2 : 0
Komentarze
Od?wie?
21
Radwańska, która nie musiała grać w I rundzie, potrzebowała zaledwie 56 minut do wygrania z Ukrainką. Trzecia w rankingu WTA Polka pokazała, że nieprzypadkowo jest o 102. pozycje wyżej od rywalki. Rozgrywała akcje właściwie bez emocji, obnażając wszystkie słabości Curenko. Choć Ukrainka zaczęła mecz nieźle, nie była w stanie posłać piłki, do której nasza tenisistka by nie zdążyła. Z czasem górę nad Curenko wzięły nerwy, a nie bez znaczenia mógł być też ból ramienia, który zaczął doskwierać jej w drugim secie.

Polka wygrała w całym meczu 55 z 80 wymian i dała ugrać przeciwniczce tylko jednego gema. Oprócz dobrej gry Radwańskiej wpływ na to miała również słaba dyspozycja serwisowa rywalki, która zanotowała w meczu aż pięć podwójnych błędów serwisowych.

W III rundzie nasza tenisistka zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Alison van Uytvanck - Chanelle Scheepers.

Około godz. 16 swój mecz z Marion Bartoli zacznie Urszula Radwańska. Czy pójdzie w ślady starszej siostry? Zapraszamy na relacje na żywo w Sport.pl.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

II set:

6:0 I koniec! Po niespełna godzinie gry Polka awansuje do III rundy turnieju. Pierwszą i ostatnią piłkę meczową Curenko wyrzuca w aut. Radwańska specjalnie się w tym meczu nie zmęczyła.

5:0 Polka o gema od wygrania meczu. Curenko już chyba chce by pojedynek się skończył. Decydującą piłkę wyrzuca daleko w aut.

4:0 Przerwa nic nie zmieniła. Radwańska bez mrugnięcia okiem punktuje przeciwniczkę.

Curenko gra dalej. Czy przerwa odmieni obraz pojedynku?

Trwa przerwa medyczna. Nie wiadomo, czy Curenko będzie w stanie kontynuować pojedynek. Czyżby powtórzyła się sytuacja z meczu z Urszulą Radwańską na turnieju w Dausze, kiedy Ukrainka skreczowała w drugim secie?

3:0 Radwańska znów przełamuje Ukrainkę. Curenko dziś fatalnie serwuje, ma aż pięć podwójnych błędów serwisowych. Pokazuje jednak, że ma problem z ręką - być może ból przeszkadza jej w grze.

2:0 Błyskawiczny gem serwisowy Radwańskiej.

1:0 Ukrainka zaczęła grać skuteczniej i wygrywanie wymian Radwańskiej nie idzie już tak łatwo. Polka przełamuje rywalkę, ale dopiero na przewagi.

I set:

6:1 Pierwszy set za nami. Polka wygrywa gema do 30 i wykorzystuje już drugą piłkę setową. Oby tak dalej!

5:1 Jednak Radwańska nie wygra tego gema do zera. Na twarzy Ukrainki po raz pierwszy zagościł uśmiech. Wygrała m.in. jedną bardzo długą wymianę, która zakończyła efektownym smeczem w linię. Polka bardzo skupiona gra swoje.

5:0 To może być najszybsza relacja z meczu Radwańskiej w historii. Polka wygrywa kolejnego gema do zera. Curenko jest bezsilna wobec bardzo dokładnych i posyłanych z odpowiednią mocą piłek zagrywanych przez Polkę.

4:0 Curenko przegrywa swoje drugie podanie. Ukrainka jest już mocno zdenerwowana. Kończy gema podwójnym błędem serwisowym. Na razie wygrała zaledwie pięć wymian.

3:0 Kolejny gem wygrany przez Radwańską - tym razem do 15. W grze Polki nie widać dziś słabych punktów. No może oprócz serwisu - popełniła jeden podwójny błąd serwisowy.

2:0 I mamy pierwsze przełamanie. Gra Polki musi być mocno frustrująca dla rywalki, która posyła dokładne piłki po liniach, ale Radwańska zawsze do nich dobiega. Gem wygrany przez naszą najlepszą tenisistkę do 30.

1:0 Świetny początek Polki, która wygrywa swojego gema serwisowego do zera. Ostatnią wymianę kończy efektownym forhendem w sam narożnik kortu.

11:40 Zaczynamy!

11:34 Trwa rozgrzewka. Mecz rozpocznie się za ok. 5 minut.

Przed meczem:

Radwańska jest największą gwiazdą belgijskiej imprezy, dlatego nie musiała grać w pierwszej rundzie. Jej przeciwniczka ma za to za sobą już kilka spotkań. Curenko musiała grać w eliminacjach i do turnieju głównego dostała się jako "szczęśliwa przegrana", a w pierwszej rundzie pokonała Węgierkę Gretę Arn 6:1, 6:4.

Polka jest zdecydowaną faworytką pojedynku. Zajmuje trzecie miejsce w rankingu WTA, a jej rywalka jest dopiero na 105. pozycji. W swojej karierze Ukrainka nie wygrała jeszcze żadnego poważnego turnieju, a jej największym dotychczasowym sukcesem jest awans do drugiej rundy Australian Open w 2011 roku. Curenko do tej pory na korcie zarobiła 250 tysięcy dolarów, a Radwańska prawie 9 milionów.

Te dwie równolatki łączy właściwie jeszcze tylko fakt, że obie za swoją największą tenisową inspirację uważają Martinę Hingis.
Ze sobą jeszcze nie grały. Ale z Curenko zmierzyła się raz młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula. W tym roku na twardych kortach w Dausze Polka pokonała Ukrainkę, która po przegraniu pierwszego seta 2:6, skreczowała w drugim. Jak Curenko poradzi sobie z Agnieszką? Relacja z meczu od godz. 11:30.