ATP w Rzymie. Janowicz zmarnował dwie piłki meczowe i przegrał dziewiąty mecz z rzędu [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 11 maja 2014
  • 6:4, 6:7 (6-8), 2:6. Koniec. Jerzy Janowicz przegrał w I rundzie turnieju ATP w Rzymie z Niemcem Phillipem Kohlschreiberem. To dziewiąta porażka Polaka z rzędu. Ostatni mecz wygrał w połowie lutego. Janowicz miał wielką szansę na wygrania tego spotkania, bo w tie-breaku drugiego seta prowadził 6-4 i serwował. Niemiec obronił jednak dwie piłki meczowe i w trzecim secie nie dał Polakowi szans.

• 6:4, 6:7 (6-8), 2:5. Kohlschreiber znów przełamał Janowicza i serwuje na zwycięstwo w meczu.

• 6:4, 6:7 (6-8), 2:4. Z tak dysponowanym Kohlschreiberem Janowiczowi dziś wygrać będzie niezmiernie trudno. Kolejny szybki gem serwisowy dla Niemca.

• 6:4, 6:7 (6-8), 2:3. Janowicz wygrał swoje podanie do 15. Musi przełamać Niemca.

• 6:4, 6:7 (6-8), 1:3. Niemiec pewnie wygrał swoje podanie.

• 6:4, 6:7 (6-8), 1:2. Kohlschreiber wygrywa gema. Szybko przełamał Janowicza. Prowadził w tym gemie już 40:0, Janowicz udało się obronić pierwszego break-pointa, ale później przydarzył mu się podwójny błąd serwisowy.

• 6:4, 6:7 (6-8), 1:1. Szybki gem dla Niemca. Gra bardzo dobrze.

• 6:4, 6:7 (6-8), 1:0. Łatwo nie było, gra toczyła się na przewagi, ale jakoś poszło. Pierwszy gem trzeciego seta dla Janowicza, pomogły dwa asy serwisowe. W sumie Polak ma ich już osiem.

• Zaczynamy trzeciego, decydującego seta. Serwuje Janowicz

• 6:4, 6:7 (6-8). Niestety. Janowicz prowadził już 6-4 w tie-breaku, miał swój serwis, ale Niemiec odrobił straty i wygrał seta. Polak zmarnował dwie piłki meczowe.

• 6:4, 6:6 Tie-break!

• 6:4, 5:6. Niemiec wytrzymał - znów gem na przewagi. I znów Janowicz serwuje. Tym razem by doprowadzić do tie-breaka.

• 6:4, 5:5. Kolejny zacięty gem, znów gra na przewagi, tym razem lepszy Janowicz. Polak wyszedł na prowadzenie jeśli chodzi o asy serwisowe - ma ich pięć, a Niemiec cztery.

• 6:4, 4:5 Gra toczyła się na przewagi, ale gem dla Niemca. Janowicz serwuje, aby nie przegrać seta.

• 6:4, 4:4. Janowicz wygrał swoje podanie! Bardzo ciekawa końcówka seta.

• 6:4, 3:4 Janowicz nie daje za wygraną! Odłamał Niemca i jeśli teraz wygra gema to dogoni rywala.

• 6:4, 2:4. Niestety, Niemiec drugi w tym secie przełamał Janowicza. Polak obronił pierwszego break pointa, ale drugiego już nie.

• 6:4, 2:3 Gem dla Niemca, na razie dobrze serwuje. W całym meczu ma cztery asy serwisowe, a Polak trzy.

• 6:4, 2:2. Niemiec odłamał Janowicza, wykorzystał jeden z dwóch break pointów, które miał w tym gemie.

• 6:4, 2:1 Niemiec przegrywał 15:30, ale udało mu się wygrać gema. Serwuje Janowicz.

• 6:4, 2:0 Janowicz pewnie wygrał swoje podanie.

• 6:4, 1:0 Tak jest! Janowicz dobrze rozpoczął drugiego seta i już w pierwszym gemie przełamał Kohlschreibera!

• 6:4, 0:0 Zaczynamy drugiego seta, serwuje Niemiec.

• I set. 6:4. Gra toczyła się na przewagi, ale Janowicz zachował zimną krew i wygrał I seta!

• I set. 5:4. Janowicz przełamał rywala! Serwuje na seta!

• I set. 4:4. Szybki gem dla Janowicza.

• I set. 3:4. Janowicz prowadził już 40:15, ale Niemiec go dogonił. Później Polak jeszcze dwa razy prowadził, ale przegrał gema. Zmarnował w nim cztery break pointy. W sumie w meczu miał już ich sześć, ale żadnego nie wykorzystał.

• I set. 3:3. As serwisowy i gem do 30 dla Janowicza.

• I set. 2:3. Niemiec bez większych problemów wygrywa swoje podanie. Na razie bardzo pewnie serwuje - wystarczająco mocno, by prowadzić grę po returnach Janowicza.

• I set. 2:2. Gem dla Janowicza. Polak na razie posłał jednego asa, a Niemiec dwa.

• I set. 1:2. Janowicz zmarnował dwa break pointy. Na razie zawodzą go returny.

• I set. 1:1. Niemiec prowadził z Janowiczem 30:15, ale Polak poprawił pierwszy serwis i wygrał trzy kolejne punkty.

• I set. 0:1. Szybki set dla Niemca.

• I set. 0:0. Gramy, serwuje Kohlschreiber.

• Janowicz nie wygrał spotkania od lutego, czy w końcu się przełamie?

• W pierwszej rundzie turnieju ATP w Rzymie Jerzy Janowicz zmierzy się z niemieckim tenisistą Philippem Kohlschreiberem. Początek meczu za kilka minut.