relacją wracamy po godz. 15, gdy do gry będą się szykować siostry Radwańskie (Agnieszka w Nottingham, Urszula w s'Hertogenbosch) oraz Jerzy Janowicz (w Stuttgarcie).

• Magda Linette (WTA 102) pokonała Danielę Hantuchovą (WTA 72) w pierwszej rundzie turnieju w Nottingham na kortach trawiastych. Polka wygrała w trzech setach 6:2, 4:6, 7:6 (7-4). Jej kolejną rywalką będzie Amerykanka Lauren Davis.

• 6:2, 4:6, 7:6 - gem, set i mecz dla Linette Polak wygrała tie break 7-4, dwukrotnie przełamując serwis rywalki.

• 6:2, 4:6, 6:6 No i mam y tie break. Linette nie potrafiła wywrzeć presji swoim serwisem, Hantuchova od razu przeszła do kontrataku i zepchnęła Polkę do głębokiej defensywy.

• 6:2, 4:6, 6:5 Ufff. Linette przełamuje serwis Hantuchovej przy drugiej próbie, wcześniej obroniła dwie szanse rywalki na wygraną gema. Będzie teraz serwować na wygraną w meczu.

• 6:2, 4:6, 5:5 Były dwa przełamania przewagi, nie ma żadnego. Hantuchova wygrała trzy gemy z rzędu, w ostatnim miała też troszkę szczęścia, bo piłka zatańczyła na siatce, a Linette nie zdołała do niej dobiec.

• 6:2, 4:6, 5:4 Hantuchova wygrywa gem serwisowy do zera, zwycięża w drugim gemie z rzędu. Linette w przerwie prosi o konsultację trenera.

• 6:2, 4:6, 5:3 Hantuchova nie składa broni, jedno przełamanie odrobione. Znów zaczęła rozrzucać Linette po korcie, a ta biegając za piłką nie ma szans na to, by skutecznie odegrać. Ma jednak dwa gemy zapasu.

• 6:2, 4:6, 5:2 I jest kolejne przełamanie dla Linette! Polka przejęła inicjatywę i będzie teraz serwować na zwycięstwo w meczu.

• 6:2, 4:6, 4:2 Linette obroniła dwa break pointy, potem zaserwowała asa i wygrała wymianę - prowadzi już 4:2 z przewagą przełamania.

• 6:2, 4:6, 3:2 Linette znów przełamuje Hantuchovą. Polka wykorzystała drugą możliwość w gemie. Trzeci set jak na razie najbardziej zacięty, sporo błędów z obu stron.

• 6:2, 4:6, 2:2 Hantuchova odrobiła stratę przełamania. Słowaczka rozrzuciła Linette po korcie, Polka nie nadążała za bieganiem wzdłuż linii.

• 6:2, 4:6, 2:1 Wreszcie! Linette przełamuje serwis Hantuchovej. Polka szybko osiągnęła przewagę, wygrała trzy punkty z rzędu, a potem wygrała gem przy drugiej szansie na przełamanie.

• 6:2, 4:6, 1:1 Linette wymęczyła tego gema. Polka lepiej serwowała, popisywała się asami, ale grała strasznie nierówno w dłuższych wymianach. Obroniła dwa break pointy, gem wygrała przy drugiej okazji.

• 6:2, 4:6, 0:1 Zły początek trzeciego seta w wykonaniu Linette. Hantuchova nabrała pewności siebie, wygrała trzeci gem z rzędu.

• 6:2, 4:6 - będzie trzeci set! Linette przegrała dwa gemy z rzędu, głównie po własnych błędach, gdy zagrywała za mocno za końcową linię. Hantuchova złapała rytm i wróciła do gry.

• 6:2, 4:5 Linette wyrzuciła trzy piłki w aut, Hantuchova wygrała gem przy swoim podaniu.

• 6:2, 4:4 Najpierw obie nie były w stanie wygrać swojego własnego podania, teraz nie mogą przełamać. Linette wygrywa swój serwis do zera. Przed nią bardzo ważny gem. Jeśli przełamie Hantuchovą, będzie w doskonałej sytuacji w meczu.

• 6:2, 3:4 Hantuchova wygrywa zacięty gem dość szczęśliwie, w ostatniej akcji Linette przy returnie uderzyła krawędzią rakiety.

• 6:2, 3:3 Linette wygrała drugiego gema z rzędu, ale pierwszego w tym secie przy własnym podaniu. Polka zaczyna przejmować inicjatywę, znów to ona popełnia mniej błędów.

• 6:2, 2:3 W drugim secie trwa walka na przełamania. Linette przegrała dwa swoje podania, ale wygrała dwa dwa przy serwisie rywalki.

• 6:2, 1:3 Hantuchova po raz drugi w secie przełamuje serwis Linette, ma przewagę przełamania.

• 6:2, 1:2 Jest odpowiedź Linette! Świetny gem przy serwisie rywalki, wykorzystany drugi break point.

• 6:2, 0:2 Niestety początek drugiego seta podobny do pierwszej partii. Dwa gemy z rzędu wygrane przez Hantuchovą.

• 6:2, 0:1 Hantuchova puściła pierwszy set w niepamięć i teraz ona nadaje ton grze. Szybko zdobyła trzy punkty z rzędu, kontrolowała sytuację.

• 6:2 - set dla Linette. Najbardziej zacięty gem pierwszego seta. Hantuchova zaczęła bronić zaciekle, obroniła dwie piłki setowe, ale w końcówce zaczęła się mylić - dwa razy wyrzuciła piłkę na aut i przegrała gema i seta.

• 5:2 Linette wygrywa piąty gem z rzędu, po raz trzeci przełamuje serwis Hantuchovej. Rywalka nie ma pewności w serwisie, a Polka przeszła do ataku. Kolejny gem wygrany do zera!

• 4:2 Hantuchova się rozsypała, Linette na tym korzysta. Napiera bez ustanku, teraz gem przy własnym serwisie wygrała do zera. Brawo!

• 3:2 Linette wygrywa trzeci gem z rzędu! Po raz drugi przełamuje podanie Hantuchovej. W Nottingham nad trawiastymi kortami pochmurno, a do tego wieje.

• 2:2 Linette coraz lepiej radzi sobie na korcie. Wygrywa swój pierwszy gem serwisowy. Próbuje różnych sztuczek na Hantuchovą, gra skróty za siatkę, ale i wchodzi w wymiany z głębi kortu.

• 1:2 Wreszcie lepszy tenis ze strony Linette i od razu odrabia stratę przełamania!

• 0:2 Linette dość łatwo przegrała trzy pierwsze piłki, Hantuchova od razu przechodziła do ataku i punktowała. Linette z presją rywalki najlepiej sobie nie poradziła.

• 0:1 Pierwszy gem dla Hantuchovej. Słowaczka dobrym pierwszym serwisem ustawiała sytuację na korcie. Linette na początku bojaźliwie, ale potem zagrała odważniej i zdobyła dwa punkty.

• Gramy! Pierwsza serwuje Hantuchova.

• Linette i Hantuchova są już na korcie. Właśnie trwa rozgrzewka.

• Naszą relację zaczynamy od pojedynku Linette z Hantuchową. Polka w rankingu WTA zajmuje 102. lokatę, Słowaczka jest 72., ale od tygodni szuka formy. Swój ostatni singlowy mecz wygrała w marcu.