WTA w Dubaju. Radwańska po mękach awansowała do II rundy

2 : 1
Relacja
Szczegóły
Komentarze
Tabela
Od?wie?
48
Agnieszka Radwańska wybiegała wygraną w I rundzie, ale jej gra pozostawiała wiele do życzenia. - Agnieszka musi grać bardziej agresywnie - zaznaczał trener Tomasz Wiktorowski komentujący spotkanie w Eurosporcie. Agnieszka, która do Dubaju wybrała się z nowym szkoleniowcem Borną Bikiciem, po zdominowaniu rywalki w pierwszym secie, w dwóch kolejnych była zbyt pasywna. Często grała przez środek kortu, co można tłumaczyć wiatrem, jednak piłki lądowały nierzadko w okolicach linii serwisowej po stronie rywalki. - Nie może być tak, że gorsza zawodniczka dyktuje warunki gry na korcie - denerwował się Wiktorowski, gdy Woźniak objęła w trzecim secie prowadzenie udokumentowane przełamaniem. Polka jednak dobrze wytrzymała mecz kondycyjnie i pomimo 2 godzin i 32 minut gry wybiegała wygraną w czterech kolejnych gemach od stanu 3:5. Ciekawostką może być to, że dobrze prezentująca się dziś na tle Polki Woźniak, od początku ubiegłego sezonu wygrała w turniejach WTA zaledwie pięć spotkań.
W kolejnym meczu Radwańska zagra z reprezentantką Izraela Shahar Peer (WTA 40). - Będę musiała zagrać na 100% - komentowała Polka tuż po meczu.


Tak relacjonowaliśmy spotkanie:


7-5 W tym gemie Radwańska wybiegała wygraną! Raz po raz odpierała ataki rywalki , która zakończyła mecz wpakowaną piłką w siatkę!


6-5 Radwańska, nie bez problemów, wygrywa trzeciego gema z kolei. Z tą różnicą, że zaprezentowała urozmaicony tenis - skróty i pobyty przy siatce. To przyniosło oczekiwany skutek!


5-5 Radwańska wraca do gry! Przełamuje podanie Woźniak do 15 kończąc gema "firmowym" skrótem!


4-5 Radwańska znów z nożem na gardle radzi sobie dobrze. Woźniak ponownie od II rundy dzieliły dwie wygrane piłki. Po krótkiej przerwie Kanadyjka będzie serwowała aby wygrać mecz!


3-5 Im sytuacja bardziej beznadziejna, tym lepszymi zagraniami popisuje się Radwańska. Trzypunktową stratę w gemie odrobić jest jednak ciężko i znakomity forhend będzie liczył się tylko w statystykach piłek wygrywających. Woźniak wygrywa do 15.


3-4 Było 15-30, ale Agnieszka wyszarpała gema z rąk rywalki. Wreszcie mądrzej dopiera kierunki zagranych piłek - gra przeciwko nogom biegnącej przeciwniczki lub tuż za siatkę. Udane skróty można dziś jednak policzyć na palcach jednej ręki.


2-4 Woźniak od kilkunastu minut dominuje na korcie. Serię dziewięciu przegranych piłek Radwańska zdołała przerwać, ale na walkę o gema było już za późno. Woźniak utrzymuje serwis do 15!


2-3 Radwańska przegrywa cztery kolejne piłki i rywalka obejmuje prowadzenie! Kolejna ciekawostka dla statystyków - Woźniak od początku ubiegłego roku wygrała w turniejach WTA pięć spotkań!


2-2 Woźniak z problemami wygrywa serwis. Radwańska kończy gema dwoma fatalnymi błędami - wolejem wyrzuconym daleko w aut i równie niecelnym bekhendem. Tenisistki spędziły już na korcie ponad dwie godziny.


1-2 Woźniak pokazuje, że także potrafi zagrać kombinacyjnie. Lob, za który publiczność nagrodziła ją gromkimi brawami, nie dał jednak przełamania. Radwańska obroniła break pointa i ponownie wyszła na prowadzenie.


1-1 Woźniak wygrała tego gema na przewagi, dzięki kilku znakomitym piłkom. Z tarapatów wyciągnęły ją przede wszystkim dwa bezbłędne, kończące woleje wyciągnęły ją z tarapatów. Po jednej z piłek, którą Woźniak wygrała dzięki siatce, Radwańska ze złością uderzyła w taśmę rakietą.


1-0 Gem do zera. Polka obejmuje prowadzenie.


II set:


6:7(6) Radwańska wyrzuca kolejne uderzenie z forhendu i przegrywa seta! To pierwsza partia wygrana przez Woźniak w trzecim spotkaniu tych zawodniczek. Ciekawostka dla statystyków: W ciągu dwóch setów Radwańska przebiegła 2,56km, a rywalka 2,42km.


(**6-7) Radwańska "odwdzięcza się" wyrzuceniem forhendu w aut. Trzecia piłka setowa dla rywalki.


(6-6*) Druga piłka setowa zmarnowana przez Woźniak. Tym razem atak przed pójściem do siatki był niedokładny.


(5-6*) Pierwszy setbol obroniony.


(*4-6) Najdłuższa wymiana meczu zakończona wygrywającym bekhendem Kanadyjki! 43 uderzenia! Dwie piłki setowe dla Woźniak.


(**4-5) Woźniak wygrywa najdłuższą wymianę w tie-breaku. Radwańska pracowała w defensywie bardzo solidnie, ale forhend po linii w wykonaniu Kanadyjki okazał się zbyt dokładny. Woźniak ponownie dwie piłki od seta.


(3-4**) Żadna z pań nie może wygrać dwóch piłek przy swoim podaniu. Woźniak podejmuje po raz kolejny więcej ryzyka, co wraca do niej w postaci dwóch punktów.


(**3-2) Woźniak wyraźnie pomaga Polce. Najpierw wyrzuciła piłkę daleko za kort, następnie popełniła podwójny błąd.


(1-2**) Radwańska przegrywa punkt przy swoim podaniu. Czas na dwa serwisy rywalki.


6-6 Radwańska, mimo prowadzenia 30-00 przegrywa gema! Polka zawodzi w II secie - gra przez środek kortu, a piłki lądują tuż za karem serwisowym. O losach seta zadecyduje tie-break!


6-5 Fenomenalna defensywa Polki! Radwańska przełamuje do zera i obejmuje prowadzenie w secie po raz pierwszy! Szczególnie urokliwa była ostatnia piłka w gemie - Radwańska biegała od narożnika do narożnika i zakończyła heroiczną obronę minięciem z bekhendu w pełnym biegu!


5-5 Woźniak była dwie piłki od wygrania drugiego seta. Okazji nie wykorzystała - wyrzuciła return i zaspała przy forhendzie zagranym przez Polkę wzdłuż linii.


4-5 Woźniak odpowiada także wygranym gemem do zera. Radwańska po raz kolejny nie uniknęła prostych błędów. Aby mieć szanse na zakończenie meczu w dwóch setach, Polka musi utrzymać swoje podanie.


4-4 Kłopoty wydają się być zażegnane. Radwańska kończy wygranego "na sucho" gema pierwszym w dniu dzisiejszym asem.


3-4 - Agnieszka musi grać bardziej agresywnie - zastrzega trener Tomasz Wiktorowski, który współkomentuje mecz w Eurosporcie. Radwańska postąpiła zgodnie z jego zaleceniami - przełamanie powrotne zawdzięcza dobrym akcjom wolejowym i ryzyku, jakie niejednokrotnie podjęła przy returnie.


2-4 Radwańska przegrywa swój gem serwisowy do zera! Woźniak gra coraz dłuższe piłki, których Radwańska nie jest w stanie skontrować. Dodatkowo Agnieszce przytrafił się fatalny błąd w ostatniej piłce - bekhend z kara serwisowego wpakowała w siatkę.


2-3 Woźniak wygrywa gema w ciągu niespełna dwóch minut. Kanadyjka prezentuje się o niebo lepiej niż w pierwszej, gładko przegranej partii.


2-2 Dwie ostatnie piłki gema wygrane dzięki błyskotliwym minięciom - raz Agnieszki, raz Aleksandry. Polka utrzymała serwis do 15, a mecz w II secie jest o wiele ciekawszy. W kończących piłkach Polka prowadzi 13:12.


1-2 Agnieszka przełamuje podanie Woźniak. Pod presją Agnieszka gra dziś znacznie odważniej. W świetnym stylu obroniła returnem piłkę na 0-3, a następnie zapewniła rywalce solidną przebieżkę. Zmęczona Woźniak nie zauważyła Radwańskiej idącej do siatki w drugie tempo. Polka zakończyła gema wolejem.


0-2 Radwańska po raz pierwszy traci podanie! Rywalka zaczęła coś w swojej grze zmieniać - podnosi piłkę i gdy tylko Radwańska odegra krócej - atakuje.


0-1 Woźniak otwiera wynik drugiego seta.


I set:


6-1 Radwańska miała trzy kolejne piłki setowe, ale straciła dwa punkty - po podwójnym błędzie serwisowym i po bekhendzie skierowanym w siatkę. Trzecia szansa została przez nią wykorzystana i po 27 minutach Polka objęła prowadzenie w setach. W całej partii Radwańska popełniła siedem niewymuszonych błędów, przy 16 rywalki.


5-1 Woźniak próbowała wykończyć dwie piłki akcjami przy siatce, jednak zepsutymi wolejami udowodniła, że lepiej czuje się w grze z linii końcowej. Pozostałe cztery udało się jednak wygrać i Kanadyjka notuje przy swoim nazwisku pierwszego gema.


5-0 Po 19 minutach Radwańska prowadzi bez straty gema. Jeżeli Woźniak nie zacznie atakować, mecz może nie potrwać nawet godziny.


4-0 Woźniak wciąż z zerowym dorobkiem, jeśli chodzi o gemy. Udało się jej przelobować Radwańską, ale kolejne trzy punkty padły łupem Polki. Woźniak zakończyła gema fatalnym błędem forhendowym ze wznoszącej piłki.


3-0 Kolejny szybki gem wygrany przez Agnieszkę. Polka, po kolejnych błędach Woźniak, utrzymuje podanie do 15.


2-0 Radwańska przełamuje podanie Kanadyjki! Agnieszka wykorzystała czwartą okazję do powiększenia prowadzenia. Gem trwał ponad 6 minut, a najdłuższa wymiana miała 23 uderzenia. Żadna zawodniczka nie podejmuje ryzyka, większość piłek rozstrzyga się dzięki błędom.


1-0 Dobry, wygrany do 15 gem Radwańskiej zakończony wygrywającym forhendem.


0-0 Radwańska rozpoczyna mecz swoim podaniem.


11:05 Pierwotnie rywalką Radwańskiej miała być Niemka Sabina Lisicka, jednak po wycofaniu się z turnieju Petry Kvitovej, w drabince turniejowej zaszły zmiany.


11:00 Tenisistki są już na korcie centralnym w Dubaju. Arbitrem spotkania będzie jeden z najlepszych sędziów - Szwed Mohamed Lahyani.


10:55 Przed meczem:
Radwańska jest zdecydowaną faworytką starcia z Woźniak. Kanadyjka w dwóch bezpośrednich meczach z Polką nie wygrała ani jednego seta. Zawodniczki pojawią się na korcie punktualnie o godzinie 11. Transmisja z meczu w Eurosporcie.


Informacje
WTA Dubaj - I runda singla
Wtorek 21.02.2012 godzina 11:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
A.Radwańska
6
6
7
2
A.Wozniak
1
7
5
1

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (137)

 • kania.u

  Oceniono 11 razy 11

  WIKTOROWSKI , WRÓĆ !!!!!!!!!!!!

 • ort222

  Oceniono 8 razy 6

  Każda tenisistka ma słabsze mecze i tak już będzie do końca, raz będą lepsze raz gorsze, raz dojdzie do półfinału, a raz odpadnie w 1 r, taki jest tenis, a mecze z niby rodaczkami są zawsze dużo trudniejsze niz inne, bo mają dodatkową mobilizacje.

  Problem w tym że inne kraje maja wiecej tenisistów i jak jeden odpadnie to kibicuje sie innemu, a nie wiesza psy na tym który odpadł, tylko w tym jest różnica.

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • bukaj22

  Oceniono 21 razy 5

  Bardzo słaby mecz Radwańskiej i bardziej przegrała go Wozniak niż wygrała Aga. Oczywiście przyjaciel domu Wiktorowski bronił swojej prawie córki i tłumaczył ją wiatrem , ale to tylko połowa prawdy , bo wiatr przeszkadzał obu zawodniczkom. Aga była jak zwykle pasywna i chyba nie miała ochoty grać tego 3 seta. Tie break wyglądał jak pokazówka , gdy obie dziewczyny grały tylko przez środek kortu i czekały , która pierwsza zepsuje. Jak zwykle był festiwal pretensji do całego świata Agi , że Ola ma czelność trafiać w kort i ostatecznie Ola nie wytrzymała tego meczu psychicznie. Gratulował Radwańskiej nie będę , bo nie ma za bardzo czego.

 • targat

  Oceniono 5 razy 3

  gratulacje Panno Agnieszko!!!!!!!!!!!
  To już trzysetny wygrany mecz w Twej karierze!!!!!!!!!!!

 • swiatlo

  Oceniono 4 razy 2

  Brawo Agnieszko. Mistrzem jest nie ten kto wygrywa jak jest w formie, ale ten kto potrafi wygrać nawet jak nie jest w formie. I to Agnieszka osiągnęła.
  Nigdzie nie jest powiedziane że Agnieszka ma wygrywać do zera z zawodniczkami poniżej jej rankingu. Raz ciężej, raz lżej, dwa razy do przodu, raz do tyłu. Tak to już będzie. Aby tylko kroków do przodu było więcej niż do tyłu, a w to w przypadku Agnieszki absolutnie wierzę!

 • ojciectaty

  Oceniono 4 razy 2

  @lemming666

  Aleksandra jest Polską - Kanadyjką, i tak jak Caroline Wozniacki, wychowana po polsku. Wladziu, dziekuję za relację z meczu.

  Pokaż starsze odpowiedzi (7)

 • soli6

  Oceniono 2 razy 2

  Myslalem ze Borna Bikic to trener Urszuli. Agnieszce z Wiktorowskim szlo dobrze. Po co zmieniac. Tak czy inaczej, powodzenia.

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • rigel1

  Oceniono 2 razy 2

  Uuułaaa... Agnieszka wróciła z dalekiej podróży... 3:5 i serwis rywalki i wygrać coś takiego, to spory wyczyn... Nawet z 80 rakietą świata... Przede wszystkim nie powinna była w ogóle do tego doprowadzić... Ale gratulacje!

 • erkotion

  Oceniono 3 razy 1

  Przecież to oczywiste że to wina chorwata, niszczy zawodniczkom kariery. Hahahaha

 • Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

  Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

  Trwa wczytywanie...
  Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia