ATP Hamburg. Janowicz się męczył, ale pokonał Haasego [ZAPIS RELACJI]

• środa, 17 lipca 2013
  • KONIEC MECZU

W III rundzie rywalem Janowicza będzie 34. na świecie Hiszpan Fernando Verdasco. Zapraszamy na relację na żywo w czwartek w Sport.pl.

• 6:4, 3:6, 7:6 (7-4) Haase obronił dwie piłki meczowe, ale kolejnej nie dał rady. Polak w III rundzie!

• 6:4, 3:6, 6:6 (5-2) W tie-breaku wszystko na opak, zawodnicy punktują przy serwisie rywala.

• 6:4, 3:6, 6:6 (3-0) Janowiczowi trochę pomogła siatka, ale to nieważne. Ma teraz dwa serwisy i otwartą drogę do zwycięstwa.

• 6:4, 3:6, 6:6 Wykrakałem, zadecyduje tie-break.

• 6:4, 3:6, 6:5 Jeszcze jeden as, już ósmy. W najgorszym razie skończy się tie-breakiem.

• 6:4, 3:6, 5:5 Bardzo długi gem. Janowicz nie zdołał wykorzystać meczbola i Haase wykorzystał szanse. Teraz serwis Polaka.

• 6:4, 3:6, 5:4 Gdy Janowicz trafia serwisem, rywal nie ma za dużo do powiedzenia. Tymczasem w wymianach Polak się gubi, wyraźnie zdeprymowany tym, że piłka raz za razem wraca na jego połówkę kortu. Na szczęście dobrych serwisów było wystarczająco dużo. Teraz presja jest na Holendrze.

• 6:4, 3:6, 4:4 Haase wygrał swój serwis i końcówka będzie bardzo zacięta. Liczymy na słynną odporność psychiczną Janowicza.

• 6:4, 3:6, 4:3 Niestety, Haasemu się udało. Polak nie serwował aż tak mocno i znów zaczął popełniać błędy.

• 6:4, 3:6, 4:2 Haase wygrał swój serwis, ale żeby "wrócić do gry" musi przełamać Polaka.

• 6:4, 3:6, 4:1 Wrócił pewny Janowicz z pierwszego seta! Atomowe serwisy i szybki gem do 15.

• 6:4, 3:6, 3:1 Dwa pierwsze punkty dla Holendra, ale potem Janowicz zmusił go do biegania i wygrał trzy kolejne wymiany. Decydujący atak na bekhend rywala - nie do obrony! Jest przełamanie!

• Tak wyglądała interwencja medyczna. Haase już kontynuuje grę.

• PILNE

6:4, 3:6, 2:1 Przerwa w meczu. Haase poprosił o przerwę medyczną. Ma problem z nogą, lekarz rozmasowuje mu prawe udo.

• 6:4, 3:6, 2:1 Na razie bez przełamań. Janowicz skupia się na wygranych w swoich gemach serwisowych, bo Haase serwuje coraz lepiej. Ciężko go będzie przełamać.

• 6:4, 3:6, 1:0 Ciekawostka: z jedenastu meczów singlowych rozegranych dziś w Hamburgu, tylko trzy zakończyły się w dwóch setach. W pozostałych decydowała trzecia partia. Seta przegrał między innymi rozstawiony z jedynką Roger Federer, który wygrał z Niemcem Danielem Brandsem (ATP 58) 3:6, 6:3, 6:2.

• 6:4, 3:6, 1:0 Mocny początek Janowicza, gem wygrany do zera.

• PILNE

6:4, 3:6 Janowicz nagle zaczął psuć piłkę za piłką, uderza w aut i to sporo za linię. Czy zdoła się pozbierać i wygrać mecz w trzech setach?

• 6:4, 3:5 Haase złapał drugi oddech. Ma znacznie pewniejszy serwis i jest pewny siebie. Przełamał Janowicza i teraz serwuje - może zakończyć drugiego seta!

• 6:4, 3:3 Baaardzo długi gem, tym razem przy serwisie Janowicza. Dużo błędów, widać już zmęczenie. Janowicz obronił dwa break pointy i ostatecznie wygrał gema.

• 6:4, 2:2 Janowicz też już się trochę zmęczył. Po podwójnym błędzie serwisowym zrobiło się 40:40. Holender zaatakował mocno, ryzykowanie, ale niecelnie. Remis w gemach.

• Robin Haase (zdjęcie z Rolanda Garrosa)

• 6:4, 1:2 Haase wygląda na mocno zmęczonego. Musi się sporo nabiegać, by wygrywać kolejne gemy.

• 6:4, 1:1 Janowicz ma już pięć asów. Nie dał rywalowi jeszcze ani jednej szansy na przełamanie swojego serwisu.

• 6:4, 0:1 Serwował Haase, więc gem był tradycyjnie długi i na przewagi. I jak zazwyczaj, Holender jednak go wygrał. Udaje mu się zmuszać Janowicza do błędów.

• Fernando Verdasco (na zdjęciu) wygrał swój mecz i zagra w III rundzie z Janowiczem (oby) albo z Haasem (na szczęście mało prawdopodobne...).

• PILNE

6:4 Mocne serwisy Janowicza pozwalają mu ustawiać wymiany. Wygrany as, i piłka setowa! Zmarnowana, Polak wyrzucił piłkę na aut. Przy drugiej - to samo, tylko tym razem za boczną linię. Za trzecim razem się udało! Smecz i pierwszy set dla Janowicza!

• 5:4 Dobra akcja Janowicza przy siatce i czwarty break point. Tym razem to Haase trafia w siatkę - jest przełamanie!

• 4:4 Haase znów wygrał na przewagi, Janowicz odpowiedział zdecydowanie. Czyżby miało dojść do tie-breaka?

• 3:3 Haase o przełamaniu nie ma co marzyć. Janowicz posłał na razie tylko dwa asy, ale serwuje mocno i celnie.

• 2:3 Janowicz i Haase grali już raz ze sobą, całkiem niedawno i także na mączce. W II rundzie Rolanda Garrosa Polak wygrał 6:4, 4:6, 6:4, 6:3.

• 2:3 Świetna, agresywna gra Janowicza przyniosła mu break-pointa (trzeciego w tym meczu), ale Holender się obronił. Polak ma przewagę na korcie, wydaje się, że przełamanie jest kwestią czasu.

• 2:2 Tymczasem Janowicz pewnie wygrał swój gem serwisowy. Na razie bez przełamań w tym spotkaniu.

• 1:2 Janowicz jest w turnieju rozstawiony z czwórką. Zaczyna turniej od II rundy, w pierwszej miał wolny los. W III rundzie (jeśli wygra), zmierzy się z Fernando Verdasco (Hiszpania, ATP 34) lub z Roberto Bautistą-Agutem (Hiszpania, ATP 49). Ich mecz rozgrywany jest na korcie obok, trwa trzeci set.

• 1:2 Haase znów wygrywa po grze na przewagi. Janowicz miał szanse, ale zaatakował w siatkę.

• 1:1 Janowicz szybko wyrównuje. Serwis i forhend działają bez zarzutu.

• 0:1 Pierwszy gem dla Holendra, po grze na przewagi. W ostatniej akcji Haase ładnie rozrzucił Janowicza po korcie, Polak nie mógł dobiec do ostatniej piłki.

• 0:0 Początek pierwszego seta, serwuje Haase.

• Według najnowszej rozpiski mecz rozpocznie się o 19:15.

• Bezpośrednio przed Janowiczem grał Roger Federer. Szwajcar pokonał Daniela Brandsa 3:6, 6:3, 6:2.

Tenis. Gdyby Federer był rówieśnikiem Janowicza

22-letni Roger Federer miał na swoim koncie trzy wygrane turnieje wielkiego szlema, Novak Djoković jeden, a Rafael Nadal sześć. Jerzy Janowicz, który w listopadzie skończy 23 lata, jeszcze turnieju nie wygrał. Czy do zostania numerem jeden na świecie trzeba osiągać takie sukcesy, jak wymieniona trójka, już w tak młodym wieku?

• W I rundzie Janowicz otrzymał wolny los. Z kolei Haase pokonał Diego Schwartzmana 7:6, 4:6, 7:5