WTA. Radwańska wygrała w IV rundzie w Miami! {ZAPIS RELACJI]

Agnieszka Radwańska po niespodziewanie ciężkim - ponad dwu i pół godzinnym boju awansowała do ćwierćfinału. W nim zmierzy się z Dominiką Cibulkovą lub Venus Williams.

• KONIEC MECZU

Koniec meczu, Polka wygrywa!

• Dwie piłki meczowe dla Radwańskiej!

• 2:5 Kolejne przełamanie! Radwańska serwuje na mecz!

• 2:4 Walka gem za gem i wygląda na to, że tak to będzie już do końca. Ukrainka zdobyła pierwszy punkt przy serwisie Polki, ale Radwańska syzbko wybiła jej z głowy myślenie o przełamaniu.

• poniedziałek, 24 marca 2014
  • 1:3 Trwa dobra seria Radwańskiej, która wygrywa kolejnego gema i prowadzi już dwoma gemami. Jest szansa na szybkie zakończenie meczu przez Polkę.

• 1:2 Szybkie przełamanie Polki! Svitolina była w stanie ugrać tylko punkt przy swoim serwisie i podobnie jakw drugim secie już przy drugim podejściu straciła swojego podanie. Czy Polka tym razem będzie w stanie utrzymać przewagę?

• 1:1 Przez dłuższą chwilę trwała przerwa medyczna. Po niej nastąpiło jednak wznowienie gry i Radwańska natychmiast wygrała gema przy swoim podaniu.

• 1:0 Trzecią partię zaczynamy od serwisu Svitoliny, która wygrywa gema do trzydziestu.

• PILNE

Niestety, Polka prowadziła już 40:0, ale Ukrainka odrobiła straty i wygrała gema, a zarazem całego seta. Teraz czekamy na trzecią partię.

• 40:40 przy serwisie Radwańśkiej... Będzie trzeci set?

• 6:5 Trwa walka gem za gem i wszystko nieuchronnie zbliża się do tie-breaka...

• 5:5 Polka również wytrzymuje presję i mamy remis po pięć. Wielkimi krokami zbliżamy się do decydujących fragmentów seta, a być może i meczu.

• 5:4 Niestety, 19-letnia Ukrainka wytrzymała presje i dokończyła gema jak należy wychodząc na prowadzenie 5:4. Będzie tie-break?

• 4:4 30:30 przy serwisie Svitoliny. Będzie szansa na przełamanie?

• 4:4 Walka gem za gem, obie zawodniczki wygrały kolejne partie przy swoich podaniach i wszystko, przynajmniej na razie, zmierza ku kolejnemu tie-breakowi.

• 3:3 Na szczęście Polka uniknęła niepotrzebnych błędów i wyrównała wynik w drugim secie. Ten, kto teraz da się przełamać może już nie wrócić do walki o zwycięstwo w secie.

• 3:2 Svitolina idzie za ciosem i przy swoim serwisie nie myli się wychodząc na prowadzenie w drugim secie. Polka nie może teraz przegrać swojego podania, bardzo zbliżyłoby to Ukrainkę do wyrównania stanu meczu.

• 2:2 Niestety, Polka długo nie nacieszyła się przewagą przełamania. Ukarinka szybko odpowiedziała tym samym i na wyrobienie sobie przewagi przez Polkę będziemy musieli jeszcze poczekać..

• 1:2 Jest! Polka przełamuje Ukrainkę już przy drugiej okazji ku temu w tej partii i teraz ma szanse odskoczyć rywalce. Coraz więcej wskazuje na to, że Radwańska wygra ten mecz w dwóch setach.

• 1:1 Jest gem! Radawńska długo męczyła się na przewagi, ale ostatecznie udało się wyrównać i Polka nie pozwoliła odskoczyć Svitolinie na dwa gemy już na początku drugiej partii.

• 1:0 Problemy Radwańskiej już przy jej pierwszym gemie serwisowym, Svitolina ma break pointa...

• 1:0 Zawodniczki nie zwlekają przesadnie i już rozpoczynają drugą partię - lepiej rozpoczyna ją Ukrainka, która wygrywa pierwszego gema.

• PILNE

6:7 Jest set! Polka prowadzi w walce o ćwierćfinał!

• 4-6 Polka o krok od wygrania seta!

• 2:4 Polka prowadzi w tie-breaku!

• 6:6 Niestety, tie-break. Svitolina wygrywa gema przy swoim podaniu i teraz Polka będzie musiała bardzo uważać, by nie popełnić najmniejszego błędu.

• 5:6 Spore kłopoty Radwańskiej, Svitolina miała już break pointa, ale ostatecznie udało się wygrać kolejnego gema i Polka jest o mały kroczek od wygrania seta. Trzeba "tylko" przełamać rywalkę.

• 5:5 Ukrainka nie składa broni i w końcu wygrywa gema przy swoim serwisie. Możliwe, że pierwsza partia skończy się tie-breakiem.

• 4:5 Radwańska na najlepszej drodze do wygrania gema. Kolejna - czwarta z rzędu - partia padła jej łupem i coraz więcej wskazuje na to, że to Polka wygra pierwszego seta.

• 4:4 Kolejne przełamanie, Radwańska nie zwalnia tempa! Wygląda na to, że serwis Svitoliny przestał tak dobrze funkcjonowac i Polka odrobiła już straty. Czas na serwis Krakowianki.

• 4:3 Polka zgarnęła kolejnego gema! Svitolina ugrała co prawda dwie piłki, ale to było wszystko, na co było ją stać. Radwańska wyraźnie się rozpędziła, pytanie, czy zdąży jeszcze odrobić stratę przełamania i wygrać pierwszego seta.

• 4:2 Jest przebłysk Polki! Radwańska przełamuje Ukrainkę do piętnastu i wykorzystuje już pierwszego break pointa!

• 4:1 Fatalne wieści z Miami, Polka po raz drugi została przełamana i Ukrainka ma już trzy gemy przewagi.

• 3:1 Niestety, Polka prowadziła już 30:15, ale nie okazało się to wystarczającą przewagą, by przełamać rywalkę, która wygrała kolejne trzy piłki i znów odskoczyła na dwa gemy. Czas na serwis Radwańskiej.

• 2:1 Jest pierwszy gem dla Polki! Radwańska oddała co prawda dwie piłki, ale może to dobry znak w kontekście dalszej rywalizacji. Zwyciężczyni tego meczu w kolejnej rundzie zmierzy się z lepszą z pary Dominika Cibulkova - Venus Williams.

• 2:0 Szybko poszło, drugi gem również dla Ukrainki, która nie pozwoliła Radwańskiej wygrać choćby jednej piłki. Polka musi jak najszybciej odwrócić losy pierwszego seta.

• 1:0 Niestety Polka przegrywa pierwszego gema i to przy swoim podani. Jak widzimy Radwańska wyszła dziś na kort ze sporym opatrunkiem. Miejmy nadzieje, że nie przeszkodzi jej to w dalszej części meczu i szybkim odrobieniu strat.

• Obie zawodniczki do tej pory nie grały ze sobą, 25-letnia Polka jest jednak zdecydowaną faworytką. 6 lat młodsza Ukrainka w swojej niedługiej karierze zdążyła już jednak wygrać dwa turnieje: W Pune i Baku.

• Rozstawiona z numerem trzecim Polka będzie serwować jako pierwsza.

• Oto co przed meczem mówiła Agnieszka Radwańska:

Turniej WTA w Miami. Radwańska: Nie znam Switoliny, ale będę gotowa

Agnieszka Radwańska przyznała, że niewiele wie o Ukraince Elinie Switolinie, najbliższej rywalce w turnieju WTA Tour na twardych kortach w Miami, ale nie zamierza jej lekceważyć. - Skoro dotarła do czwartej rundy, to musi dobrze grać w tenisa - zaznaczyła Polka. Mecz IV rundy w Miami na żywo w Sport.pl od godz. 19.00.

• Zapraszamy na relacje na żywo z meczu Agnieszki Radwańskiej, która w czwartej rundzie turnieju w Miami zmierzy się z Eliną Switoliną. Stawką meczu ćwierćfinał.

Niestety przez regulacje WTA nie ma żadnej transmisji z tego spotkania, będziemy więc zmuszeni posługiwaniem się wszelkimi innymi środkami pozyskiwania informacji na temat tego, co dzieje się na korcie.