ATP w Dausze. Łukasz Kubot - Feliciano Lopez [NA ŻYWO]

2 : 0

• wtorek, 01 stycznia 2013
  • KONIEC MECZU

Łukasz Kubot pokonał Hiszpana Feliciano Lopeza 6:4, 6:2 w pierwszej rundzie singla turnieju ATP na twardych kortach w Dausze. Polak z wyżej notowanym rywalem (Hiszpan zajmuje 40. pozycję w rankingu ATP, Kubot jest na 74. miejscu) miał problemy tylko na początku spotkania, bo Lopez rozpoczął je od prowadzenia 3:0. Ale z czasem Kubot zaczął grać jak z nut, opłaciła się taktyka serve & volley, z którą rywal nie mógł sobie poradzić. Polak dobrze serwował, zanotował 7 asów i miał tylko jeden podwójny błąd serwisowy. W sumie Kubot wygrał o 19 więcej wymian od rywala. W kolejnej rundzie, w środę nasz tenisista zmierzy się z Włochem Simonem Bolellim (84. ATP). Obaj tenisiści grali ze sobą raz, w 2006 roku Włoch wygrał na "mączce" w Napoli 6:2, 6:3.

• 6:2

Koniec meczu! Kubot wykorzystuje drugą piłkę meczową. Pierwszą przegrał uderzając w siatkę z takim impetem, że strącił czujnik na niej umieszczony. Drugą wygrał po zagraniu w aut Lopeza. Po chwili Polak uniósł rękę w geście triumfu. Rewanż za przegrany mecz o ćwierćfinał Wimbledonu z 2011 roku można uznać za bardzo udany.

• 5:2

Tak jest! Polak w każdej akcji chodził do siatki i opłaciło się. Lopez wygrał tylko jedną piłkę.

• 4:2

Lopez nie daje za wygraną. Wygrywa własnego gema serwisowego do 30. Teraz trzymamy kciuki, by to samo zrobił Polak.

• 4:1

Kapitalny gem Kubota! Wygrał wszystkie wymiany i jest o dwa gemy od wygrania meczu.

• Pierwszy gem w drugim secie dla Lopeza. Hiszpan wygrywa go do 30.

• 3:0

Chyba rewanż za Wimbledon 2011 będzie udany! Polak prowadzi już w drugim secie 3:0. Ale przypomnijmy, że pierwszą partię od prowadzenia 3:0 rozpoczął Hiszpan...

• 2:0

Hiszpan chyba nadal rozmyśla o kłótni z arbitrem, bo gra fatalnie. Kubot wygrywa dwa gemy z rzędu, oba do 15. Brawo!

• Zaczynamy drugi set

• 6:4

Kolejne przełamanie i pierwszy set dla Kubota! Polak gra jak z nut, a Hiszpanowi puszczają nerwy. Pokłócił się z sędzia, który uznał, że Lopez za długo zwleka z serwisem i zarządził "drugi serwis", mimo że pierwszego Hiszpan tak naprawdę nie wykonał. Na korcie zrobiło się gorąco. Rywal Kubota nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra i długo z nim dyskutował. Po chwili ostatnią akcję seta Kubot wygrał minięciem z głębi kortu.

• 5:4

Kubot o gema od wygrania pierwszego seta. Znakomita partia Polaka, dał wygrać rywalowi tylko jedną wymianę.

• 4:4

A teraz Hiszpan wygrywa swój własny gem serwisowy do 30. Trzeba przyznać, że Hiszpan gra na pełnym ryzyku - ma już dziś na swoim koncie sześć asów (Kubot tylko jeden), ale popełnił także aż cztery podwójne błędy serwisowe.

• 4:3

Dla odmiany szybszy gem, którego Kubot wygrywa przy własnym serwisie do 30. Świetna seria Polaka trwa. To już czwarty wygrany gem z rzędu.

• 3:3

Straty odrobione! Kubot wygrywa trzeciego gema z rzędu, wykorzystując trzeciego break pointa. Przy pierwszym trafił w aut, przy drugim rywal zaserwował asa, przy trzecim Hiszpan wreszcie się pomylił i trafił w siatkę.

• 2:3

Bardzo dobre dwa gemy w wykonaniu Kubota, który wreszcie chyba się rozgrzał. Obie partie wygrywa do 30. Hiszpan wciąż ma jednak przewagę jednego przełamania.

• 0:3

Kiepsko to na razie wygląda. Kubot gra bardzo nierówno, a Hiszpan go punktuje. Bieganie do siatki Polakowi niewiele daje. Lopez wykorzystał drugą piłkę na przełamanie.

• 0:2

Drugi gem również dla Lopeza. Kubot prowadził już 30:0, ale przegrał cztery kolejne wymiany.

• 0:1

Niestety już w pierwszym gemie rywal przełamuje Kubota. Partia była bardzo zacięta, Hiszpan wykorzystał dopiero czwartego break pointa. Polak na razie popełnia dużo błędów, trzy razy trafił w siatkę w dość prostych sytuacjach. Gema Lopez zakończył dobrym minięciem, gdy Kubot stał przy siatce.

• Grają!

• Tenisiści już po rozgrzewce i losowaniu. Za chwilę zaczynają!

• Lopez jest na 40. miejscu w światowym rankingu, Kubot zajmuje pozycję 74.

• W sumie Kubot z Lopezem spotykali się dwa razy i dwukrotnie lepszy był Hiszpan. Do trzech razy sztuka?

• Godzina rozpoczęcia meczu przesuwana była przez organizatorów wielokrotnie. Ostatecznie spotkanie powinno rozpocząć się o 21.

• W I rundzie singla turnieju ATP w Dausze Łukasz Kubot gra z Feliciano Lopezem. To rewanż za mecz o ćwierćfinał Wimbledonu z 2011 roku. Wtedy górą był Hiszpan, który zwyciężył po pasjonującym, pięciosetowym boju. Jak będzie tym razem?