WTA Doha. Agnieszka Radwańska przegrała z Venus Williams [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 26 lutego 2015
  • KONIEC MECZU

Niestety, po trwającym dwie godziny i 19 minut zaciętym meczu Agnieszka Radwańska przegrała z Venus Williams 4:6, 6:1, 3:6. Amerykanka w półfinale zmierzy się z Wiktorią Azarenką lub Karoliną Woźniacką.

• PILNE

6:4, 1:6, 6:3 GEM, SET, MECZ! Williams w półfinale!

• 6:4, 1:6, 5:3 Polka wciąż walczy. Wygrała swój serwis dopiero drugi raz w tym secie. Czy stać ją na odrobienie strat?

• 6:4, 1:6, 5:2 Radwańska przełamała do zera. Czy Williams nie ma już sił by serwować?

• 6:4, 1:6, 5:1 Jednak Williams, szanse Radwańskiej na wygrane spadają.

• 6:4, 1:6, 4:1 Kolejny dłuuuugi gem. Obie kilkukrotnie mogły już go rozstrzygnąć na swoją korzyść.

• 6:4, 1:6, 4:1 Znów strzał za strzał, obrona za obronę. Piłka na przełamanie dla Polki, znów niewykorzystana. Po długiej walce gem dla Williams.

• 6:4, 1:6, 3:1 Williams przełamała. Wyszła na prowadzenie 40:15 i Radwańska nie zdołała odrobić strat.

• 6:4, 1:6, 2:1 Znów długa gra na przewagi, znów piłka na przełamanie dla Radwańskiej, ale ostatecznie górą Amerykanka. Od początku drugiego seta tylko dwa z 10 gemów nie skończyły się grą na przewagi.

• 6:4, 1:6, 1:1 Na przewagi wygrywa tym razem Radwańska. 34-letnia Williams imponuje kondycją. To jej trzeci trzysetowy mecz w Dausze, wczoraj spędziła na korcie trzy godziny z Czeszką Barborą Zahlavovą-Strycovą.

• 6:4, 1:6, 1:0 Kolejny długi gem na otwarcie trzeciego seta.Toczy się gra na przewagi, tenisistki są już na korcie półtorej godziny. Williams górą, choć Radwańska mogła ją przełamać.

• PILNE

6:4, 1:6 Radwańska pięknie trafiała w narożniki kortu i pewnie zakończyła seta. Czy w decydującym będzie równie skuteczna?

• 6:4, 1:5 Znów długa i zażarta wymiana, którą Radwańska potrafiła wyczekać i wygrać. Polka powoli zyskuje psychiczna przewagę. Wygrała trzeciego kolejnego gema i jest o krok od skończenia seta.

• 6:4, 1:4 Co za wymiana! Radwańska zagrała kończącą wydawało się piłkę, ale Williams po szalonej defensywie wróciła do gry, po to, by w końcu zepsuć piłkę przy siatce. Polka wygrała swoje podanie i jest bliżej wygrania tego seta.

• 6:4, 1:3 Świetny gem Radwańskiej! Polka wreszcie sprawiała wrażenie opanowanej i panującej nad grą. Wykonała kilka ładnych ataków, przejęła inicjatywę.

• 6:4, 1:2 W TVP Sport pokazano grafikę ilustrującą gdzie zagrywa piłkę Venus Williams. Zaledwie 13 procent piłek zagrywa na środek, co pokazuje, jak panuje nad grą.

• 6:4, 1:2 Niestety, Radwańska szybko straciła przełamanie. Polka nie potrafiła obronić swojego serwisu, przegrała po długiej walce na przewagi.

• 6:4, 0:2 Williams zachwyca momentami precyzją uderzeń i zmysłem taktycznym w rozgrywaniu akcji. Radwańska popisała się z kolei atakiem w linię i miała piłkę na przełamanie. Odpowiedź Amerykanki była piorunująca, potężny serwis. Polka dostała jednak jeszcze dwie szanse i za trzecim razem przełamała rywalkę.

• 6:4, 0:1 Radwańska zaczęła od dwóch skutecznych serwisów, ale potem znów miała kłopoty. Przy stanie 40:40 Polka ruszyła do siatki i to przyniosło jej punkt, ale gema wygrała dopiero po dłuższej grze na przewagi.

• PILNE

6:4 Radwańska nawiązała walkę, było kilka dłuższych wymian i z 0:30 Polka doszła na 30:30. Wówczas jednak Williams świetnie zaserwowała i miała piłkę setową. Amerykanka zagrała w aut, ale po chwili wypracowała sobie drugą szansę i ją wykorzystała, w czym pomogła jej Radwańska, zagrywając minimalnie w aut.

• 5:4 Świetne zagranie przy siatce, z takich Radwańska słynie! Łatwy gem dla Polki.

• 5:3 Williams przejmuje inicjatywę w wymianie i skutecznie atakuje przy linii, to częsty obrazek z tego meczu. Radwańskiej nie pomogła rozmowa z trenerem Wiktorowski. Polka jest rozdrażniona, po zepsutej piłce na jej twarzy pojawił się charakterystyczny grymas.

• 4:3 Przy swoim serwisie Radwańska bezbłędna. Gem do 15. Czas na przełamanie?

• 4:2 Niestety, trudno przełamać rywalkę, jeśli robi się tyle błędów. Radwańska więcej ryzykuje, ale nie zawsze to się opłaca. Zakończyła gema zagraniem w siatkę i w kolejnej akcji - w aut.

• 3:2 Bardzo dobry gem serwisowy Polki. Wygrała do 15, zagrała nawet asa. Oby tak dalej.

• 3:1 Aj, było blisko. Radwańska już się oficjalnie obudziła. Postraszyła rywalkę, miała nawet break pointa. Ale wciąż nie może się równać z Williams w wygrywających zagraniach. Przegrywa w tym elemencie aż 1:10.

• 2:1 No wreszcie odrobinę lepszy gem Polki. Wygrała do 15, ale mocno pomagała jej Amerykanka, która popełniła trzy niewymuszone błędy.

• 2:0 Radwańskiej wciąż nie ma na korcie. Tzn. jest, ale nie jest sobą. Gra zbyt lekko, zbyt przewidywalnie i za często się myli. A do dobrych zagrań Williams nawet nie próbuje dobiegać. Znów kończy gema zagraniem w siatkę. Przegrała do 30.

• 1:0 Fatalny początek Radwańskiej! Na dzień dobry została przełamana do zera! Williams dobrze returnowała, a Polka jeszcze jakby nieobecna. Ostatnią piłkę zagrała w siatkę.

• GRAJĄ!

• Panie już wychodzą na kort. Za niedługo startujemy!

• Mecz jeszcze się nie rozpoczął. Wystartowała za to nasza sztafeta na MŚ w Falun. Relacja na żywo TUTAJ.

• Zapraszamy na starcie Agnieszki Radwańskiej z Venus Williams w ćwierćfinale turnieju w Doha. Będzie to dla Polki okazja do rewanżu, bo przegrała z Amerykanką w IV rundzie tegorocznego Australian Open.