Krecz Janowicza z Lajoviciem w Bastad [ZAPIS RELACJI]

• środa, 09 lipca 2014
  • PILNE

1:1. Lajović wygrał własne podanie do zera i... w ten sposób zakończyło się spotkanie. Janowicz z powodu kontuzji lewej stopy skreczował.

• 1:0. Pierwsze prowadzenie Janowicza w tym meczu. Polak, który serwuje nieregularnie, obronił break pointa i wygrał dopiero na przewagi.

• PILNE

3:6. Lajović nie dał żadnych szans Janowiczowi, wygrywając do zera i posyłając trzy asy serwisowe.

• 3:5. Janowicz po przerwie medycznej wygrał własne podanie do zera. Teraz musi przełamać Lajovicia.

• Janowicz już na korcie. Polak przy własnym serwisie spróbuje uratować pierwszego seta.

• Lekarz nadal udziela pomocy medycznej Janowiczowi.

• PILNE

2:5. Fatalna sytuacja Janowicza. Polak przegrał gema do 15 i wezwał pomoc medyczną. Janowicz odczuwa ból w lewej stopie.

• 2:4. Janowicz obronił trzy break pointy. Wygrał dopiero na przewagi, ratując sytuację mocnymi serwisami.

• 1:4. Przy wyniku 15:40 Lajović najpierw popełnił podwójny błąd, w kolejnej akcji Janowicz kapitalnie strzelił returnem. Polak nie wykorzystał szansy na przełamanie, bo dwie kolejne akcje przegrał. W ostatniej nie trafił w kort.

• 1:3. Janowicz zmniejszył stratę, choć gra Polaka na razie nie napawa optymizmem.

• 0:3. Lajović pewnie wygrał własny serwis.

• 0:2. Zły początek Janowicza, który przy pierwszej okazji został przełamany. Serb wygrał gema do 30.

• 0:1. Pierwszy gem przy własnym serwisie dla Lajovicia. Serb prowadził już 40:0, ale Janowicz zdołał doprowadzić do równowagi. Jednak wtedy w dwóch kolejnych akcjach punkty zdobył Lajović.

• Zaczynamy! Serwuje Lajović.

• Na korcie centralnym w Bastad trwa rozgrzewka.

• Polski tenisista jest rozstawiony z numerem czwartym i na otwarcie miał "wolny los". Janowicz z Lajoviciem nigdy wcześniej nie grał, ale wskazówek może mu udzielić Łukasz Kubot, który pokonał Serba w drugiej rundzie Wimbledonu.

Lajovic wygrał w poniedziałek z Hiszpanem Albertem Montanesem 6:3, 1:6, 7:6 (7-4).

W najnowszym rankingu ATP Janowicz sklasyfikowany jest na 51. miejscu, a Lajovic na 73.