III runda WTA Miami. Agnieszka Radwańska - Magdalena Rybarikova 2:1

• sobota, 23 marca 2013
  • 6:3

Koniec! Wygrana do zera przy serwisie rywalki, Radwańska w czwartej rundzie!

• 5:3

Mamy challenge, ryzykowne zagranie Rybarikovej trafiło jednak w aut. 0:40. Trzy piłki meczowe.

• 5:3

Morderczy pojedynek pod siatką wygrany przez Rybarikovą. Gemy robią się coraz dłuższe, czeka nas kolejna gra na przewagi.

Radwańska wyskakuje w powietrze i potężnym smeczem szybko przeciąga przewagę na swoją stronę. Polka blisko zwycięstwa w tym meczu.

• 4:3

Słowaczka kontynuuje serię. 30:0. Wtedy jednak Radwańska nieoczekiwanie wyrównuje, a Rybarikova dorzuca kiepskie zagranie w aut i sama nie może w to uwierzyć. Polka odpowiada jej jednak autem wprost kosmicznym. Równowaga. I... przeciwniczka Polki daje jej się przełamać.

• 3:3

Radwańska serwuje, a Rybarikova wygrywa 40:0. Wtedy Polka pokazuje świetną akcję i świetny smecz. Ale przegrywa kolejną piłkę. Przełamanie. Remis.

• 3:2

Słowaczka jakby się odrobinę przebudziła, zagrała ładną partię, ale musi to powtórzyć przy podaniu Radwańskiej, jeśli chce włączyć się z powrotem do gry.

• 3:1

Rybarikova kapitalnie mija Polkę zagraniem idealnie w koniec kortu, ale chwilę później trafia w siatkę i przegrywa 30:40. Przegrywa też kolejną wymianę i Radwańska prowadzi 3:1.

• 2:1

Radwańska wreszcie zaczyna grać! Kolejny fenomenalny gem w jej wykonaniu, parę ładnych zagrań i przełamanie przy tylko jednej wygranej piłce Słowaczki.

• 1:1

Przepiękne zagranie i cała akcja w wykonaniu Radwańskiej! 15:0. Taki też był cały gem - chyba najszybciej i najpewniej wygrany w tym meczu przez którąkolwiek z zawodniczek.

• 0:1

Radwańska kazała Rybarikovej się naganiać po to zwycięstwo. Potrzeba było aż gry na przewagi, ale Słowaczka w końcu wygrała gem otwarcia decydującego seta. Zakończyła go jednak Radwańska, trafiając w siatkę.

• 0:0

Znowu od serwisu zacznie Rybarikova.

• Rybarikova wygrywa seta, w meczu z Radwańską jest 1:1

• 2:6

Długa wymiana za nami, przed Rybarikovą jedna piłka setowa...

Wykorzystana!

• 2:5

Polka się nie poddaje. Wygrywa gem przy podaniu Rybarikovej. Szanse na uratowanie tego seta są jednak baaardzo niewielkie.

• 1:5

Niesłychane. Radwańska pewnie już nie pamięta, kiedy ostatnio wygrała własne podanie. Znowu przełamanie.

• 1:4

Wszystko zaczyna wskazywać na to, że czeka nas trzysetowy pojedynek.

• 1:3

Radwańska znowu ładnie się broni, kucając. Rybarikova podbiega pod siatkę i fatalnie pudłuje. Po 30. Słowaczka mimo to przełamuje Radwańską.

• 1:2

Teraz to Radwańska przełamuje i za chwilę wszystko może wrócić do normy. Mecz trwa już prawie 75 minut.

• 0:2

To też nie była łatwa ani krótka partia. Niestety, też została przegrana przez Radwańską. Polka przegrywa własne podanie na początek drugiego seta.

• 0:1

Idą łeb w łeb, grają ten gem bardzo długo, ale w końcu Słowaczka broni swojego podania i otwiera set wygraną.

• 0:0

Serwować będzie Rybarikova.

• Radwańska wygrała tie-break w pierwszym secie i prowadzi 1:0 w meczu z Rybarikovą.

• 7:5

Koniec! Set dla Radwańskiej!

• 6:5

Radwańska zagrywa kapitalny skrót, ale Rybarikova fenomenalnie odbiera. Polka nie zdołała odpowiedzieć.

• 6:4

Rybarikova załamana swoim uderzeniem w siatkę.

• 5:4

Rybarikova w aut.

• 3:4

Potężny smecz Słowaczki.

• 3:2

Potem obie wygrywają swoje podania, a Radwańska do tego wychodzi na prowadzenie po kolejnym serwisie.

• 1:1

Polka odpłaca jej się pięknym za nadobne pięknym rozrzuceniem po korcie.

• 0:1

Serwis Radwańskiej, punkt Rybarikovej.

• 6:6

Przez chwilę można było mieć nadzieję, że Radwańska jeszcze to wygra, ale Słowaczka świetnie rozegrała tę partię. Mamy tie-break.

• 6:5

Radwańska beznadziejnie prosto w siatkę. Chwilę później to samo - w odrobinę trudniejszej sytuacji - robi jednak jej przeciwniczka. 30:15. Potem Radwańska dobrze broni się zagraniem z przysiadu i wygrywa wymianę - 40:30. Kolejną piłkę również. Polka znowu odrobinkę bliżej wygrania seta.

• 5:5

Urocza mina zasmuconej Słowaczki po przegraniu pierwszej piłki. Dwie kolejne są jednak dla niej i robi się 30:15. I czy ktoś spodziewałby się tego kilka gemów temu? Mamy w meczu remis. Trzeba jednak przyznać, że seria Słowaczki odzwierciedla to, jak wygląda gra.

• 5:4

Radwańska nie gra teraz najlepiej, za to jej rywalka, od jakiegoś czasu, naprawdę znakomicie. Przełamuje Radwańską i za chwilę może doprowadzić do remisu.

• 5:3

Może i Rybarikova nie prezentuje wielkiego tenisa, ale gdy akcja jej wychodzi, gdy dobrze rozgrywa Radwańską albo wie, co chce zrobić pod siatką - potrafi pokazać kapitalne zagrania. I broni teraz swoje podanie.

• 5:2

W tym gemie mogła uwierzyć, gdy świetnym zagraniem zakończyła bardzo ładną wymianę i podgoniła Radwańską na 40:30. Kolejna piłka należała jednak do Polki i jest już 5:2.

• 4:2

Tym razem Rybarikova daje radę przy swoim podaniu. Jeszcze może wierzyć w swoją szansę w tym secie.

• 4:1

Po wyczerpującej, ładnej wymianie na długie piłki Radwańska wygrywa gem do 15 i jest coraz bliżej zwyciężenia pierwszego seta.

• 3:1

Zawodniczki wyraźnie nie cieszą się, kiedy muszą serwować. Nic dziwnego. Tym razem Rybarikovej przeszkadzało to, że musi zagrywać piłkę. I Radwańska szybko ją przełamała.

• 2:1

Radwańska dobiega do siatki, chce załatwić rywalkę uderzeniem w kraniec kortu, ale pudłuje. Nie powinna była zmarnować tej okazji. 15:30. I ten gem źle kończy się dla Polki. Rybarikovej udaje się odłamać.

• 2:0

Dużo łatwiej poszło Polce przy podaniu rywalki. Ładny gem w wykonaniu Radwańskiej, który przełamuje Słowaczkę przy pierwszej okazji.

• 1:0

Pewnie mało kto spodziewał się tak zaciętego gema otwarcia. Zawodniczki grały punkt za punkt, a o tym, że Radwańska obroniła własne podanie, zadecydowała dopiero gra na przewagi.

• 0:0

Od serwisu zaczyna Radwańska.

• Za moment początek meczu. Przywitajmy jeszcze najpierw obie tenisistki - zdjęcia pochodzą z ich spotkań w poprzedniej rundzie.

• Relację z tego - jak i równolegle toczonego spotkania Janowicza z Beluccim - śledzić możecie w darmowej smartfonowej aplikacji Sport.pl LIVE, dostępnej na platformy z Androidem i gotowej do ściągnięcia z Google Play.

• Agnieszka Radwańska w poprzedniej rundzie bez trudu pokonała 6:3, 6:2 S-Wei Hsieh z Tajwanu i wykonała pierwszy krok na drodze do obrony tytułu. W tej rundzie też nie powinno być za trudno. Rywalką Polki jest 24-letnia Słowaczka - jej rówieśniczka - którą Radwańska pokonała do tej pory trzy razy. Rybarikova wygrała raz. Faworytka jest czwartą zawodniczką rankingu - Słowaczka jest obecnie 49., a najwyżej w karierze - na miejscu 40. - była cztery lata temu. W poprzedniej rundzie pokonała Niemkę Monę Barthel.