Puchar Davisa. Polska wygrała z RPA! Zagramy w barażach o grupę światową

3 : 1

• niedziela, 07 kwietnia 2013
  • KONIEC MECZU! Zagramy w barażu o grupę światową!

• 5:1. Po 18 minutach 5:1 dla Janowicza. Za kilka chwil pewnie koniec meczu. I awansujemy do barażów o grupę światową, po raz pierwszy w historii../

• 3:1. No i mamy przełamanie! Gem zakończony prezentem do rywala - podwójnym błędem serwisowym.

• 2:1. Dobry początek drugiego seta. Janowicz mocno spocony, ale nie traci koncentracji.

• 6:1. Trzeci set dla Janowicza! Prowadzi 2:1. Gra jak z nut i nie wydaje się, żeby coś tutaj mogło się zmienić.

• 4:1. Drugie przełamanie Janowicza. A na koniec gema odwrotny forehand w wykonaniu Polaka. Mecz cieszy oko, w trakcie wymian dużo zwrotów akcji i przede wszystkim w końcu dobra gra naszego tenisisty.

• 3:1. Janowicz kończy gema przepięknym lobem. Piłeczka odbija się tuż przy końcowej linii.

• 2:1. Szybki gem dla tenisisty z RPA. Do zera. Dziewiąty as w tym meczu.

• 2:0. Janowicz od razu przełamał Roelofse'a. Dobrze widzieć, że Polak nie tylko gromi rywala potężnymi zagraniami, ale próbuje również dropshotów.

• 6:3. Set dla Janowicza! Całkowicie inny Polak w tej drugiej odsłony. Więcej niewymuszonych błędów tenisisty z RPA. Janowicz zauważył, że Roelofse ma problemy z backhendem i tam stara się kierować piłkę. To dobry pomysł.

• 5:2. I takiego Janowicza chcemy oglądać! Kolejny gem do 15, Polak pewny, rozrzuca rywala po korcie i skutecznie kończy ataki.

• 4:2. Jeeest przełamanie! Janowicz krzyczy, wyrzuca ręce w górę, publiczność wiwatuje i wstaje z miejsc. Polak przebudził się.

• 2:2. Z tak serwującym Roelofsem nie będzie dziś łatwo wygrać. Już siedem asów serwisowych przy czterech Janowicza. Już ponad 20 niewymuszonych błędów Polaka. Może częstsza gra przy siatce jest rozwiązaniem? Na razie Polak sporadycznie biega w tamtą stronę, ale jeśli już tam się znajdzie, to rzadko się myli.

• 2:1. W końcu gem Janowicza do zera! Rywal Polaka w poprzednim gemie udowodnił, że dziś świetnie gra z forehandu.

• 1:0. Dobry początek drugiego seta. Pewny gem dla Janowicza.

• 4:6. Set dla Roelofse'a! Tego chyba nikt się nie spodziewał. 515. tenisista świata gra bardzo dobrze. Ma tylko 5 niewymuszonych błędów. Janowicz 17. Polak wyraźnie spięty, a może jednak to przeziębienie daje o sobie znać? Zobaczymy, co będzie dalej.

• 4:5. Niestety. Janowicz wybrał najgorszy moment, żeby dać się przełamać. Zawodnik RPA wykorzystał po raz pierwszy break pointa, a szans w tym secie miał już 14.

• 4:3. Uff... Gem dla Janowicza i okrzyk radości Polaka. Ulga, bo Roelofse był bliki przełamania. Janowicz ma już kilkanaście niewymuszonych błędów, Roelfose na razie 5.

• 3:3. Roelofse to niezły technik. Bardzo dobrze serwuje. Inaczej niż Janowicz, bo słabiej, ale za to bardzo dokładnie. Teraz gem - marzenie. Trzy asy i wygrywający forehand. Na razie Janowicz może tylko pomarzyć o przełamaniu.

• 3:2. Na nasze szczęście tenisista z RPA kompletnie nie wie, jak ustawiać się do bomb, które w jego stronę posyła Janowicz pierwszym serwisem. Polak wciąż popełnia dużo błędów, zaliczył już podwójny błąd serwisowy. Przy podaniu Roelofse'a próbował bardziej technicznych uderzeń, chciał zobaczyć jak długo jego rywal jest w stanie przebijać piłki. Na razie Roelofsowi wychodzi to nieźle.

• 2:1. Kolejny trudny gem serwisowy. Janowicz znów wygrywa na przewagi. Martwią proste, niewymuszone błędy Polaka, który w dogodnych sytuacjach wyrzuca piłki na auty. Na szczęście ma swój potężny serwis.

• Janowicz w ostatnich dniach nie czuł się dobrze, był przeziębiony. Na razie polski tenisista gra niedokładnie.

• 1:1. Roelofse wygrywa gema do zera. Świetne podania, as serwisowy. Młody tenisista z RPA na razie bardzo pewny.

• 1:0. Łatwo nie było, grali na przewagi, ale Janowicz wygrał pierwszego gema. Roelofse miał problemy z drugim, lżejszym, ale rotującym serwisem Polaka.

• 0:0. Gramy! Serwuje Janowicz.

• Jeszcze raz przypominamy, jak ważny jest pojedynek z RPA: jeśli pokonamy rywali, to kolejny wrześniowy mecz w Pucharze Davisa zagramy o pierwszy w historii awans do Grupy Światowej.

• PILNE

Janowicz nie zagra z De Voestem. Nastąpiła zmiana. Na przeciw Polaka stanie Ruan Roelofse, aktualnie 515 w rankingu ATP. Polacy o zmianie dowiedzieli się kilkanaście minut temu, jeszcze podczas rozgrzewki.

• Trwa rozgrzewka. Mecz rozpocznie się za kilkanaście minut. Jeśli Janowicz przegra, to jeszcze dziś na kort wyjdzie Łukasz Kubot, który zagra decydujące spotkanie.

• O trzeci, dający awans punkt, powalczy dziś Jerzy Janowicz, który w piątek pewnie, w trzech setach, pokonał Andersena. Tym razem nasz najlepszy tenisista zmierzy się z De Voestem. Początek meczu po 12.

• Po trzech spotkaniach Polska prowadzi z RPA 2:1 w meczu II rundy Pucharu Davisa i potrzebuje jeszcze punkciku, by osiągnąć największy sukces w historii. Drugi punkt dla naszej reprezentacji zdobył debel Mariusz Fyrstenberg - Marcin Matkowski. Jak przystało na jeden z najlepszych debli świata, nasi zawodnicy dość pewnie ograli rywali. Zwyciężając 7:5, 7:6 (7:2), 7:5.