WTA Madryt. Radwańska przegrała z Szarapową [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 10 maja 2014
  • KONIEC MECZU

Maria Szarapowa pokonała Agnieszkę Radwańską 6:1, 6:4 i w niedzielnym finale zmierzy się z Rumunką Simoną Halep. Radwańska w przyszłym tygodniu wystąpi w Rzymie, relacje na żywo w Sport.pl, transmisje w TVP Sport.

• PILNE

1:6, 4:6

Jednak Szarapowa! Rosjanka atakowała serwis Polki i udało jej się przełamać, wykorzystując już pierwszą piłkę meczową.

• 4:5 (II set)

Szarapowa świetnie serwuje i wygrywa gema do zera. Jedna z wymian była naprawdę znakomita, Polka odegrała piłkę będąc sporo za kortem, ale Rosjanka ekwilibrystycznym uderzeniem zdołała odpowiedzieć.

• 4:4 (II set)

Szarapowa wywalczyła break-pointa, ale zagrała w siatkę. Chwilę potem siatka pomogła Rosjance, a w kolejnej akcji Radwańska wyrzuciła piłkę w aut i wygrała gema.

• PILNE

4:3 (II set)

Co za powrót Radwańskiej! Polka atakuje forhendami, dobrze returnuje i wybija Rosjankę z uderzenia. Drugie przełamanie i czwarty gem z rzędu dla Polki!

• 3:3 (II set)

Radwańska coraz pewniejsza, a Szarapowa się myli. Po jej kolejnym aucie gem dla Polki.

• Michał Kiedrowski Michał Kiedrowski Tadeusz Kądziela Tadeusz Kądziela
  • 2:3 (II set)

Radwańska w break-pointach ma stuprocentową skuteczność. Miała drugą szansę i ją wykorzystała. Jest jeszcze nadzieja dla Polki w tym meczu?

• 1:3 (II set)

Za szóstym podejściem Radwańskiej udało się wygrać swój pierwszy serwis. Nie przyszło to łatwo. Dopiero po trzeciej przewadze. Przy okazji na zdjęciu ciekawa statystyka. Radwańska wygrywa przy swoim pierwszym serwisie ledwie 28 proc. punktów. Szarapowa jest w tym niemal trzy razy lepsza.

• 0:3 (II set)

Szarapowa wygrywa swoje podanie i pewnie zmierza do wygrania tego meczu.

• 0:2 (II set)

Radwańska przegrywa swoje podanie, ale tym razem walczyła dużo bardziej zażarcie niż wcześniej. Siła gry Szarapowej jest jednak dziś nie do zatrzymania.

• 0:1 (II set)

Ciekawa statystyka z pierwszego seta. Wszystkie punkty po drugim serwisie Szarapowej wygrywa Radwańska. Polka też jest słaba w tej statystyce, bo ma tylko 14 proc. skuteczności.

Drugi set zaczyna się również od prowadzenia Szarapowej, która od zera wygrywa swój serwis.

• 0:0 (II set)

W przerwie między setami Tomasz Wiktorowski radził Radwańskiej: Tu trzeba ładować i ładować. Żadnej gry tu nie będzie. Musisz ją odrzucić od siatki i wtedy możesz zagrać skrót.

• 1:6 (I set)

Szarapowa do zera wygrywa gema serwisowego Radwańskiej i zdobywa pierwszego seta.

• 1:5 (I set)

Szarapowa wygrywa swoje podanie bezdyskusyjnie. Już zapomniała o problemach z czwartego gema.

• 1:4 (I set)

Po minie Szarapowej widać, jak bardzo zależy jej na zwycięstwie. Rosjanka jest dziś bardzo skoncentrowana. Radwańska kiedyś mocno ją wkurzyła swoimi uwagami o zbyt głośnym zachowywaniu się na korcie. Od tej pory Szarapowej jeszcze mocniej zależy na zwycięstwach z Polką.

Przegrany serwis nie zdeprymował Szarapowej. Rosjanka znów przełamała podanie Radwańskiej. Polak nie umie poradzić sobie z silnie posyłającą piłki Rosjanką.

• 1:3 (I set)

Każda dłuższa wymiana kończy się błędem Szarapowej. To szansa Polki. Niewielka, bo większość punktów kończy się, bardzo szybko. W czwartym gemie serwisowa koncentracja uciekła Rosjance. Popełniła dwa z rzędu podwójne błędy serwisowe i Radwańska miała break-pointa, a potem wygrała gema.

• 0:3 (I set)

Zatroskana mina Tomasza Wiktorowskiego, trenera Agnieszki Radwańskiej.

Szarapowa znów łatwo wygrywa gema. Wystarczył jeden break-point. Drugi serwis Radwańskiej do dla Rosjanki zawsze pewny punkt.

• 0:2 (I set)

W serwisowym gemie Szarapowej Radwańska miała jeszcze mniej do powiedzenia. Rosjanka mocno bije pierwszym serwisem. Jeśli to podanie wchodzi w kort, Polka jest bez szans. Widać, że na razie Szarapowa jest niezwykle skoncentrowana. Szansą Polki są jedynie dłuższe wymiany.

• 0:1 (I set)

Szarapowa agresywnie zaczyna mecz. Przełamuje serwis Radwańskiej.

• Tenisistki kończą rozgrzewkę. Na zdjęciu Maria Szarapowa. Jako pierwsza serwuje Radwańska.

• Radwańska grała z Szarapową w ubiegłym tygodniu w Stuttgarcie. Tam Rosjanka wygrała w dwóch setach. Dziś Adam Romer widzi większe szanse na zwycięstwo Polki.

• Przed meczem

Znamy już pierwszą finalistę turnieju w Madrycie. Została nią Simona Halep, która w trzech setach pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 6:7 (4-7), 6:3, 6:2.