ATP Hamburg. Janowicz skreczował w meczu z Verdasco [ZAPIS RELACJI]

0 : 2

• czwartek, 18 lipca 2013
  • Koniec spotkania! Polak skreczował.

• 0:4 - fatalnie. Już bardziej wyrównany gem, ale co z tego, skoro Janowicz zdołał wygrać tylko dwie piłki. Tylko katastrofa może odebrać Hiszpanowi zwycięstwo w tym meczu

• 0:3 - Sytuacja Janowicza coraz bardziej nieciekawa. Verdasco dyktuje warunki na korcie. W tym gemie zaliczył kolejne dwa asy

• 0:2 - niestety, szybkie przełamanie i kolejny gem dla Verdasco. Robi się nieciekawie. Janowicz ewidentnie nie może wstrzelić się z serwisem

• 0:1 - Verdasco utrzymuje dobrą dyspozycję z pierwszego seta. Hiszpan nie daje się rozpędzić Polakowi. Teraz, przy swoim podaniu, pozwolił mu zdobyć tylko jeden punkt

• 5:7 - Słaby początek i dwie przegrane piłki Janowicza. Polak zdołał się podnieść notując asa, potem doprowadzał dwukrotnie do remisu, dorzucając kolejnego . W grze na przewagi szybko miał piłkę gemową, ale kolejne dwie wymiany na swoją korzyść rozstrzygnął Hiszpan, który przypieczętował tym samym swoje zwycięstwo w tym secie. 0:1 w meczu!

• 5:6 - Verdasco! Znów gem "na sucho" dla Hiszpana. Już trzeci w tym secie. Rywal Janowicza dorzucił przy okazji trzeciego asa w tym meczu. Tyle samo ma ich Polak

• 5:5 - Polak nie marnuje własnego podania, Verdasco stać było na wygranie tylko jednej piłki

• 4:5 - Janowicz wraca do gry! Teraz to on przełamał przeciwnika. Zaraz może doprowadzić do remisu

• 3:5 - łatwy gem dla Janowicza, Polak przegrał tylko jedną piłkę i popisał się asem. Teraz Verdasco serwuje i ma wszystko w swoich rękach

• 2:5 - Verdasco znów wygrywa bez straty punktu. Tylko krok dzieli go od rozstrzygnięcia seta na swoją korzyść

• 2:4 - najpierw wygrana piłka przez Janowicza, potem na korcie panował już tylko Verdasco. Janowicz przełamany!

• 2:3 - Verdasco wygrywa swoje podanie "na sucho". Na razie zawodnicy mają na swoim koncie po dwa asy.

• 2:2 - Lekkie męczarnie Janowicza. Polak miał już Verdasco na tacy, ale zmarnował trzy kolejne piłki gemowe i zrobiło się nerwowo. W grze na przeagi szybko jednak sprowadził Hiszpana na ziemię

• 1:2 - znów to samo. Początek gema dla Hiszpana, później krótka pogoń Janowicza i znów udany finisz Verdasco

• 1:1 - Identyczny scenariusz punktowy, jak w pierwszym gemie - najpierw dwie piłki dla Polaka, potem chwilowy zryw Verdasco, remis, a następnie dwa skuteczne zagrania naszego zawodnika. Teraz podawać będzie Hiszpan

• 0:1 - Przy serwisie Verdasco Polak od stanu 0:30 wygrał kolejne dwie piłki i zdołał doprowadzić do remisu. Później znów punktował już tylko Hiszpan

• Początek spotkania!

• Spotkanie Janowicz z Holendrem Haase trwał 2 godziny i 17 minut. Polak rozpoczął zmagania od drugiej rundy, bo miał wolny los. Wcześniej, w pierwszej rundzie z turniejem singlowym pożegnał się Łukasz Kubot.

• To pierwsze starcie obu tenisistów. Verdasco jest w rankingu ATP na 34. miejscu. Polak plasuje się na 17. pozycji.

• Turniej w Hamburgu to pierwsza impreza dla Janowicza po udanym starcie Polaka w Wimbledonie. Janowicz przegrał w półfinale londyńskiego turnieju z późniejszym triumfatorem - Anym Murray'em. Wcześniej, w ćwierćfinale, Brytyjczyk rozprawił się właśnie z Verdasco.