WTA w Sydney. Agnieszka Radwańska odpadła w II rundzie [ZAPIS RELACJI]

• wtorek, 13 stycznia 2015
  • WTA w Sydney. Porażka Radwańskiej na oczach Navratilovej

Agnieszka Radwańska (6 WTA) odpadła w II rundzie turnieju na twardych kortach w Sydney. Polka przegrała z Hiszpanką Garbine Muguruzą (24 WTA) 6:3, 6:7 (4-7), 2:6. Po raz pierwszy na korcie towarzyszyła Radwańskiej Martina Navratilova.

• Statystyki spotkania:

• PILNE

2:6 KONIEC MECZU! Muguruza wygrywa ostatniego gema do 15, a cały mecz 2:1. Kończy rywalizację dwoma asami. Niestety Martina Navratilova nie przyniosła dziś Polce szczęścia, ale z drugiej strony - mogła zaobserwować, co należy poprawić w grze Radwańskiej. Ćwierćfinał turnieju w Sydney bez Polki.

• Hiszpanka ma dwie piłki meczowe.

• 2:5 Niestety, jest bardzo źle. Radwańska po raz trzeci przełamana w tym secie. Hiszpanka wykorzystała trzecią szansę na przełamanie. O ćwierćfinał w Sydney będzie bardzo trudno.

• 2:4 Muguruza wygrywa swoje podanie do zera, kończy wszystko dziewiątym w meczu asem.

Wydarzenia na korcie komentuje Jakub Ciastoń, tenisowy ekspert "Gazety Wyborczej" i Sport.pl:

• 2:3 Radwańska wygrywa swój pierwszy gem serwisowy w tym secie. Ale z kłopotami - rywalka miała jednego break pointa. Z pomocą Polce przyszedł serwis. Na koniec Hiszpanka dwa razy wyrzuciła piłkę w aut.

• 1:3 Pierwszy wygrany gem serwującej w tym secie. Hiszpanka zaczęła biegać do siatki, raz została skarcona, ale taktyka i tak się opłaciła. Wygrała gema do 30.

• 1:2 Nie jest dobrze, kolejne przełamanie. Polce nie pomaga 63 proc. skuteczność pierwszego serwisu. Ofensywna gra Hiszpanki sprawia jej ogromne kłopoty.

• 1:1 Na szczęście Radwańska odpowiada rywalce przełamaniem na przełamanie. I znów jest remis.

• 0:1 Sydney, mamy problem! Przerwa źle wpłynęła na grę Polki, została przełamana na początku tej trzeciej partii, miała kłopoty z ustawieniem. Radwańska wygląda na zdeprymowaną - nie pomagają jej głośne okrzyki hiszpańskich kibiców.

• Mała przerwa przed trzecim setem. Hiszpanka poprosiła o pomoc masażystkę. Czas wykorzystał trener Wiktorowski na udzielenie wskazówek. Zauważył, że z jednej strony mocno wieje wiatr. Nakazał swojej podopiecznej ryzykować mocniejsze uderzenia, gdy gra z wiatrem.

• 4-7 I kolejne nieudane dojście do siatki Radwańskiej. Muguruza mija i wygrywa drugiego seta 7:6!!!

• 4-6 Kapitalne minięcie Muguruzy!

• 4-5 Muguruza w aut.

• 3-5 Znakomite zagrania wzdłuż linii Muguruzy. Mamy problem!

• 3-4 Niestety, Radwańska trafia w siatkę.

• 3-3 Sytuacja opanowana! Muguruza wyrzucę piłkę w aut i mamy remis.

• 1-3 Muguruza popisuje się mocnym returnem, a po chwili asem i odskakuje Polce!

• 6:6 Dobra odpowiedź Radwańskiej, wygrywa również do zera i mamy tie-breaka!

• 5:6 Radwańska znów musi gonić. Tym razem Hiszpanka dużo pewniej przy serwisie. Wygrała gema do zera.

A oto Navratilova, która pierwszy raz sekunduje Polce.

• 5:5 Muguruza bez szans przy świetnym podaniu Radwańskiej. Gem do zera. Polka ma 78 proc. skuteczności pierwszego podania, a rywalka tylko 37 proc.

• 4:5 Muguruza znów na prowadzeniu. Wygrała gema pewnie do 15. Teraz Polka nie może dać się przełamać!

• 4:4 Ufffffffff.... To mógł być kluczowy moment meczu. Radwańska przegrywała przy własnym podaniu 0:40, ale zdołała wygrać trzy kolejne długie wymiany. Kolejną akcję znów wygrała Hiszpanka, która miała czwartego break pointa, ale wyrzuciła piłkę w aut. W końcu Polce z pomocą przyszedł dobry serwis i mamy remis!

• 3:4 Straty odrobione! Hiszpanka bardzo pomogła Polce - fatalnie serwowała. Ma już na swoim koncie pięć podwójnych błędów serwisowych. Prosi trenera o konsultację.

• 2:4 Uff... Radwańska wciąż w grze. Coraz trudniej wygrywa jej się wymiany, ale dała radę zwyciężyć w tym gemie do 30. Zakończyła go efektowną zmyłką. Zamarkowała uderzenie po linii a zagrała w przeciwległy narożnik.

• 1:4 Muguruza wyraźnie się rozkręciła, wygrała podanie do 15. Radwańska zaczęła grać słabiej od początku poprzedniego gema, kiedy sędzia nie zauważyła wyraźnego autu Hiszpanki. Polka była zła, ale nic nie mogła zrobić, na tym korcie nie ma challenge'a.

• 1:3 Niestety, Muguruza przełamuje Radwańską. Wykorzystała pierwszego break pointa. Polka zagrała tego gema słabiej, zakończyła go zagraniem w siatkę. Oby to był tylko mały wypadek przy pracy.

• 1:2 Radwańska mogła przełamać Hiszpankę - miała jednego break pointa. Ale Muguruza obroniła się asem. Może uda się następnym razem?

• 1:1 Lepszy gem Hiszpanki przy podaniu Radwańskiej, ale i tak zdołała wygrać tylko dwie wymiany. Polka jest niemal bezbłędna przy własnym podaniu. Wygrała 77 proc. wymian, gdy serwowała.

• 0:1 Muguruza rozpoczyna drugi set od prowadzenia. Wygrała gema do 30, kończąc go efektownym mocnym zagraniem w okolice linii. Ale najlepsza była długa wymiana przy stanie 40:15, Polka wygrała ją choć była już w rozpaczliwej sytuacji. "Przeczytała" grę, zdołała dobiec do siatki i odbiła tak, że nie było co "zbierać". Taką Radwańską kibice uwielbiają.

• 6:3 PIERWSZY SET DLA RADWAŃSKIEJ! Kolejny doskonały gem serwisowy Polki, w której dała wygrać rywalce zaledwie jedną wymianę. Miała dwie piłki setowe, wykorzystała już pierwszą, znakomitym podciętym uderzeniem wzdłuż linii.

• 5:3 Muguruza nie poddaje się. Bardzo dobry gem Hiszpanki wygrany do zera. Polka tym razem bez szans, została rozstrzelana po korcie.

• 5:2 Doskonale! Polka przegrywa tylko jedną wymianę. W sumie po własnym podaniu wygrała 16 z 20 akcji.

• 4:2 Tak jest! Radwańska wykorzystuje pierwszego w tym meczu break pointa i przełamuje rywalkę! Kluczem był fantastyczny return przy stanie 40:40. Zdołała sięgnąć mocno wyrzucający serwis i w dodatku zagrała tak, że Hiszpanka mogła tylko podziwiać to odbicie. W kolejnej akcji Muguruza zagrała w aut.

• 3:2 Radwańska tym razem wygrywa swoje podanie do 30. Popełniła jeden podwójny błąd serwisowy. W sumie przy własnym podaniu przegrała do tej pory dopiero cztery akcje. Zakończyła gema asem.

• 2:2 Wciąż bez przełamań, choć Muguruza pomagała Polce jak mogła - popełniła dwa podwójne błędy serwisowe. Ale gdy już zaserwowała, Radwańska nie miała wiele do powiedzenia. Gema zakończyło zagranie polskiej tenisistki w siatkę.

• 2:1 Kolejny świetny gem serwisowy Radwańskiej - tym razem wygrała go do zera. Skuteczność pierwszego serwisu spadła do 66 proc. Ale Hiszpanka i tak miała ogromne problemy z odbijaniem jej podań.

• 1:1 Hiszpanka nie będzie łatwą przeciwniczką. Posyła bomby na stronę Polki, a jedną z nich zakończyła gema, którego wygrała do 30. Polka popełniła w tym gemie jeden niewymuszony błąd - zagrała w dość prostej sytuacji w siatkę. Ale ogólnie nie ma powodów do niepokoju.

• 1:0 Bardzo dobry początek Radwańskiej. Miała świetny serwis - 100 proc. skuteczności pierwszego podania. Prowadziła już 40:0, ale Hiszpanka zdołała w czwartej akcji zagrać dobry return. W kolejnej rywalka znów była bez szans.

• ZACZYNAMY! Agnieszka serwuje.

• A w sztabie trenerskim Polki po raz pierwszy Martina Navratilova! Siedzi obok Tomasza Wiktorowskiego.

• Zawodniczki już się rozgrzewają. Tak dziś prezentuje się Agnieszka.

• Mecz powinien się rozpocząć za ok. 10 minut.

• Tenis. Między Sydney a Melbourne z Martiną Navratilovą

Agnieszka Radwańska zrewanżowała się Francuzce Alize Cornet za ostatnie dwie porażki i zwyciężyła w I rundzie w Sydney 6:3, 6:2. We wtorek do sztabu trenerskiego Polki ma dołączyć Martina Navratilova. Bukmacherzy nie wierzą, że ich współpraca da efekt już podczas Australian Open.

• Agnieszka Radwańska sezon WTA zaczęła od wygranej w pierwszej rundzie turnieju w Sydney z Francuzką Alize Cornet 6:3, 6:2. O III rundę Polka zagra z Hiszpanką Garbine Muguruzą.Pochodząca z Wenezueli Hiszpanka gra ofensywny tenis, ale w ostatnim tygodniu nie trenowała. Z turnieju w Brisbane wycofała się z powodu kontuzji kostki. A Polka jest w gazie. Z Jerzym Janowiczem wygrała Puchar Hopmana.