ATP World Tour Finals. Kubot i Lindstedt w półfinale [ZAPIS RELACJI]

• środa, 12 listopada 2014
  • Łukasz Kubot w parze z Robertem Lindstedtem awansowali do półfinału turnieju masters w Londynie. W drugim grupowym meczu pokonali rozstawioną z trójką austriacko-brazylijską parę Peya-Soares 6:4, 3:6, 10-6.

• 6:10 - jest awans do półfinału! Kubot wygrywa decydującą piłkę przy siatce i wygrywa dla polsko-szwedzkiej pary super tie break!

• 6:9 Tylko jeden punkt zdobyty przy serwisie Lindstedta nie był kosztowny. Wszystko dlatego, że podwójny bład serwisowy zaliczył Soares.

• 4:7 Peya odgrywa się serwisem. Brazylijczyk i Austriak bronią własnego podania.

• 2:7 Świetny Kubot. Dwa mocne serwisy, dwa punkty dla polsko-szwedzkiej pary. Półfinał masters jest naprawdę blisko.

• 2:5 Soares serwował i dwa punkty dla rywali. Najpierw podania nie odebrał Kubot, potem Polek nie zrozumiał się z Lindstedtem. Ale zaliczka jest znaczna.

• 0:5 Dwa dobre serwisy Lindstedta i dwa kolejne punkty dla polsko-szwedzkiej pary.

• 0:3 Świetny return Kubota po przekątnej, a potem podobne zagranie Lindstedta. Świetny początek super tie breaka.

• 0:1 Dobry serwis Kubota i jest pierwszy punkt dla polsko-szwedzkiej pary.

• Przed nami super tiebreak! Lindstedt przystępuje do partii z drobną kontuzją uda. Pierwszy serwuje Kubot.

• 6:3 - będzie super tiebreak Soares zniszczył zagrywką Kubota i Lindstedta. Był najlepszy na korcie w drugim secie, a polsko-szwedzka para szybko straciła rytm i do końca seta go nie odzyskała.

• 5:3 Skuteczny serwis Kubota, Polak popisał się też ładnymi zagraniami za siatkę i jest wygrany gem do 15. Teraz rywale serwują na zwycięstwo w secie.

• 5:2 Coraz więcej wskazuje, że będziemy mieli supertiebreak. Peya-Soares swojego podania nie oddają, wygrywają swój gem serwisowy i są bliscy zwycięstwa w d drugim secie.

• 4:2 Lindstedt poprawił serwis, popisał się dwoma wolejami i jest wygrany gem. Trzeba jeszcze odrobić przewagę przełamania.

• 4:1 Kolejny gem dla pary Peya-Soares. Kubot z Lindstedtem ugrali znów tylko punkt. Stracili kompletnie rytm z pierwszej partii i odzyskać go nie mogą.

• 3:1 Wreszcie lepsza wiadomość z Londynu. Kubot serwuje i jest wygrany gem. Polak zakończył asem. Ale to rywale mają przewagę przełamania.

• 3:0 Dobrze nie jest. Kubot z Lindstedtem ugrali jeden punkt i przegrywają w drugim secie już 0:3.

• 2:0 Niestety. Niezbyt dobry początek drugiego seta w wykonaniu polsko-szwedzkiej pary. Serwis Lindstedta nie tak dobry jak w pierwszej części meczu, rywale zaczęli lepiej odbierać i stąd problemy.

• 1:0 Dobry serwis Soaresa na Kubota w decydującym momencie pierwszego gema w drugim secie. Austriacko-brazylijska para zaczęła drugą partię od wygrania swojego serwisu.

• 4:6 - pierwszy set dla pary Kubot - Lindstedt. Szwed rozbił rywali serwisem, pierwszego seta zakończył asem, a rywale nie ugrali nawet punktu. Mecz zaczął się rewelacyjnie. Do półfinału maseters brakuje już tylko seta.

• 4:5 Podwójny błąd serwisowy Austriaka bez konsekwencji. Kubot i Lindstedt mieli dwie piłki setowe, ale obie zmarnowali. Przy decydującym punkcie na siatce piłkę miał Lindstedt, ale nie przebił jej na drugą stronę kortu.

• 3:5 Kubot na zagrywce i gem wygrany do zera! Polak i Szwed są o krok od wygrania pierwszego seta.

• 3:4 Gem dla pary brazylijsko-austriackiej po przyzwoitym serwisie Soaresa.

• 2:4 Na razie set układa się po myśli Kubota i Lindstedta. Lindstedt regularny na zagrywce, ale polsko-szwedzka miała problemy przy siatce. Rywale doprowadzili do stanu po 40, ale w decydującym momencie piłkę przegrali.

• 2:3 Austriak i Brazylijczyk zaczęli lepiej zagrywać. Gema wygrali pewnie, ale Kubot z Lindstedtem mają przewagę przełamania.

• 1:3 Kubot na zagrywce. Miał problem, żeby wstrzelić się z pierwszym serwisem, ale rywale nie byli w stanie odbierać nawet jego drugich podań. Gema zakończył asem.

• 1:2 Soares lepiej zagrywał od Peyi i tym razem brazylijsko-austriacka para obroniła swoje podanie. Kubot z Lindstedtem utrzymują jednak przewagę przełamania.

• 0:2 Dobry gem serwisowy Linstedta. Dzięki zagrywce Szwed i Polak wygrali dwie pierwsze piłki i taką przewagę utrzymali. Rywale mają problem z odbiorem piłki.

• 0:1 Kubot z Lindstedtem zaczęli dobrze. Mieli dwie piłki na przełamanie, rywale odrobili straty, ale tylko na chwilę - polsko-szwedzka para wygrała akcję przy stanie 40:40 i objęła prowadzenie w meczu.

• Gramy!

• Rozgrzewka powoli dobiega końca. Spotkanie od serwisu zaczną Austriak i Brazylijczyk.

• Obie pary już na korcie. Za kilka minut rozpoczynamy mecz o awans do półfinału.

• Jak zaczęli masters Kubot z Lindstedtem? Rewelacyjnie!

ATP World Tour Finals. Mocne otwarcie Kubota

Łukasz Kubot i Szwed Robert Lindstedt wywołali sensację, pokonując w pierwszym meczu kończącego sezon turnieju ATP World Tour Finals w Londynie amerykańskich braci Boba i Mike'a Bryanów 7:6 (7-3), 6:3.

• Polsko-szwedzka para do awansu do półfinału turnieju w Londynie potrzebują wygranej w dzisiejszym meczu. Wszystko dzięki braciom Bryanom, którzy pokonali popołudniu parę Rojer-Tecau 2:1.

• Rozstawiona z ósemką polsko-szwedzka para Łukasz Kubot - Robert Lindstedt w drugim meczu grupowym gra z Austriakiem Alexandrem Peyą i Brazylijczykiem Bruno Soaresem (nr 3).