Radwańska w ćwierćfinale turnieju w Dausze

2 : 0
Komentarze
Od?wie?
30
Pierwszy set nie przyszedł Polce łatwo. Radwańska na początku była zaskakująco bierna, długo nie mogła wejść w mecz. Bardzo przypominała tę Agnieszkę z początków zeszłego sezonu. Nasza reprezentantka przebudziła się dopiero przy dwóch piłkach setowych dla Lepchenko przy stanie 4:5. Wtedy Polka wzięła się w garść, przełamała rywalkę, obroniła podanie i, po krótkiej przerwie technicznej, jeszcze raz nie dała Amerykance wygrać podania.

Zwycięstwo w drugim secie przyszło już naszej zawodniczce dużo łatwiej, na co duży wpływ miała słaba kondycja rywalki, która nie wytrzymała fizycznie trudów pierwszego seta. Lepchenko tylko raz obroniła swój serwis i w ogóle był to jedyny wygrany przez nią gem w tym secie.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

6:1 Polka przy stanie 30:15 popełniła szkolny błąd i tak się nim zdenerwowała, że skończyła mecz dwoma wygrywającymi serwisami (jeden z nich był asem).

5:1 Wreszcie Polka wykorzystała zmęczenie i słabość biegową rywalki, dwukrotnie rozrzuciła Amerykankę po korcie i jest już bardzo bliska awansu.

4:1 Radwańska zaczęła od trzech lekkich serwisów w środek kara, ale od stanu 15:30 zdecydowanie poprawiła podanie i nie dała szans rywalce nawet na równowagę.

3:1 Pomimo dwóch doskonałych returnów Polce udało się wygrać w tym gemie tylko jedną piłkę. Amerykanka zakończyła partię ładną akcją przy siatce i smeczem.

3:0 Bardzo ciekawy, zacięty gem. Dużo gry przy siatce, dużo długich wymian i kilka skrótów. Ale też obie zawodniczki mogą sobie zarzucić niewymuszone błędy i rozczarowującą postawę. Pod koniec gema Lepchenko zaczęła słabnąć, a Radwańska bezwzględnie to wykorzystała.

2:0Z drugim gemem nie było już tak łatwo. Trzeba było grać na przewagi, ale udało się przełamać rywalkę.

1:0 Pierwszy gem drugiego seta Radwańska wygrywa przy swoich podaniach do zera!

Pierwszy set nie przyszedł Polce łatwo. Radwańska na początku była zaskakująco bierna, długo nie mogła wejść w mecz. Bardzo przypominała tę Agnieszkę z początków zeszłego sezonu. Przebudzenie, i to jakie, nastąpiło dopiero przy dwóch piłkach setowych dla Lepchenko. Oby udało się utrzymać tę dyspozycję w drugim sercie.

7:5 Gem i set dla Radwańskiej! Przymusowa przerwa nie pomogła Amerykance. Lepchenko starała się prowadzić grę, ale bardzo dobre uderzenia pod linię przeplatała z prostymi błędami. Nie pomógł jej nawet pierwszy w meczu as serwisowy. Polka wygrała ostatnią piłkę po fantastycznej obronie smecza rywalki!

To trzeba powiedzieć: taśma na katarskim turnieju jest naciągnięta fatalnie.

W końcu rozpoczyna się - potencjalnie decydujący - 12. gem. Serwuje Lepchenko.

Kuriozalna sytuacja. Przed nami kluczowe piłki seta, a organizatorzy fundują zawodniczkom kilkuminutową przerwę, gdyż zepsuła się maszyna do naciągania siatki. Poprawka: Okazuje się, że zepsuła się jedna z kamer nad kortem (dziękujemy Czytelnikowi za uwagę). Co nie zmienia faktu, że taśma jest naciągnięta fatalnie.

6:5 Radwańska wygrywa swoje podania, jednak nie obyło się ez dreszczowca - od 40:0 do 40:30.
Radwańska zaczęła z wielkim animuszem i bez problemu wygrała pierwsze trzy piłki. Miała pewne problemy z zakończeniem gema, Amerykance pomogła też taśma, ale ostatecznie Polka wygała swoje podanie do 30 i teraz to jej rywalka będzie pod wielką presją.

5:5 Radwańska przełamuje! Pomogły jej w tym błędy rywalki, która chyba pomyślała, że dostanie od Polki mecz na tacy. Przyciśnięta do ściany Radwańska wreszcie pokazała na co ją stać. Lepchenko prowadziła 40:15 i miała dwie piłki setowe, jednak później Aga zmusiła ją do błędu, a następnie posłała genialne, grane już w zasadzie w półprzysiadzie beckhendowe minięcie. Zestresowana Lepchenko popełniła podwójny błąd serwisowy i kolejny prosty błąd na koniec gema! Polka wróciła z dalekiej podróży.

4:5Radwańska miała sporo problemów ze swoim podaniem. Dopiero gdy zaczęła zmuszać rywalkę do biegania odzyskała kontrolę nad gemem, ale na krótko - pod koniec gema poprosiła o challenge, okazało się jednak, że na swoją niekorzyść. Polka po raz pierwszy w meczu przegrywa swojego gema serwisowego.

4:4W swoim kolejnym gemie serwisowym Lepchenko popisała się pięknym smeczem. Agnieszka ryzykownie, ale skutecznie odpowiedziała pięknym lobem. Ale i Lepchenko wykazała się sprytem umiejętnie chroniąc swój backhendowy narożnik. Wykorzystała też trochę za słaby return Radwańskiej i wygrała swoje podania.

4:3 Agnieszka zaczęła tego gema od dwóch prostych błędów i dopiero po znalezieniu się w ciężkiej sytuacji odważyła się zagrać szybciej i agresywniej, dzięki czemu pewnie wygrała cztery kolejne piłki. Nie ma wątpliwości, że Polka posiada zdecydowanie większy arsenał uderzeń, żeby tylko częściej z niego korzystała.

3:3 Lepchenko wygrywa do zera! Amerykanka przestała popełniać błędy, dobrze serwuje, mocno i celnie uderza. Agnieszka dużo biegała, ale bezskutecznie. Polka zdaje się nie mieć pomysłu na przezwyciężenie solidnej gry rywalki, wciąż jest bardzo bierna.

3:2Bardzo wyrównany gem, w którym Aga musiała bronić break pointa. Polka do tej pory grała dość biernie, teraz rywalka zmusiła ją do pokazania markowych zagrań, między innymi dwóch świetnch skrótów. Ten gem pokazuje, że Lepchenko może jednak sama tego meczu nie przegrać, Agnieszka będzie się musiała trochę wysilić.

2:2 Wygrany gem serwisowy Lepchenko. Radwańska nie miała za bardzo pomysłu jak przełamać silne podania rywalki. Lepchenko zaczęła od dwóch zepsutych uderzeń i zapachniało szansami na break point, niestety Amerykanka w porę poskromiła nerwy, poprawiła serwis i wygrała cztery kolejne piłki.

2:1Radwańska póki co nie musi pokazywać zbyt wiele ze swojego najlepszego tenisa, Lepchenko ma duże problemy, żeby zmieścić swoje uderzenia w korcie

2:1 W swoim kolejnym gemie serwisowym Polka obnaża pewne słabości rywalki - brak szybkości i zwrotności. Trzeci gem przyniósł najdłuższą jak dotąd wymianę, którą cierpliwością rozstrzygnęła na swoją korzyść Radwańska.

Amerykanka jest dużo silniejsza fizycznie od środowej rywalki Radwańskiej - Anne Keothavong, co może sprawiać Radwańskiej pewne trudności.

1:1 W drugim Lepchenko zasugerowała, że studiowała grę Polki i nie dała się nabrać na jej efektowne zagranie spod siatki. Kontrolowała też dość pewnie swój serwis.

Gem serwisowy Amerykanki, która jest leworęczna. Czy będzie to problemem dla Radwańskiej?

1:0 Gem otwarcia nie sprawił Radwańskiej większego problemu. Lepchenko popełniła cztery niewymuszone błędy i gładko przegrała do 15.

13:36 Pierwsza serwować będzie Radwańska, która dobrą postawą w turnieju może zapewnić sobie awans na 5. pozycję w rankingu WTA. Z Brytyjką Anne Keothavong poszło Polce bardzo łatwo - "It was Ag-ony" - pisały tabloidy na wyspach ekscytując się formą Polki.

13:35 Z katarskim turniejem pożegnała się już była nr 1 kobiecego tenisa - Karolina Woźniacka. Dunka uległa - po fenomenalnym meczu - Czeszce Lucie Safarovej 6:4, 4:6, 6:7.