WTA Monterrey. Ula Radwańska w drugiej rundzie [ZAPIS RELACJI]

• poniedziałek, 01 kwietnia 2013
  • I już! Urszula Radwańska (nie bez problemów) wygrywa z Marią Sanchez 6:2, 2:6, 6:2 i awansuje do drugiej rundy.

• 2:5: I jest kolejne przełamanie! Ula o krok od wygrania pierwszego meczu na turnieju w Meksyku. Teraz wystarczy wygrać podanie.

• 2:4: Radwańska nie traci swojego podania. To najważniejsze.

• 2:3: Gem bez historii. Sanchez wygrywa do 0.

• 1:3: Radwańska wygrywa podanie, choć musiała się namęczyć (rywalka zdobyła dwa punkty). Mecz trwa już półtorej godziny.

• 1:2: I jest przełamanie! Gra jest coraz bardziej wyrównana, ale tym razem to Ula lepiej wytrzymała presję. Teraz utrzymać je do końca seta.

• 1:1: Uff... Nie było łatwo, ale jest pierwszy gem dla Uli w trzeciej partii.

• 1:0: Długi gem na początek trzeciego seta - polska tenisista prowadziła już 30:15, ale Amerykanka doprowadziła do wyrównania i po grze na przewagi wygrała podanie.

• 6:2: Niestety Sanchez wygrywa drugiego seta. Liczymy na powrót Radwańskiej do gry z pierwszej partii.

• 5:2: Tym razem nie udało się przełamać Sanchez. Jeśli teraz Radwańska wygra swoje podanie, będzie miała jeszcze jedną szansę.

• 4:2: Polka nadal ma problemy z pierwszym podaniem (39% skuteczności), ale tym razem bez problemów wygrywa własny serwis. Teraz musi się skupić, nie popełniać błędów i znowu przełamać Sanchez.

• 4:1: Jest jeszcze szansa - Polka przełamuje rywalkę, która w swoim gemie serwisowym zdobyła tylko jeden punkt.

• 4:0: Polka drugi raz w tym secie przegrywa swoje podanie i chyba powoli może przygotowywać się do trzeciej partii...

• 3:0: Nie jest dobrze - Radwańska się zatrzymała, zaczyna popełniać błędy i szybko przegrywa gemy. Musi szybko zareagować.

• 2:0: Niestety ta partia nie zaczyna się dobrze - Polka łatwo przegrała swoje podanie i będzie musiała gonić Sanchez w kolejnych gemach.

• 1:0: Drugiego seta Amerykanka zaczyna od wygrania swojego podania.

• 2:6: I już jest po pierwszym secie. Radwańska łatwo wygrywa ostatniego gema, podobnie jak całą partię, która trwała równo 30 minut. Oby podobnie było w następnej.

• 2:5: I jest kolejne przełamanie dla naszej reprezentantki. Teraz Radwańska serwuje, by wygrać pierwszego seta.

• 2:4: Tym razem łatwy gem serwisowy Polki. Wygrany do 0.

• 2:3: Polka miała w tym gemie trzy szanse na przełamanie Sanchez, ale rywalka trzy razy się obroniła i wygrała swój serwis.

• 1:3: Niestety tym razem Ula nie zdołała utrzymać swojego podania. Nadal ma jednak jedno przełamanie w zanadrzu.

• 0:3: Polka nie zwalnia tempa i nadal punktuje dość niepewną na początku spotkania rywalkę. To już drugie przełamanie.

• 0:2: Ula pewnie wygrywa swoje podanie. Sanchez zdołała wygrać tylko jedną piłkę. Oby tak dalej.

• 0:1: Pierwszy gem przy serwisie rywalki dla polskiej tenisistki. Radwańska zaczęła od dwóch wygranych piłek, dała się dojść nam 30:30 i wygrała kolejne dwie akcje. Świetny początek.

• Początek meczu. Serwuje Amerykanka.

• Kudriawtsewa pokonała Dubois 6:3, 6:3. Za chwilę na korcie powinna pojawić się Ula Radwańska.

• Na korcie, na którym zagra Ula trwa jeszcze mecz Dubois - Kudriawtsewa. W tym momencie Rosjanka prowadzi 6:3 i 4:3 w drugim secie. Przewidujemy, że polska tenisistka zacznie swój mecz około 21.

• 22-letnia krakowianka jest obecnie 33. w rankingu WTA Tour, a starsza o rok rywalka to numer 109 na świecie. Trafiły na siebie już raz w ubiegłym roku w turnieju ITF w Nassau, gdzie lepsza okazała się Amerykanka 6:2, 6:2.

• Urszula Radwańska jest w meksykańskim Monterrey rozstawiona z numerem siódmym. Polska tenisista wylosowała na otwarcie Amerykankę Marię Sanchez.