WTA w Baku. Linette w półfinale

1 : 0

• piątek, 26 lipca 2013
  • Półfinał turnieju rangi WTA to największy sukces w karierze Magdy Linette.

• Jabeur poddała mecz! Polka wygrała swój gem serwisowy, a po nim rywalka skreczowała, bo nie mogła grać z kontuzją.

• Zawodniczki wróciły na kort. Jabeur ma całą stopę usztywnioną taśmą. Zobaczymy jak wpłynie to na jej grę. Serwuje Linette.

• 4:1 Jabeur wygrywa zaskakująco łatwo wygrywa swój gem serwisowy i wzywa lekarza. Tunezyjka ma problem z kostką, a nie z kolanem jak wcześniej informowaliśmy.

• 3:1 Linette się nie poddaje. Polka skorzystała z rad trenera w przerwie między gemami i ruszyła do ataku. Polka wykorzystuje także to, że rywalka ma problem z kolanem i już nie biega tak szybko.

• 3:0 Jabeur ma zdecydowaną przewagę. Tunezyjka najwyraźniej lepiej radzi sobie na piekielnie gorącym korcie w Baku. Linette coraz częściej się myli.

• 2:0 Linette niestety przegrywa swój gem serwisowy. Polka broniła dwóch break pointów, w pierwszym skutecznie wyszła z opresji, przy drugim wyrzuciła piłkę w aut.

• 1:0 Jabeur zaczęła drugiego seta od podwójnego błędu serwisowego. Linette prowadziła nawet 30:0 przy podaniu rywalki, ale Tunezyjka szybko odrobiła straty, a w decydujących momentach zaczęła lepiej serwować.

• Rozpoczął się drugi set.

• 6:3. Niestety, Linette po raz trzeci przełamana i przegrywa w pierwszym secie 3:6. Jabeur wykorzystała już pierwszą piłkę setową - po jej zagraniu Linette zagrała w aut.

• 5:3 Tunezyjka Jabeur wygrywa swój gem serwisowy do 15. Linette próbowała odważnymi akcjami zdobywać punkty, ale częściej się myliła.

• 4:3 Znakomity lob Linette w ostatniej akcji. Gdy tylko Polka dostrzegła, że rywalka doszła do siatki, zagrała piłkę nad nią. Tunezyjka ma cały czas przewagę jednego przełamania.

• 4:2 Czwarty gem dla Jabeur. Tunezyjka wygrywa swój serwis do 15. Gra agresywnie, tym razem przyniosło to rezultat.

• 3:2. Linette wygrywa swój serwis, po raz pierwszy w meczu. Polka coraz lepiej czuje się w długich wymianach, skuteczniej serwuje, czym zmusza rywalkę do błędów.

• 3:1 Linette wreszcie wygrywa gema i to przy serwisie rywalki. Tunezyjka nadal ma przewagę jednego przełamania.

• 3:0 Linette niezbyt wiele krzywdy robi rywalce swoją zagrywką. Tunezyjka łatwo przyjmuje podania Polki i od razu przechodzi do ataku.

• 2:0 Jabeur wygrywa swój gem serwisowy. Uderza mocno zza linii końcowej, zmusza Polkę do biegania. Tunezyjka potwierdza, że jest faworytką tego meczu. Nie ma się co dziwić, bo wcześniej odprawiła z kwitkiem numer 1 w Baku, Serbkę Bojanę Jovanovski 2:0 (6:2, 7:5).

• 1:0 Niestety, Linette przegrywa własne podanie. Polka nie potrafiła zagrywką zepchnąć rywalki do defensywy. Inicjatywa była po stronie Tunezyjki.

• Gramy!

• Zanim Polka dotarła do 1/4 w I rundzie wygrała z Julią Cohen 6:2, 6:3. W drugiej rundzie pokonała Czeszkę Kristinę Pliskovą 2:1 (3:6, 6:1, 6:2)

• Magda Linette gra o półfinał turnieju w Baku. Jej rywalką jest Tunezyjka Ons Jabeur. Dla Polki ćwierćfinał turnieju w Azerbejdżanie to życiowy sukces.