Komentarze
Od?wie?
34
Po meczu:

Był to ich dwudziesty pojedynek, a po raz 16. lepszy okazał się Nadal, w tym na kortach ziemnych poprawił bilans na 13-1. Ich piątkowe spotkanie trwało godzinę i 45 minut. Grę na blisko godzinę przerwał deszcz, przy stanie 4:2 w drugim secie.

Nadal, który w niedzielę obchodził 26. urodziny, przyjeżdża do Paryża nieprzerwanie od 2005 roku i dotychczas poniósł tu tylko jedną porażkę, ze Szwedem Robinem Soederlingiem w 1/8 finału przed trzema laty. W piątek wygrał swój 48. mecz i brakuje mu tylko jednego zwycięstwa do zdobycia siódmego tytułu w Roland Garros, a trzeciego z rzędu.

Jeśli w niedzielę przedłuży tę serię, to wyprzedzi w klasyfikacji wszech czasów Szweda Bjoerna Borga, który triumfował w imprezie sześciokrotnie (1974-75 i 1978-81).

Tak relacjonowaliśmy mecz:

I set:

1:6 Tenisiści długo grali na przewagi, Ferrer walczył zaciekle, kilka razy mógł zakończyć tego gema, ale to Nadal wykorzystał pierwszą piłkę meczową w tym spotkaniu.

1:5 Ferrer już się poddał. Gem dla Nadala skończony mocnym uderzeniem po prostej.

1:4 I mamy kolejne przełamanie. Ferrer zdołał obronić jednego break pointa, ale zaraz potem zrobił podwójny błąd serwisowy. Mecz powoli zbliża się do końca.

1:3 Nadal wrócił do spokojnej gry i długich wymian. Czekał na błędy Ferrera i się doczekał. Gem wygrany do 15.

1:2 Teraz błędy popełniał Nadal i przegrał gema do 15.

0:2 Gładki gem dla Nadala wygrany do zera. Ferrer bez pomysły na grę w tym secie, popełnia proste błędy.

0:1 Zły początek dla Ferrera, który przegrywa własny gem serwisowy. Przegrywał już 0:40, zdołał wygrać jeszcze dwie piłki, ale trzeciego break pointa nie obronił.

II set:

2:6 Nadal jest w niesamowitej formie. Ferrer gra naprawdę dobrze, ale jest całkowicie bezradny. No prawie bezradny, cały czas ryzykuje i często zdarza mu się trafiać w samą linię. Na Nadala to jednak nie wystarcza i wygrywa on tego gema do 30 i seta do 2.

2:5 Ferrer się nie poddaje. Ganiał Nadala po całym korcie i wygrał gema do 15.

1:5 Szybki gem serwisowy Nadala. Wygrywa go do zera i jest bliski wygrania drugiego seta.

15:14 Trwa ponowna rozgrzewka zawodników. Już za chwilę Nadal z Ferrerem wznowią grę.

15:05 Niebo nad Paryżem jest już niebieskie, płachty zasłaniające kort zostały zdjęte. Tenisiści czekają jeszcze na osuszenie nawierzchni.

14:50 Deszcz się skończył i niedługo mecz powinien zostać wznowiony.

14:25 Mecz przerwany z powodu burzy nad Paryżem. Wkrótce informacja kiedy zostanie dokończony.

1:4 Gem serwisowy Ferrera. Nadal zdobywa pierwszy punkt, ale Ferrer wyrównuje. Nadal karci go jednak srogo i robi się 15:40. Nad kortem Philippa Chatriera zaczyna padać deszcz. Nadal przełamuje Ferrera.

1:3 Gem serwisowy Nadala gładko wygrany do 0. Ferrer nie istniał na korcie w tym gemie.

1:2 Gem serwisowy Ferrera. Zaczyna on od prowadzenia i doprowadza do 30:0, ale potem myli się i Nadal zdobywa punkt, po czym doprowadza do równowagi. Przewagę zdobywa niesamowitym zagraniem - biegnąc do siatki potyka się na mączce, po czym już siedząc przebija piłkę na stronę Ferrera! Przełamanie Ferrera następuje niedługo potem.

1:1 Gem serwisowy Nadala. Rafa zaczął od 15:0, Ferrer próbował efektownie odpowiedzieć, ale tylko powiększył stratę. Później jednak udało mu się doprowadzić do stanu 30:30. Nadal zagrywa ostro pod skosie i jest 40:30, po czym Nadal wykańcza przeciwnika.

1:0 Gem serwisowy Ferrera, który pokazuje, że nie zamierza się jeszcze poddawać i wygrywa swoje podania.

I set:

2:6 Gem serwisowy Nadala, który pewnie kroczy do wygrania pierwszego seta. Gładko doprowadza do stanu 40:0, potem oddaje Ferrerowi jeden punkt, po czym Ferrerowi udaje się precyzyjnie trafić pod linię boczną i jest 40:30. Trzeciej piłki setowej Nadal nie marnuje i wygrywa gema i seta bo błędzie rywala.

2:5 Gem serwisowy Ferrera - wygrany przez Nadala do zera! Kolejne przełamanie w meczu, widać, że Rafa wszedł już w swój rytm i zaczyna dominować.

2:4 Gem serwisowy Nadala. Po dwóch krótkich wymianach jest już 30:0, ale potem Rafa nie trafia w kort. Ferrer rewanżuje mu się tym samym i jest 40:15. Chwilę później rafa wygrywa swoje podania. Spotkanie robi się coraz bardziej jednostronne.

2:3 Gem serwisowy Ferrera. Tym razem słabe forehandy Ferrera doprowadzają do stanu 40:0 dla Nadala, a potem do pierwszego przełamania w tym meczu. Bardzo szybki gem dla Nadala.

2:2 Gem serwisowy Nadala. Bardziej utytułowany z Hiszpanów popełnia błędy, ale winę za nie ponosi raczej wiatr, utrudniający coraz bardziej grę zawodnikom. Ferrer dobrze returnuje i wychodzi na prowadzenie, ale nadal doprowadza do równowagi 40:40 i trzeba grać na przewagi. Nadal asem doprowadza do swojej, ale potem popełnia podwójny błąd. Znów równowaga. Ferrerowi udaje się uzyskać przewagę, ale potem gubi się, i znów jest równowaga. Nadal nie wypuszcza już tej szansy z rąk i wygrywa swoje podania.

2:1 Gem serwisowy Ferrera, który szybko obejmuje prowadzenie i doprowadza do stanu 40:0, ale potem ogromnym autem daje Nadalowi punkt w prezencie. Chwilę później jednak kończy gem asem serwisowym.

1:1 Gem serwisowy Nadala. Nad kortem Philippa Chatriera wieje silny wiatr. Ferrer wygrał pierwszy punkt, ale potem popełnił swój pierwszy błąd, za co winę ponosił bardziej wiatr niż on sam. Nadal gra bardzo głęboko cofnięty za linię i uderza bardzo mocno, ale Ferrerowi udaje się doprowadzić do stanu 15:30.. Nadal wyrównał, Ferrer popełnił kolejny błąd i było 40:30 dla Nadala. Jednak kolejny błąd drugiej rakiety świata doprowadził do równowagi. Ferrer posyłając piłkę na duży aut pomógł Nadalowi w wygraniu jego gema serwisowego.

1:0 Rozpoczynamy spotkanie. Pierwszy serwuje Ferrer. Długa wywmiana piłek na początek i punkt dla Ferrera, który skończył forheandem. Pierwszy gem wygrany przez Ferrera do zera. Nadal przypieczętował go własnym błędem.

13:07 Mecz rozpocznie się za chwilę. Zawodnicy są już na korcie Philippa Chatriera i rozgrzewają się.

Mats Willander mówił przed spotkaniem, że David Ferrer gra podobnie do Rafaela Nadala, nie ma jednak jego siły. Ale częściej chodzi do siatki, jest bardzo sprytny i będzie umiał wykorzystać błędy bardziej utytułowanego z Hiszpanów.