ATP Miami. Janowicz przegrał z Belluccim w II rundzie [ZAPIS RELACJI LIVE]

2 : 1

• sobota, 23 marca 2013
  • KONIEC MECZU

Po bardzo słabym spotkaniu Jerzy Janowicz (24 ATP) przegrał z Thomazem Belluccim (40 ATP) 6:7, 6:3, 3:6. Polak grał bardzo nierówno, popełnił aż 53 niewymuszone błędy przy 32 rywala i zwyczajnie nie zasłużył na zwycięstwo. Także jego postawa między wymianami pozostawiała wiele do życzenia - wielokrotnie kłócił się z sędzią, uważał że ten myli się na korzyść rywala. Kilka razy został "wybuczany" przez publiczność za spowalnianie gry. Porażka Janowicza oznacza, że w singlu została nam już tylko Agnieszka Radwańska, bo wcześniej odpadła jej siostra oraz Łukasz Kubot.

• III set, 6:3

Koniec meczu! Po 2,5 godzinach gry Bellucci wygrywa mecz z Janowiczem. Ostatniego gema - do zera.

• III set, 5:3

Polak jeszcze się broni, ale teraz serwuje Brazylijczyk.

• III set, 5:2

Janowicz wyrzuca piłkę w aut i przegrywa już 5:2. Kłótnie z arbitrem wcale mu nie pomagają.

• Teraz Polak znów kłóci się z sędzią.

• Jeszcze obrazek z tego, jak Janowicz podburzał amerykańską publiczność, która na niego buczała, gdy spowalniał grę.

• III set, 4:1

Bez kłopotów Bellucci wygrywa swoje podanie i jest już tylko o dwa gemy od zwycięstwa w całym meczu.

• III set, 3:1

Jest pierwszy gem dla Janowicza w trzeciej partii. Kończy go asem, wcześniej jednak znów popełnił podwójny błąd serwisowy. Ciężko dzisiaj ogląda się męczarnie Polaka.

• III set, 3:0

Janowicz wygrywał już 40:15, by wszystko co wypracował za chwilę zmarnować. Brazylijczyk wygrywa już 3:0.

• III set, 2:0

Janowicz przełamany! Zdenerwował się na sędziego, bo twierdził, że jego pierwszy serwis przy break poincie dla Brazylijczyka był dobry. Arbiter jednak uważał, że był aut. Rozbity Polak w kolejnej wymianie zagrał piłkę w siatkę i jest daleko od wygrania meczu.

• III set, 1:0

Janowicz przegrywa pierwszego gema do 30.

• Na trybunach jest też spora grupka kibiców z Brazylii. Ogólnie można odnieść wrażenie, że bardziej popularnym tenisistą na korcie jest Bellucci.

• Statystyki drugiego seta pokazują, że Polak trochę się uspokoił i nie popełnia już tylu niewymuszonych błędów co w pierwszej partii.

• II set, 3:6

Janowicz wygrywa drugiego seta! Brazylijczyk prowadził już 30:0, ale końcówkę Polak miał dużo lepszą. Na koniec Bellucci trafia w siatkę.

• II set, 3:5

Brazylijczyk popełnia dwa podwójne błędy serwisowe i zostaje przełamany! Jest światło w tunelu, ale trzeba przyznać, że poziom spotkania bardzo niski.

• Kibice nie po raz pierwszy buczą na Janowicza. Tym razem Polak wkurzył publikę zasygnalizowaniem autowego zagrania Brazylijczyka. Ponieważ na tym korcie nie ma tzw. "sokolego oka" sędzia nie zmienił swojej decyzji. Arbiter daje do zrozumienia Janowiczowi, ze jego protesty nic nie zmienią.

• II set, 3:4

Janowiczowi zagrał serwis - wygrał swoje podanie do zera. W sumie Polak ma sześć asów. Ale jak na niego to i tak dość mizerny wynik.

• II set, 3:3

Bellucci szybko rozprawia się z Janowiczem przy swoim podaniu (do 15) i jest remis. Janowicz wciąż bez błysku.

• Brazylijczyk gotowy do gry. Gramy dalej!

• Bellucci narzeka na jakiś uraz. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• II set, 2:3

Brazylijczyk przełamuje Janowicza i odrabia straty. Polak popełnia ósmy podwójny błąd serwisowy, a w decydującej wymianie trafia w dolną część siatki.

• II set, 1:3

Pierwszy gem w drugim secie dla Bellucciego. Polak miał break pointa, ale nie trafił w kort.

• II set, 0:3

Czwarty as serwisowy Janowicza (rywal ma pięć) daje Polakowi prowadzenie 3:0 w drugim secie. Brazylijczyka wyraźnie denerwuje zwlekanie Polaka z serwisem. Znów podszedł do arbitra i zgłosił swój protest. Zdaniem sędziego wszystko jest w porządku.

• II set, 0:2

Dwa fatalne pomyłki Bellucciego i Janowicz wychodzi na prowadzenie 2:0. Polak gra spokojniej, wymiany są dłuższe i pozwala rywalowi popełniać błędy. Tak to powinno wyglądać od początku!

• II set, 0:1

Janowicz rozpoczyna drugą partię z wysokiego "C". Daje rywalowi wygrać tylko jedną wymianę.

• Na twarzach kibiców z Polski nie widać jednak niepokoju. Za chwilę drugi set.

• I set, 7:6 (7-5)

Brazylijczyk wykorzystuje dopiero siódmą piłkę setową i wygrywa pierwszą partię. Janowicz zakończył seta zagraniem w aut. Musi się pozbierać, bo gra bardzo słabo. Wygląda jakby grał nie z rywalem, a sam ze sobą.

• I set, 6:6

I 4-2 dla rywala. Janowicz w bardzo prostej sytuacji przy siatce trafił w... siatkę. Miał cały wolny kort.

Zaczął się tie break. Na razie 3-2 dla Brazylijczyka po autowym zagraniu Janowicza.

Rozdrażniony Janowicz wygrywa gema w strasznych męczarniach. Brazylijczyk znów miał setbola, ale go nie wykorzystał. Janowicz prosił publiczność z Polski o większe wsparcie, zdaje sobie sprawę, że nie wszedł dobrze w ten mecz. Na dodatek kłoci się z sędzią, który wzywa go do siebie i tłumaczy, żeby Polak się uspokoił.

• I set, 6:5

Brazylijczyk o gema od wygrania pierwszego seta. Janowicz kompletnie rozregulowany. Może za dużo ryzykuje, ale i w prostych sytuacjach myli się na potęgę. To nie jest dobry mecz w wykonaniu Polaka.

• I set, 5:5

Ależ namęczył się Janowicz przy tym gemie. Popełnił aż dwa podwójne błędy serwisowe, do tego trzy razy zagrał w siatkę, a i tak wygrał gema broniąc dwa setbole. Statystyka niewymuszonych błędów wygląda jednak niezbyt dobrze.

• I set, 5:4

Trzeci gem z rzędu wygrany przez Brazylijczyka. Wygląda na bardziej zmotywowanego, a Polak gra nierówno. Dobre zagrania przeplata autowymi. Teraz musi wygrać swoje podanie.

• I set, 4:4

Fatalnie. Janowicz został przełamany i straty odrobione. Polak wyrzucił m.in. jednego loba i zakończył gema podwójnym błędem serwisowym. Brazylijczyk sporo musi biegać, ale na razie zdąża do zagrań Janowicza. Wygląda to niepokojąco.

• I set, 3:4

Janowicz wyrzuca piłkę w aut i Brazylijczyk wygrywa trzeciego gema. Po zakończeniu ostatniej wymiany Bellucci niczym Janowicz zaatakował słownie sędziego, do którego ma o coś wyraźne pretensje.

• I set, 2:4

Kolejny dobry gem Janowicza. Zakończył go nieudanym skrótem, do którego zdołał dobiec Brazylijczyk, ale po chwili Polak bez problemu minął backhandem rywala.

• III set, 2:3

Najdłuższy gem do tej pory - Janowicz miał nawet piłkę na przełamanie, ale Bellucci zdołał się obronić. W ostatniej wymianie Polak trafił prosto w siatkę.

• I set, 1:3

Bez kłopotów Janowicz wygrywa swoje podanie. Nie dał wygrać Brazylijczykowi ani jednej wymiany. Zakończył gema efektownym skrótem.

• I set, 1:2

I jest przełamanie! Brawo! Janowicz rozstrzelał rywala mocnymi zagraniami do 30 i teraz serwuje na 3:1.

• I set, 1:1

Janowicz odpowiada Brazylijczykowi dokładnie tym samym - wygrywa również do 15. Na razie mamy błyskawiczny mecz.

• I set, 1:0

Brazylijczyk na początek bez problemu wygrywa swoje podanie do 15.

• Zaczęli!

• Trwa rozgrzewka.

• W spotkaniu II rundy turnieju w Miami Jerzy Janowicz (24 ATP) mierzy się z Brazylijczykiem Thomazem Belluccim (40 ATP). Do tej pory grali ze sobą raz, na turnieju w Moskwie w ubiegłym roku górą był Brazylijczyk.